Dog.bg Форуми : Внимание! Глоби до 300 лв. за куче без каишка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Внимание! Глоби до 300 лв. за куче без каишка Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   danielitos Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-August 10

Публикувано: 23 October 2015 - 11:27 PM

Колеги, чакат ни глоби за разходка на кучетата в парка без каишка! http://agrolife.bg/%...%80%D0%BA%D0%B0

#2 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 October 2015 - 02:42 PM

И така трябва да бъде-не може всеки да си пуска кучето в село или град да се разхожда като свободен неутрон.В наредбите на общините си е залегнало така или иначе куче да се разхожда само на повод, пуска се единствено в обособените оградени места, изградени за кучета.Но друг е въпросът колко и в какво състояние са тези заграждения в градовете ни, в по-малките не знам доколко изобщо има, за селата-май изобщо нямат и намерение да изграждат..
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#3 Потребителят е офлайн   Desi_91 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 26-October 15
  • Gender:Female

Публикувано: 26 October 2015 - 07:20 PM

:ba_025: Така трябва. Обожавам животните, обожавам най- вече кучета, породисти или не всички те имат уникална душа. :wub: Аз съм ЗА , не заради безопастността на някакви деца и страхливи хора, а за безопастността на кучета от колите, от бандити, от невнимание да се загубят някъде и после стопаните страдат и лепят листове за загубено куче, или от друго куче при евентуален бой и от всичкоооо. :dry: Аз имам една лоша случка...Един ден в Германия, из северно море разхождах моя Майкъл, той тогава беше на 3 месеца, мини мелезче е... Беше без повод, тичаше милото ми то, обожаваше всякакви хора, познати и непознати, душата му беше отворена за всички, но днес вече не (действа предпазливо). Ами там на поляна-плаж плажуваха мъж и жена, мъжът беше лош демон, Майкъл се приближи при тях внимателно,но много радостно се приближииии до мъжа :dog: и какво да видя пред очите ми :ud_009: :ud_009: :ud_009: :ud_009: :ud_009: оня тъпунгер с един замах на лявата ръка бутна Майкъл, претърколи се :dh_188: :dh_188: кучето беше 1килограм и малко бе за богааа :eg_033: :eg_033: Искаше ми се да го съдя, но....не знам немски език. Това му беше чист късмет, че без езика не мога да го съдя. :tb_195:

#4 Потребителят е офлайн   СТОЯН ШУМЕН Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 23-October 14
  • Gender:Male

Публикувано: 28 October 2015 - 11:15 AM

Ами какво ще правим с бездомните по центъра???????всеки ден има някой пострадал от тях!!!!!!!!!

#5 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 November 2015 - 12:46 PM

Парламентът прие промени в Закона за ветеринарно-медицинската дейност, с които се забранява на стопаните да пускат любимците си да се разхождат на свобода. При неспазване на новите правила ги грози глоба до 150 лева при първо нарушение и до 300 - при второ.
Домашните кучета – на разходка само с каишка

В Закона за ветеринарно-медицинската дейност, чл. 177, ал. 1 се създават т. 5 и 6:
„5. пускане на кучета извън местата им за отглеждане без придружител;
6. пускане на кучета в населени места извън определените за това места без повод, който се държи от придружителя.“

#6 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 26 November 2015 - 03:05 PM

Показване на мнениетоrimela, в 26 November 2015 - 12:46 PM, написа:

Парламентът прие промени в Закона за ветеринарно-медицинската дейност, с които се забранява на стопаните да пускат любимците си да се разхождат на свобода. При неспазване на новите правила ги грози глоба до 150 лева при първо нарушение и до 300 - при второ.
Домашните кучета – на разходка само с каишка

В Закона за ветеринарно-медицинската дейност, чл. 177, ал. 1 се създават т. 5 и 6:
„5. пускане на кучета извън местата им за отглеждане без придружител;
6. пускане на кучета в населени места извън определените за това места без повод, който се държи от придружителя.“

Браво на парламента. Понеже всички други проблеми са решени, решиха и най-сериозния в държавата.
Сега вече всичко ще е наред.

#7 Потребителят е офлайн   StraightEse Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 31-December 13

Публикувано: 26 November 2015 - 08:33 PM

Цървули. Преди да приемат закон да бяха направили места, където да могат да се пускат кучетата.
Както винаги всичко се прави през куп за грош.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 November 2015 - 10:04 PM

Гледайки репортажа по ТВ за новината за пореден път ме обзе отчаяна тъга. Интервютата, които излъчиха казаха две неща - че проблемът не били хапещите домашни кучета, а само бездомниците - тази велика мисъл дойде от стопанин. Депутатът пък каза, че кучетата не можели да ходят на масово посещаеми места, особено такива, където има деца - отчайващо. За пореден път осъзнах колко назад сме с възгледите си спрямо кучетата и как ще отнеме минимум 50 години още, за да започнем поне началото. Идеята явно е маскимално да скрием и ограничим кучетата, особено спрямо децата, което не само че няма да ни реши проблемите, ами и ще ги задълбочи особено остро.

Язък им на тия депутати, които харчат маса пари по пътувания в чужбина, да бяха забелязали поне отношението на западните хора към домашните любимци...
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 28 November 2015 - 07:00 PM

Начи, къде остава да можем да си пуснем кучетата да потичат?
Или в заградени за целта от общината местенца или извън града/селото.За София има две минималистични местенца в Борисовата, зад паметника, дето я побира 20 песа ..И едно в Южния парк има.То пък е с 50 сантима разнебитена ограда и то само от ТРИ страни. Като не ви устройва - возете ги до поляните. Дето, обаче, повечето землища са ловни полета. И за да не ви застрелят хайвана ловците - четирикракото ви трябва да е със спъвачка- една гума през лакътните стави ,която му осигурява болка при тичане.
Та че -не хвърляйте капи.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#10 Потребителят е офлайн   foly Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 18-November 15
  • Gender:Male

Публикувано: 28 November 2015 - 08:07 PM

Показване на мнениетоАриел, в 26 October 2015 - 01:42 PM, написа:

И така трябва да бъде-не може всеки да си пуска кучето в село или град да се разхожда като свободен неутрон.В наредбите на общините си е залегнало така или иначе куче да се разхожда само на повод, пуска се единствено в обособените оградени места, изградени за кучета.Но друг е въпросът колко и в какво състояние са тези заграждения в градовете ни, в по-малките не знам доколко изобщо има, за селата-май изобщо нямат и намерение да изграждат..

Привет,
Съгласен съм с написаното от Вас
Моят въпрос е къде в София има заграждения за кучета ... няколко излизат в Гугъл Мап,а реално не съществуват/вече/.
Също така какво се случва с бездомните кучета /нямам нищо против животните/ които често се събират в глутници и нападат безугледно ?!?

#11 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 02 December 2015 - 02:49 PM

Няма! София е един опит за Столица....Във всеки по-голям град, кметствата са обособили заградени пространства за свободно разхождане на кучета....Уви...София няма намерение да изгражда , а само да глобява.

#12 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 December 2015 - 02:05 PM

ТАКА ВИ СЕ ПАДА НА ВСИЧКИ ВАС ФОРУМНИ ДРАСКАЧИ.

ИМАМ И ОЩЕ НЕЩА ДА ВИ КАЖА, АМА ЗНАМ, ЧЕ НЯМА ДА МИ ОЛЕКНЕ, А САМО ЩЕ НАЛЕЯ МАСЛО В МАШИНАТА ЗА ИНТЕРНЕТ-БРЪЩОЛЕВЕНЕ И ПИКАНЕ ПО ВЯТЪРА!

ДА ВИ Е СЛАДКО И ЧЕСТИТО НОВОТО НИ ЗАКОНОДАТЕЛСТВО! Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#13 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2015 - 04:46 PM

Какво така ни се пада?
Аз пък лично подкрепям тези промени в закона. Живея в малък град, тук дори и да си пусна кучето без повод (дори и след приемането на тези промени в закона) никой нищо няма да ми каже.
Само, че аз за разлика от други напълно осъзнавам факта, че не всеки трябва да се съобразява с мен и моето куче. Има и хора, които изпитват панически страх от кучета (например майка ми, тя все още изпитва лек страх от собственото ни куче въпреки, че не е имало предпоставки за това).
И наистина много се дразня на хора, които пускат кучетата си да се разкарват без повод на публични места. Разбирам да идеш на някоя поляна, където няма жив човек (това и аз го правя) и да си пуснеш кучето да побяга.

Има тук една възрастна жена с някакво средно-голямо мъжко куче. Редовно си го пуска из центъра, а кучето и изобщо не е кой знае колко добричко. На няколко пъти скача да напада моето куче и на няколко пъти щеше да яде шута.
Веднъж го видях да напада и малко дете с колело, обаче тая така и не се научи, че след като няма никакъв контрол над кучето си, и след като е агресивно, че не трябва да го пуска без повод. Ей заради такива съм на 100% за този закон, но както казах в нашето градче едва ли той ще бъде прилаган.

#14 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 05 December 2015 - 12:14 AM

То през зимата, к'во друго да правиш, освен да си бръщолевиш.

#15 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 05 December 2015 - 12:31 AM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 04 December 2015 - 04:46 PM, написа:


И наистина много се дразня на хора, които пускат кучетата си да се разкарват без повод на публични места. Разбирам да идеш на някоя поляна, където няма жив човек (това и аз го правя) и да си пуснеш кучето да побяга.

Има тук една възрастна жена с някакво средно-голямо мъжко куче. Редовно си го пуска из центъра, а кучето и изобщо не е кой знае колко добричко. На няколко пъти скача да напада моето куче и на няколко пъти щеше да яде шута.

И аз не ги долюбвам тези, дето кучетата им тичат на 100м. пред тях и демонстрират доминантно поведение. Заради такива, ръцете ми са постоянно нацепени, особенно от както е студено. Моя калпазанин, въобще не толерира доминантно поведение и реагира доста агресивно, а поводът ми мачка ръцете, цепи мазолите, направо почти го изпускам, а въпросните стопани, започват да ми обясняват, как виждаш ли за пръв път му се случва на техния да е агресивен.
За пръв път, ама кога - за последния час, за последната минута или секунда.

#16 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 06 December 2015 - 08:07 PM

Има неща, за които може би не се сещате.

Не се ли запитвате защо аджеба депутатите, дето всичкатамаравтасаха в държавата ,изведнъж приискаха всички домашни кучета да се водят само и единствено на повод?
И защо приискват за това едни тлъсти глоби ?
Не говорим даже как ще стане контролът върху тази приумица .При условие ,че даже ,за да се регистрират домашните - което е най- важното, за да се съберат данъците за тях - не се случва от маса години. Само за София с почти 2мил.население е изчислено ,че домашните кучета са над 200 000. От тях регистрирани са едва около 7000. Данъкът на СО за домашно куче е 24 лв. Сметнето го по 200 000 . Те не искат да приберат тези няколко милиона годишно. Ноооо....искат рестрикции -глоби за пуснато куче. И то солени- 150 лв при първо нарушение и 300 при следващо. Тях ли ще съберат? :)
Какъв ресурс има всяка община да сложи проверяващи до всеки блок и градинка? НИКАКЪВ..
Какъв ресурс има всяка община да осигури на данъкоплатците си ДОСТАТЪЧНО заградени площи, където кучетата да могат да потичат? НИКАКЪВ. Не може двумилионна София да си пусне кучетата си - над200 000- в 3 (три) такива - метри на метри.


Защо сега? И защо в Закона за ветеринарно-медицинската-дейност (ЗВМД) ? Има си в Закона за защита на животните (ЗЗЖ) глава за животни-компаньони. Има си и наредба за отглеждането им. От къде на къде в ЗВМД?!?

Защото точно сега и точно в същия Закон за изменение и допълнение на ЗВМД ,минал на
първо четене - в чл.138 има разписана една гадна процедура по чл. 138, в която вкарват умъртвяване на животни в животновъдни обекти, когато има груби или системни нарушения на законодателството.
"Груби нарушения" са нарушения на изискванията на този закон или нормативните актове по прилагането му, довели до непосредствена опасност за здравето на хора, животни, замърсяване на околната среда или до значителни икономически загуби.
"Системно нарушение", забележете, са ТРИ или повече нарушения на изискванията на този закон и нормативните актове по прилагането му, за които на лицето са наложени административни наказания с влезли в сила наказателни постановления
Системните нарушения на собственика или ползвателя на животновъдния обект може да са от съвсем друго естество, нямащо общо със здравния статус или състоянието на животните и тези нарушения не могат да бъдат основание за умъртвяването на самите животни.
На простоцарски преведено - ако примерно в един животновъден обект (изолатор ,приют ,развъдник, зоопарк, зоомагазин ,хотел, ферма) не сте си попълнили ТРИ ПЪТИ книгата за постъпили животни или пък три пъти сте хванати ,че паниците за вода са празни - ще убият живатните . На място.

Да обобщим.Всички домашни кучета - винаги и само на повод в населени места. Които не са повод -са бездомни. Кастрирай и върни после нали. Бездомните в изолатори. Изолаторите при три грешки на бай Пешо - евнатазия за кучетата.
Удобно, нали.

До второ четенe на ЗВМД има няколко дни.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#17 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2015 - 04:40 PM

Така, така Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#18 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 February 2016 - 08:26 PM

НС развърза кучетата: Без каишки, без глоба
Изненадващо депутатите се отказаха от предвидените наказания
Стопаните, които пускат кучетата си свободно навън - без придружител или без каишка няма да се наказват.
Изненадващо и тихомълком парламентът се отказа да въвежда наказания за такива собственици на четирикраки любимци.
През ноември депутатите въведоха глоби от 50 до 150 лв. за всеки стопанин, който пусне или допусне куче извън мястото му за отглеждане без придружител, както и за този, който пусне или допусне свободно движение на куче в населено място без каишка.
Наказанието бе гласувано на първо четене с промени в закона за ветеринарно-медицинската дейност.
При гласуване на второ четене днес обаче текстът отпадна. Решението беше взето с 82 гласа "за" и 20 против без никакви дебати.


#19 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 05 February 2016 - 09:16 PM

Нека все пак да видим какво ще обнародват в Държавен вестник. Дотогава всяка медия си тълкува както си иска.

#20 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 13 February 2016 - 10:36 PM

Поводът е хубаво нещо. Не толерирам стопани, дето пускат кучетата си и въобще не се интересуват къде са. Защо трябва някой да се пази от кучетата им, или защо някой трябва да им ги пази??? Пише ли някъде по кучето, какъв е нравът му??? Твърдо "ЗА" съм за това, да има глоби за стопани, непочистващи след кучетата си. Говоря за изпражненията. Никой не е длъжен да гази в лайна, защото някой, се прави на хитър. Нека инспекторите глобяват за това.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни