Dog.bg Форуми : Казаха да го дам за евтаназия...Трябва ли...?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Казаха да го дам за евтаназия...Трябва ли...? мъжко куче на 14 години

#1 Потребителят е офлайн   Lalili Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-September 15

Публикувано: 03 November 2015 - 01:22 PM

Здравейте всички вие, които имате и обичате кучетата!
Моля помогнете ми, сърцето ми се къса като гледам кученцето и не мога да направя нищо...Незнам какво да правя. Доктора каза да го дам за евтаназия, но сърце не ми дава, знам че още има живот в него и поне 1-2 години още ще изкара... :sad: Моля за съвет и насока
Имам мъжко куче, не кастрирано, на 14 год и 2 месеца. Взех го от улицата в кв.Хаджи Димитър преди 14 години. И в добро и в лошо беше с мен. До преди 15 дни беше жизнено, весело, бодро, като е имало здравословни проблеми, който благополучно са били лекувани.
Преди 11 дни се наложи кучето да пътува със самолет в багажното отделение(12,5кг е). След като пристигнахме цял ден спа поради медикамента, който се дава при полет(седативен). На следващия ден изяде гранулите в купичката и след около час ги повърна. Същия ден забелязах капки урина с кръв по теракота. И преди сме имали подобни проблеми, но доктора ни даваше антибиотик и всичко минаваше благополучно. Заведох го на доктор отново (този път в София). :hd_198:
Прегледа го на ехографа и каза, че е уголемена простата. Би му инжекция и даде антибиотик по 1,5 таблетки в ден, докато донесат другото лекарство за простатата. Заведох кучето в къщи и му дадох 1 таблетка. След час-два я повърна заедно с малкото храна, която имаше и от тогава не е ял нищо (вече 9дни) . След няколко часа успях да му дам половинката. Кучето само пиеше вода и лежеше на креслото. На другия ден започнах да му давам лекарството за простатата, като спрях антибиотика, защото след всеки прием го повръщаше. И понеже не ядеше нищо, повръщаше вода и жълт стомашен сок. За съжаление се наложи да замина и го оставих на родителите си. Всеки ден си говорим и ми го показват по скайп, За тези дни кучето насила е изяло 1 кюфте и малко сирене, което е изповръщало след това. Лежи н постелката си или на креслото, от старото ми куче няма и помен... :dog:
Продължават да му дават лекарството за простатата (7 табл за 7 дни). Вчера беше последната май. Днес го заведоха отново на доктор и той е казал , че простатата се е посвила малко, но понеже кучето е старо най-добре да се евтаназира и да не се мъчи. Иначе кучето си пикае всеки път при разходка за тези 11 дни , като само сутринта има в началото малко кръв в първата урина. Лайната му бяха нормални докато имаше какво да изкарва. Само днес бил с кашкави (интересно от какво като не е ял ). Постоянно пие вода и това е от 1-2 месеца. Сега е много отслабнал и едва се държи на крака, но не се дава, сам се качва на креслото. Моля Ви посъветвайте ме какво да правя, Доктора отказа да го лекува, каза че няма смисъл... било старо... Старо, старо но плува по добре от мен и тичаше при всяка разходка като го разхождах. Къде да го заведа, кой може да му помогне...Не мога да го оставя да го евтаназират като знам , че още може да поживее... :zz_217: ПОМОГНЕТЕ ! :uc_029: Дайте съвет какво да правя... :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 November 2015 - 02:19 PM

Заведете кучето при поне още един лекар за преглед, консултация и мнение.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#3 Потребителят е офлайн   Lalili Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-September 15

Публикувано: 03 November 2015 - 03:18 PM

Моля дайте ми адрес или тел на добър вет лекар. Такъв който няма само да гледа да изкара пари а и ще помогне :dh_188:

#4 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 November 2015 - 03:47 PM

Оставам с впечатлението, че питате за София ... Предлагам като пръв вариант, защото познавам отношението им към животните "Добро хрумване". Но ако са ви по-близо - "ЦВК", "Антим I" и още много други.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#5 Потребителят е офлайн   Lalili Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-September 15

Публикувано: 03 November 2015 - 07:05 PM

утре ще го заведат, ще пиша пак какво са казали :dog:

#6 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 03 November 2015 - 10:59 PM

Да вземат да му пуснат едни кръвни изследвания,то само с ехограф не се лекува куче.С това пиене на вода като нищо може да прави бъбречна недостатъчност и да повръща.

#7 Потребителят е офлайн   Lalili Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-September 15

Публикувано: 06 November 2015 - 05:30 PM

Здравейте! Казали са, че кучето е много старо и му било времето.Нямало смисъл да го мъчат.... :eg_033: как може това да са ветеринарни лекари.. :rf_011: :rf_011: :rf_011: вече не знам какво да правя, сърцето ми в кръв се облива като го видя толкова отслабнал и нещастен... а и майка ми не искам да я натоварвам допълнително да търси добър специалист, незнам къде да го заведат ?? . :uc_029: повръща всичко, вече и млякото, което му даваха със спринцовка го повръща... повече от 10 дни не е хапнал хапка а само повръща стомашен сок и пие вода ... :rf_011: :rf_011: :rf_011:

#8 Потребителят е офлайн   John Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 22-December 05
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 06 November 2015 - 11:09 PM

Рано или късно, всяка приказка ,дори и най-хубавата свършва.Отидете в "Бест Вет".Надявам се да не е късно.Но,погледнете и от другата страна.Момчето, е живяло прекрасен живот с Вас.Ако ,не може повече да му се помогне ,спестете му болките.знам че е тежко решение.
Взимал съм го два пъти ..и ще се наложи ,може би за трети.Винаги е тежко.
User's Signature

Няма лошо куче,има лош стопанин.

#9 Потребителят е офлайн   smile:) Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 01-March 14

Публикувано: 07 November 2015 - 12:24 AM

Здравейте,
Не Ви ли предложиха да направят поне кръвни изследвания или да го включат на системи, да се опита поне нещо :( Аз бих Ви препоръчала да отидете в Райвет или кажете в кой квартал сте, за да ви предложим друга клиника

#10 Потребителят е офлайн   Lalili Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-September 15

Публикувано: 07 November 2015 - 06:39 PM

Здравейте! Благодаря на всички за проявената съпричастност и разбиране. Много е тежко да виждаш как си отива най- милото същество за теб и да не можеш да направиш нищо... :rf_011: :rf_011: :rf_011:
Днес родителите ми заведоха кученцето в друга клиника-Антим 1. В началото са дали доста абсурдни диагнози и са поискали да го стерилизират, защото изпуснал няколко капки (от страх- много го е страх от ветеринарни клиники)и са казали, че не яде заради парадонтит ??? Но след това татко им обяснил за какво става въпрос и те са подтвърдили (без кръвни изследвания) диагнозата на първия доктор- възпалена простата и задръстване. Кръвните изследвания ще бъдат готови утре, защото в клиниката няма оборудване. Отделно са му били 7 инжекции и баща ми каза, че кучето се чувства много по зле от преди, не може дори да се обърне на другата страна. Не искам да давам мнение и предпочитам да изчакам няколко дни (дано!!! ) :unsure:
Кучето преди 15 дни играеше, тичаше и се чувстваше добре. Изглежда,а и е доста жизнен за своите 14 години, но предполагам в самолета от студа (возят животните в багажното отделение, което уж се отоплява )се е възпалила силно простата!!?! Много се надявам в Антим да му помогнат, кучето се бори, не се е предало .Поне още малко да поживее, толкова жизнено, и весело куче и хоп край ... на евтаназия.... :ea_103: не мога да го проумея... :rf_011: :rf_011:
Кучето ми е в Люлин, но за добър доктор и в Стара Загора бих го пратила. Надявам се утре да е по добре. Като получа изследванията ще пиша какви са резултатите. Оставам с надежда... :rg_057:

#11 Потребителят е офлайн   Lalili Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-September 15

Публикувано: 08 November 2015 - 08:35 AM

:rf_011: :rf_011: :rf_011: КУЧЕНЦЕТО УМРЯ В 23.00. незнам какво са му инжектирали, но напразно се мъчи...Сбогом мой скъп и най добър приятелю, сърцето ми се къса на парчета , че не можах да те спася, ще се видим там от другата страна...:rg_057: винаги ще те нося в душата си...14 години и в добро и в лошо беше с мен. ОБИЧАМ ТЕ ЗАВИНАГИ! :rf_011: :rf_011: :rf_011:

#12 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2015 - 10:03 AM

За съжаление идва и този момент ...
С болка изпращам моите сълезнования
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#13 Потребителят е офлайн   Lalili Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-September 15

Публикувано: 08 November 2015 - 03:14 PM

Били са бъбреците...никаква простата не е била. Креатинина е бил 886 при норма 60-160. глюкозата е била 14.1 при норма до 5,8, фосфор8,06 при норма0,7-1,1, лимфоцити 4,7 при норма12-45, еретроцити80,2 при норма 38-54... кучето е умряло от кръвоизлив от поставените лекарства. Вчера през цялото време му е текла кървава слюнка и накрая не е издържало горкото... Как може да му бият инжекции без да знаят какво му е... много безотговорни и меркантилни хора... оставям Бог да ги съди и да им върне това което причиниха на мен... дано разберат един ден как боли да загубиш скъпо същество заради безотговорността и меркантилността на някого... Проклети да са...

#14 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 November 2015 - 05:16 PM

Съжалявам за кучето Ви, но моля пуснете тук листа с изследванията, че еритроцити 80,2 не съм виждал през цялата си кариера. Нормата е 4.5 - 7.5 х10*12/L
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#15 Потребителят е офлайн   Lalili Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-September 15

Публикувано: 13 November 2015 - 09:54 AM

Листа е в майка ми, ще я помоля да го сканира и ще Ви го пусна. А вчера и котето ми умря- сгази го кола... Явно Господ е решил да ми праща изпитания...

#16 Потребителят е офлайн   kalinka_in Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 11-December 12
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2016 - 04:34 PM

И аз поднасям съболезнованията си. Много труден момент преживявате. Съжалявам за загубите ви. Дано скоро се появи друго добро същество, което дълго да ви радва с присъствието си.

#17 Потребителят е офлайн   peter_k Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 24-March 16

Публикувано: 24 March 2016 - 04:23 PM

Хора, помагайте!!! Имам американски кокер на 15 г. с доказана диагноза злокачествен раков тумор в областта на главата. Преди около 4 месеца беше колкото орех, сега е колкото топка за тенис и започна да расте много бързо. Според доктора (който според мен, а и не само е много добър) даже съм закъснял с решението за евтаназия и почти ме убеди да го направим днес, но ще отложа малко с надеждата някой да ми помогне за това тежко решение. За сега кучето се държи като почти здраво - яде по две купички на ден, пие вода ходи и почти не залита (само малко и то защото отслабна за тези 4 месеца с около 4 кг., в момента е окло 9 кг., малко му се вижда гръбнака, но не е като скелет), джавка си както обикновенно за нещичко от масата, с две думи според мен е жестоко да го евтаназирам точно в този момент. Вие какво ще ме посъветвате! Надявам се на бързи отговори, че не издържам вече, даже и гробчето изкопахме с баща ми, но ... дали точно сега или ... кога споревд Вас? Благодаря предварително на всички отзовали се!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни