Dog.bg Форуми : Непознати кучета ядат домашните ни животни

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Непознати кучета ядат домашните ни животни Помогнете със съвет, моля!

#1 Потребителят е офлайн   Деньо Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-November 15

Публикувано: 19 November 2015 - 04:33 PM

Здравейте.
Виждам, че тук има хора с познания за кучетата и много се надявам на компетентна помощ.

Става дума за къща с двор, в който има няколко дървени клетки със зайци. Две вечери подред ни изяждат по 1 заек. Първата вечер не знаехме какво може да е. Предполагахме, че са хора и/или животни, вилнели, потрошили някакви неща, че и одрали набързо най-хубавия ни заек. Заека взели, кожата и главата ни оставили за спомен. Първо си мислех, как не ги е чула майка ми, обаче после си казах, добре че не ги е чула. Предположихме, че е дело на голямо куче, щото какъв човек ще вилнее и прави такива поразии, някой луд. Горките зайци после цял ден по ъглите стоят и не смеят да шават.
Обаче ми направи впечатление, кой звяр, ще успее да одере толкова чисто заека? Кожата му беше обърната наопаки точно като след човешко дране. Ако беше звяр, трябваше да е наръфана и да е цялата в кал, мисля.
Следващата нощ едни 20 дневни зайчета останаха без майка. Вероятно е искала да си ги спаси, зайчетата ще мислим как да ги захраним.
Баща ми станал в 4 през ноща до външната толетна. Майка ми в просъница мернала, че навън е пуснато осветлението и излязла да види какво става. Видяла 2 кучета, едното рижаво и голямо, другото бяло и по-малко да лежат спокойно на едни събрани на куп сухи листа в двора. Викнала на баща ми, обаче той горкия, не довижда, недочува, въобще не ги е забелязал. Посочила му ги тя, и той пак не ги вижда. Голямото през това време тържествено се изнесло, баща ми забелязал малкото, вероятно защото е бяло и се засилил срещу него да го гони. Спънал се много лошо, паднал, а кучето прибягало през него и избягало. Късмет, че не е решило да го ръфа, щото нямаше да му е трудно. Ако продължава така, не само зайците, ами и родителите ми ще се поболеят от стреса.
Кучетата май са някакви питомни или улични, не се боят от човек, също не са агресивни да нападат.
Имам подозрение, че кучетата ървата нощ човек ги е завел и научил да влизат. Кожата на пъвия заек беше много чисто одрана, куче няма как да го одере така. Ще го ръфа, ще го дърпа. Кожата ще е надрана и омърляна в кал. Така мисля.

Как може човек да си опази двора да не влзиат зверове, огради високи не ми се вдигат, по-скоро как да стане непривлекателен за тях?
Има ли начин някой да ги залови и да ги заведе някъде, стига да не е у нас? Ако имат недобросъвестен стопанин, как мога да го открия?
При следващата среща на старите ми родители с въпросните кучета, кое е най-доброто поведение, какво могат да направят?

Мисля не само ние имаме този проблем, темата би била полезна на много хора.

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 November 2015 - 01:04 PM

Няма нужда от високи оргади, обикновена мрежа на 2 м спира кучетата.
Щом тези кучетавлизат спокойно, че можел и човек да влезне, значи и да ги няма тях - ще влязат други.
А щом клетките на зайците са толкова лесно уязвими, какво остава за по-дребните и ловки хищници като белки, порове.
Погрижете се да обезопасите двора и клетките си.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   Деньо Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-November 15

Публикувано: 25 November 2015 - 04:33 PM

Да, в тая насока са ни действията. Но отдавна не сме имали такива набези, бяхме забравили какво е. А кучетата не са обикновени, за пример една клетка която е устояла, но показва все пак силата и уменията им:

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни