Dog.bg Форуми : Хигиенни навици на куче в клетка на двора

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиенни навици на куче в клетка на двора Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   ISD Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-November 15

Публикувано: 27 November 2015 - 05:06 PM

Здравейте, приятели! Нов съм във форума и ви пиша във връзка с обучението на кученцето ми да си облекчава нуждите на правилните места. Може да се каже, че съм начинаещ във възпитанието на кучета. Имам боксер на 6 месеца, гледам го в изработена за него клетка на двора (тази на снимката), понеже нямам възможност да го гледам вкъщи. За информация - клетката е с покрив, предстоят да бъдат направени стени за завет на клетката и прозрачна вратичка на колибката. Извеждам кучето сутрин (след хапване, за 10 минути) и вечер, когато се прибера от работа за час, два или повече. През първите 2 дни, след като го нанесох в клетката, нямаше нищо, върху което трябваше да си ходи за нуждите. Тогава то си ходеше най-вече до единият от ъглите, след което аз поставих парче гума в същият ъгъл, с цел да го прави върху нея, както и с цел да не си цапа краченцата по дъските, от които и също трудно се чисти. Когато то не го правеше там просто му посочвах фекалиите или урината и му казвах ''Не тук'', след което го вдигах и го слагах върху гумата и му казвах ''Тук''. С времето кучето си ходеше най-често върху гумата, но понякога я избягваше, като скоро я избягва повече, може би защото вече му мирише по дъските. За жалост нямам време да стоя постоянно на двора и да го наглеждам, и все пак се старая да му се карам, когато съм до него в момента на акта и рядко, когато ме е нямало. Другият проблем с гумата е, че понякога ляга върху нея и се мърси. Моля ви за съвети какво мога да поставя в ролята на тоалетна и как да го накарам да ходи върху него, също така как да го накарам да ходи по-често навън, когато го разхождам, отколкото в клетката си. Ще съм страшно благодарен!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 01 December 2015 - 04:19 PM

Гумата си е като постелка и затова кучето ляга върху нея. Чул съм за котешки, но не и за кучешки тоалетни.
Хубаво е да храниш кучето след разходка и то не веднага, а поне след половин час.
Кучето само ще спре да ходи в клетката, ако го разхождаш ежедневно сутрин и вечер, но 10 мин са твърде малко. Ако трябва, ще ставаш по-рано и го разхождай поне 40 мин. След 8-мия месец повечето кучета, спират постепенно да ходят там, където живеят. Естествено, ако имат сигурна разходка.
Аз когато трябва да тръгна на някъде рано, при навиването на алармата, си предвиждам 1 час разходка на кучето. Малко е гадничко да ставаш в 4 и 30, но пък после си сто пъти по свеж от всички останали. През този час го натоварвам здраво, за да му е достатъчен. Иначе сутрин 6-8 км и вечер 3-4 км. Всеки ден осигурявам поне 10 км. на моето куче и то не само кротка разходка, а комбинация от игра спринт и разходка. След което яде, спи и пак отново.

П.С. Според мен входа на къщата е голям

#3 Потребителят е офлайн   ISD Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-November 15

Публикувано: 04 February 2016 - 12:01 AM

Благодаря ти!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни