Dog.bg Форуми : За администрацията и мода

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (90 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За администрацията и мода

#41 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 20 December 2006 - 06:16 PM

Цитат

А и до момента не разбрах как според вас трябва да се легитимират модераторите.
Приемем ли какъвто и да е начин на легитимиране, ще трябва да се забрани и регистрация на няколко ника от един потребител.

Мисля, че само с ник-а, с който пише всичките си останали постове би било напълно достатъчно. Абсурдно е да се настоява за пълна легитимация в интернет пространството, което е примамливо за мнозина именно с анонимността си, но е глупаво зад ник-а модератор, да стои набор от хора, които пишат с други никове, като потребители.
Естествено, че трябва да има един ник- един юзер. Останалото е просто смехотворно. Аз така с два ник-а цяла тема, че и с дискусия, мога да си спретна.
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#42 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 20 December 2006 - 06:17 PM

MistressLinda,
обикновен потребител съм в доста форуми - наши и чужди. Подобни правила писани или неписани не съм срещала. Въпросът ми беше абсолютно добронамерен, аз не знам всичко на света. Но преди време правих доста подробно проучване на тема нетикет. Ако предпочитате, за мен е много по-лесно да оставя критиките без реакция.
Teddy, това ще ни хвърли в доста следователска работа. След което може би ще излезе, че от едно IP пишат цели градове.

Като цяло причината за това решение - модераторският състав да не се обявява е, че имаше директни заплахи към някои модератори. Това беше указано в темата за промените във форума. Втората причина е, че има "тежки" раздели, които са непосилни за 1 или двама души.

#43 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2006 - 07:52 PM

mil_ как ще отговориш на моя въпрос?и как едни ги заплашват и се крият,а други не?Това не е оправдание при това щом са ги заплашвали значи знаят кои са,какво значение има сега след това да се крият,мисля,че всеки трябва достойно да застане и да защитава позицията си.моето скромно мнение е това.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#44 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 20 December 2006 - 08:02 PM

Не си разбрала. Не става дума да се скрие този или онзи. Става дума да се предотвратят личностни атаки, именно за да е възможна принципна позиция.
Иначе - да, системата, описана от ristis е единствената алтернатива - всички с имената си. Лично на мен ми допада, макар и да поставя нещата на твърде формална основа.

#45 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2006 - 09:03 PM

Личностни атаки винаги ще има,само незнам кой може да се взима толкова насериозно,че чак заради мнение в форума да заплашва някой,това сериозно ли е?


Защо бяха отстранени някои от предишните модове?
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#46 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 20 December 2006 - 09:14 PM

Е,стига изуитски разговори,знаят се и други пък не се плашат ,Мария,Тони а да не говорим за Нанко,а аз знам и другите админи.Човек трябва да има доблест да каже ,защо трие или не,никой няма да го изяде,а не хората да си приказват ,че се действа избирателно.
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#47 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 20 December 2006 - 10:28 PM

mil_,
не ти ли прави впечатление, че са оставили точно теб (един от малкото модове в момента, които модерират с името на собствения си ник) сама да се мъчиш да замазваш двуличните простотии на интриганти?
Знаеш ли, вярвам, че точно ти си убедена в това, което обясняваш. Но то не е вярно! Има си начини да се реагира на заплахи, ако са реални или пък да се отсвирят комплексари, ако само пълнят пространството. Този начин тук сега СЪЗДАВА и интриги, и условия за заплахи, и недоверие, и вечно подозрение... Никът на модератора може да е просто "модератор", но потребителят трябва да знае, че един ник=един човек. Особено когато той има модераторски или админ права. В повечето форуми вместо разните "гуру" и подобни стои "админ", "модератор" и "потребител". Ако е нужно - може да има и "експерт". И тази присъдена квалификация не зависи от броя съобщения (често натрупани с многозначителни смайлчета), а от тяхното качество...
А правилото един ник - един юзер със заплаха за бан при разкриване на безкрайно количество никове на един човек се среща в правилата на 9/10 от форумите.
Самата тази тема за критики е обидна - нещо като чучелата на директора в японска комапния, дето всеки ги бие, за да си изкара яда. Критиката е на място, когато се изрази в темата, която я е предизвикала. Другото е измиване на ръце!
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#48 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 21 December 2006 - 08:16 PM

Темата е разделена.
Тук копирам критиките на MistressLinda, надявам се, достатъчно изчерпателно, но все пак еднократно:

Цитат

Малко съм далеч от "вашето общество" / гледам кучета отскоро /, но постовете и отношенията тук са между хора, нали?
и би следвало да се спазва добрия тон, и елементарните норми на
интернет поведение, или като вие сте го нарекли "нетикет".

Моето мнение като колежка, а не като user - с банове проблемите не се решават радикално - всеки може да си намери прокси, и да се регне наново, с нов ник, с нов емайл, и да започне да плюе наново...

Нито пък с модериране под общ ник "Мод" - не ми се вярва някой да търси от админа/мода неговото истинско име или ЕГН... /
И аз не съм MistressLinda по паспорт, lol/

Нито с теми като тази за "Aдминистрацията и Мода" - такива теми не би трябвало да се пускат - след като има избран админ/мод екип, не са потребителите тези, които да обсъждат или да критикуват работата му.

Потребителите са тези, който са длъжни да спазват правилата на
форума, а на когото нещо ме му харесва или не му изнася, много му здраве ..

Помислете и върху правилата тук, както и за отделен форум,
където баннатите потребители да могат да постват - да искат обяснения, или да протестират.

И последно от мен - поддържам връзка с Росен / Sheltie /, най-вече по повод шелти-то, което си купих от него /не съм специалистка по кучета, и имам нужда от съвети/

Та той ми каза, че са го махнали от Модераторския екип, без дори да го уведомят за причините, без обяснения .. Каза ми съшо, че повече няма  да поства в дог.бг

Ето такива неща също не бива да има...
С кратко ЛС админът е длъжен да уведоми модератора, на когото са му отнети Мод правата, както и причината/причините, пради които е demoted.

Linda

Ако нещо съм пропуснала: Тук е всичко

#49 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 December 2006 - 08:21 PM

Не съм давала насоки или препоръки как да се отглеждат кучета, нали ?
Не отричам, че нямам опит в това, ето защо съм тоя форум...

Но не знам защо вие се смятате да всезнаещи и за неприемащи
критики по други форумни проблеми ?

А тая цялата тема е pain in the ass, по добре del and over !

#50 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 21 December 2006 - 08:30 PM

LOL, горният пост е мой - забранете обцията нерегнати потребители
да постват във форума

сега ше ме почнете за назидателния тон
LMAO l)
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#51 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 27 December 2006 - 09:46 PM

я глей - подписите се виждат само когато си регнат - това пък защо ли е направено?
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   sa6ik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 03-February 07

Публикувано: 08 March 2007 - 12:28 PM

Имам чувството че няма никой във форума.В акваристиката тук таме някой пита по нещо.но е рядкост.Също и в теми за някой кучета.Преди време не беше.Не знам от какво се получи така.Някой ако може да ми каже,без да обижда.


Като чета темите от преди там се вижда слпутенот между хората а сега не е така.

#53 Потребителят е офлайн   папа Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 61
  • Регистрация: 26-January 06

Публикувано: 08 March 2007 - 01:38 PM

Регистриран си от малко повече от месец. Затова време си писал малко повече от 20 съобщения на ден. Главно във общ форум.
Така е. Сплотеността не е същата, както беше преди един месец.

Това, което си написал е изказване на мнение, а не въпрос. А мнението е като...., всеки си го има.
User's Signature

.

#54 Потребителят е офлайн   Snufy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 369
  • Регистрация: 11-February 07
  • Location:-

Публикувано: 08 March 2007 - 03:53 PM

дано никой неми се скара щото нито му е мястото нито темата ама ако искаш сплотеност вземи си птичка и заповядай в часта орнитология там наистина има сплотеност все пак там сме едно голамо гнездо пък и в общия форум винаги ще има съобщения там хората си се познават от други части на целия форум/ама и аз как го казах bl) / l)

#55 Потребителят е офлайн   sa6ik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 03-February 07

Публикувано: 08 March 2007 - 04:42 PM

Цитат

Регистриран си от малко повече от месец. Затова време си писал малко повече от 20 съобщения на ден. Главно във общ форум.
Така е. Сплотеността не е същата, както беше преди един месец.

Това, което си написал е изказване на мнение, а не въпрос. А мнението е като...., всеки си го има.
Ако не си видяла в акваристика от един месец насам ако се зададе въпрос аз веднага отговарям.И като никой не пише в Ротвайлер, Пинчер и Акваристика аз няма къде да пиша просто си убивам времето.Не знам да има награда за най-много постове за най-малко време.След като няма къде да пиша аз не съм задължен да пиша по теми който не са интересни за мене.Ако не е така кажете.

#56 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 March 2007 - 04:48 PM

Относно форума, лично аз мисля че е доста ограничен, всички се нервят, ядосват се на какво ли не и мод-овете трият ли трият, свободата на словото леко се губи като се позатрие това онова.

Обаче ДРУГАТА СТРАНА НА МОМЕТАТА е потрес - толкова много некомпететни мнения, толкова празнодумие, толкова извратен и грешен правопис на едно място трудно се среща другае - по чуждите форуми много рядко се забелязва правописна грешка, по-скоро има синтактични - а тук като чета все едно пишат слабоумни виетнамчета - просто сме жертва на прогреса и интелигентостта се проявява в други измерения, не в стил на изказванията, не в смисъл, не в правопис, да не говорим за безумните подписи..........

Така че оценката ми е 50-50 - на такива потребители - такива правила - такова модериране. каквото сами си забъркаме такова ще си го кусаме...
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#57 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 09 March 2007 - 02:31 PM

Цитат

Не знам да има награда за най-много постове за най-малко време.


Като гледам имаш титла Гуру, на какво си "гуру" не се знае, ама си за пример по спам l)
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#58 Потребителят е офлайн   disk atanasovbg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 348
  • Регистрация: 25-December 06
  • Location:Благоевград

Публикувано: 09 March 2007 - 04:21 PM

СПАМ ОФФ ... само тва си знаете.Мога да ви кажа че тука си е като преди:

Всички искат форума да е пълен с безкрайни постове и сложни думи.Да си точен и кратък.Или по просто казано да си траеш.Хората с по големи права си мислят че форума е техен-еми кат е техен s) да направат нещо та никой да не пише-нека баннат сички други съфорумци.Непрекъснато има спорове fow основно между възрастни и тийн-ове.Ем сори ам ако някой иска да е така аз нема да пиша повече в форума или поне го разделете на две части - за под и за над 18.Съжалявам -такъв е живота/не че на някой му пука за мене-аз не се познавам с никой лично/-аз не съм Спартанец/тва поне възрастните ще го разберат/

пп И айде някой да напише кво е СПАМ,ОФФ и за кво се сети. b)

#59 Потребителят е офлайн   Eli_i_Beti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 04-January 07
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 March 2007 - 06:14 PM

Офф топик-Изказване извън темата.
СПАМ-за него не съм сигурна, мисля че е рекламация на платени услуги.
Флууд-Изпълване на тема с безмислени коментари.

Има някои тук които не знаят какво е това, но го използват.


А и още нещо.Като форума е, като се изказа диск анастасовбг, "ваш" не мислете, че няма други места на които може да намерим инфото което ни трябва, или да се регистрираме пак(малко биха го направили).

#60 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 March 2007 - 11:15 PM

Приятели,
( ако ми позволите да се обърна към вас по този начин, защото поне виртуално познавам животните и интересите на повечето от вас )

Форума е такъв, какъвто го правят неговите потребители. Иначе това е просто едно приложение, чрез което вие можете да общувате. Именно общувате, водите диалог, а не монолог. Бъдете добри и толерантни един към друг, отнасяйте се с уважение към останалите потребители, помислете, преди да напишете нещо и ще видите, че всичко може да бъде наред.

Форума - това сте вие. Вие го правите такъв, какъвто е. По цветен, по интересен, по различен. Е, не винаги се получава, но .. опитваме, нали ? Важното е, че ни има и че има любовта ни към нашите любими животни. Така че, нека да говорим за тях с малко повече уважение - те го заслужават.

  • (90 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни