Dog.bg Форуми : Аз-кучето

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Аз-кучето

#1 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 28 October 2004 - 11:57 PM

Какво смятате, че мисли вашето куче за вас? Изобщо какво мислите се върти из главите им? Какви са чувствата на домашните ви любимци към вас? Видяхме вече Друпи, че явно не е добре без Ели, а да видим другите?
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#2 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 29 October 2004 - 09:39 AM

az shtom si pomislia: kakvo li misli nana sega vednaga se oseshtam i si kazvam : abe tia niama misul v galvata ( :
e tva e shega niakoi neshto da ne si pomisli !!

#3 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 29 October 2004 - 12:28 PM

Друпи е много смешен.Понякога си личи как се мъчи да ми каже нещо ама не може-издава нечленоразделни звуци,гледа ме и ми дава лапа на крака.В повечето случаи знам какво иска но понякога даже ми става гадно че не го разбирам какво ми казва.Даже очите му ми говорят-толкова са изразителни и големи.Все едно цялата му любов към мене и семейството ми я е събрал там.Душата..Качена снимка
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#4 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 29 October 2004 - 07:57 PM

Може би е така, защото той нали е нямал много такива редовни, да ги наречем стопани, и знам ли? В историята му пишеше и сигурно е много умен, щом усеща какво сте вие за него...
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#5 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 29 October 2004 - 08:04 PM

И при мен говореше ... мимики, жестове, певединие. Познавах всеки поглед ... беше странно, като не одобряваше някой, който идва у нас. По принцип беше научен да пази на команда. В къщи - никакъв лай, аз като съм там - блаженство. Обаче като идват приятели, тези, които ги приема - игра, у у у у ... едно такова тихо. Няколко пъти идваха хора, които не приема ... как си личеше, че ги търпи само - ляга срещу тях, вперил поглед и само да се опитат да го погалят, онова гърлено "р р р р" и ги спира. Беше много смешно, защото като купунясваме и някой такъв отиде до тоалетна, Чанук по него и стои пред вратата ... и докато не се върне на стола, все до него. Говорят, стига да ги разбираш. А за да ги ръзбереш, трябва да ги обичаш - така мисля.

#6 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2004 - 09:22 PM

Малката Каричка много обича мен и моето семейство:)
Показва го като нежно ближе и похапва ръцете ни:)))Тича с играчки в уста,дърпа чорапи,дънки,ама много,много ни обича!!!
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 31 October 2004 - 05:39 PM

Sara obi4a da i se dava vsi4ko. Kogato iska ne6to purvo e kulturna, idva i slaga lapi4ka na kraka ti. Ako ne go polu4i oba4e se zapo4va, purvo rumji, a posle zapo4va i da lae. Ina4e nedai si Boje da sum ia ostavila sama vku6ti, kato se vurna zapo4va da vurti edni ku4eci po 10-tina minuti....Govoriat, razbira se, samo triabva da gledame vnimatelno, za da ne izpusnem su6testvenoto.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#8 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 31 October 2004 - 10:20 PM

az se strahuvam 4e ne razbiram jestovete ne Nana. 4uvstvam se to4no kakto kogato se rodi bratov4et mi i predi da progovori samo te durpa munka vurti se ............... abe bebeshki mu raboti. uteshavam se 4e Nana e oshte bebe ((((( :

#9 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 01 November 2004 - 02:17 AM

Ммм , аз пък не го знам какво си мисли за нас, но ми се струва, че не осъзнава, че той е кучето, а ние сме хората. Чувства се равен. Тъй де, сърди се, когато е затворен в една стая. Не дращи по вратите-по-лошо ВИЕЕЕЕ! Направо е ужасно и ни даде да се разберем, че или ще е вън или мир и спокойствие няма да има. Най-много слуша майка ми. При мен знае, че глезотиите минават. За брат ми знае, че лесно може да го пребори, за баща ми знае, че си играе с него... Абе кучешка му психология.
Аз иначе не мога кой знае колко да го разбирам, защото той винаги е в движение, никога не стои на едно място и много трудно го снимам. Когато сме в колата с него го усещам някак си кога му се пишка, кога му се ака. И съм горда с него че издържа 15 минути напрежение, докато стигнем до тоалетната ( вестничето ). Абе иначе си има принципи. На един вестник не пишка повече от два пъти, иначе точно до него.

ПП: Имам въпрос към тези които знаят. Защо моето мъжко куче не си вдига крака, когато пикае?
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#10 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 01 November 2004 - 10:16 AM

Актор е още много малак за да си вдига крака!Моят започна на 6м. от време,на време,а от 7м вече си го вдигаше винаги.Така че не се притеснявай с времето и това ще стане:)))))

#11 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 01 November 2004 - 11:03 AM

Отношението на хората към израза:"ние си говорим с кучето", е различно- от едната крайност -стига сте очовечавали животното- до другата: то ми говори с очи.
А истината е ,че кучетата са социални животни,живеят в структури,а това не е възможно без да имат комуникации вътре в структурите си.Сигналите които разменят помежду си са ясни,но не винаги различими и разбираеми от човека- тембър на звук,интонация в звуци,поведение( положение на тяло,части от тялото...) и най вече реакция по повод събитие и факти.
Тоест - не само че не комуникират,но и са готови на това,искат го ,за да се улесни живота в социалната структура.Обективна необходимост.Това е едната страна- кучето.Другата страна- човекът - също се нуждае от комуникация с кучето,най малкото за да му покаже правилата си в социалната структура и то да се съобрази с тях.Като гледам глухонемите се сещам колко бързо сме забравили,че има и други начини на комуникация освен вербалната,с понятия измислени от нас.
Разбира се,има хора,за които комуникацията с животните не е необходима,те не изпитват нужда от контакт с животното.Разбираемо е.За тях това не е обективна необходимост.И се чудя за какво въобще някои от тях са си взели и куче да отглеждат.Може би е модерно,от снобизъм,защот съседа така е направил....Причини разни.Ще ги разберете по това,че дават кучето си на дресьор,за да е послушно и да не ги излага,а те нямат време да присъствуват на занятията с него.
Всъщност,този тип хора не ме интересува по повод кинологията.
Тези,които изпитват нужда да имат четириног приятел до себе си,рано или късно установяват някаква форма на комуникация.За тях и за кучето до тях ,това е обективна необходимост.Объркването идва от някои наши понятия в главите ни,които важат само за човешките структури,но не и за животинските.като например : какво мисли кучето за нас?Ценностите ни,изградени на база "това се приема/не се приема от човешкото общество" и в тази връзка е важно да знаем мнението на другите за нас, не са присъщи на животинския свят.При тях ценноста е подчинена на друга гледна точка: заложено ми е да правя това,идваш ли с мен или не?Тоэст - съмнения дали нещо е полезно или не,надали има в главата на кучето,по скоро в постигане на целта то търси сътрудници или елиминира противници.Струва ми се че техния свят е изграден на ясни правила и съмненията въобще отсъствуват-те просто го правят или не,в зависимост от ситуацията - става/не става.Правило първо в общуването с човека за тях може би е:ти си ми полезен,осигуряваш ми храната,срещу това получаваш правото ти да определиш правилата.
и така нататък....
User's Signature

Marten BG

#12 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 01 November 2004 - 11:43 AM

Винаги си обяснявал всичко подробно и разбираемо.
Според мен кучетата с времето при контакт с хората научават нашият начин на комуникация и започват да ни отвръщат с техния,но някои хора просто не ги разбират,но ако се наблюдава кучето и ако разговаряте с него може и да научите неговия начин за разговор(по-скоро ще го наизустите)Аз колкото и от скоро(няма две години) да живея с кучето си го разбирам,но зо най прости неща-Искаш ли на разходка - наострени уши и пред вратата(ако му се ходи) - Искаш ли да ядеш - при купичката(стиго да е гладен)....и така за вода,коте,куче,кой си идва и подобни.А в парка някои хора ме мислят за луда,поради това че си говоря на кучето....аз не ги разбирам

#13 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 01 November 2004 - 06:59 PM

Според мен е редно да комуникираме с домашните си любимци. Просто е необходимо. То е нещо като с бебетата. Дай като не ни разбират да не им говорим или да им викаме само ГУГУГУГУГУ... Когато им говорят, те се очовечват. Същото е и с кучето


ПП: Зависи какво си говорите, нори? Ако му говориш, примерно за училище, за някое момче или момиче, за това кой ще стане президент и такива глупости ( хи-хи )...
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#14 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 01 November 2004 - 07:23 PM

Хи-хи-хи,не му говоря за такива работи(когато той тръгне на училище ще започна да му говоря за това),но добре го измисли-може и да пробвам.....хи-хи

#15 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 03 November 2004 - 12:07 AM

Аз съм си намсилила, като се разхождаме с Актор, да му разказвам приказки или да му поръчвам бира ( ако може да пие де )... ОБичам да гледам изтормозените хорски лица...
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#16 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 03 November 2004 - 01:18 PM

Да, Мартен е прав ! Има хора и хора. Никога не съм забравял, че кучето си е куче и не е човек, въпреки че с него се разбирах по добре, отколкото с хората. Но всичко зависи от това как го приема човека и как се отнася с него. Не разбирам хората, които просто отиват с тях в парка, пушат си, а кучетата ходят където решат и накрая - "ти, защо не идваш като те викам" и т.н. С кучето трябва да се работи всеки ден, всеки.

#17 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 03 November 2004 - 02:35 PM

И въпреки че кучето е само животно и не се очаква кой знае какви мисловни процеси да протичат вглавата му, според мен след толкова хилядолетия съвместен живот с човека би трябвало да има някаква психическа или мислена връзка между двете същетсва.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#18 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 03 November 2004 - 02:53 PM

Ако нямаше мисловна връзка, нямаше кучето да е най добрия приятел на човека -:)). Не е ли така ?

#19 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 03 November 2004 - 04:39 PM

Много зоблудени са хората които си мислят че животните не мислят!И човека също има връзка с животното(една разлика-човека руши и се самоунищожава),колкото и да не се нрави на някои хора.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни