Dog.bg Форуми : Ваксина против гъбички

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ваксина против гъбички

#1 Потребителят е офлайн   mmouse Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 08-November 06
  • Location:Слънчев бряг

Публикувано: 14 December 2006 - 03:25 PM

Моят куч има зачервени петънца по кожата, а вета каза че може да са от всичко. Мажа го със салицилов спирт и ако не се махнат скоро, ще правим посявка и други изследвания.

Ветеринарят ни препоръча да направим ваксина срещу гъбички, тъй като Вико е бял и можело да имаме доста кожни проблеми в бъдеще /кожата на белите кучета е много чувствителна/.

Някой чувал ли е, правил ли е такава ваксина, нужна ли е и помага ли наистина? Ще съм благодарна за всяко мнение! b)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2006 - 05:27 PM

До колкото знам ваксината против гъбички е жива култура от такива,казвала ми го е моята докторка,при първото ваксиниране даже проблемът се увеличава,а после вече се овладява,не ми се е налагало,защото още първия път пуснахме изследване и като излезе резултата ми дадоха някакво лекарство с което мазахме пет пъти,после пак пуснахме изследване и ваче беше излекуван.Моят съвет е бързо да направиш изследването и да не чакаш,за да не се разраства проблема и да не се стига до ваксина,ако трябва ще питам как се казва лекарството,но предполагам,че всеки ветеринарен го знае,просто го пришпори да наскубете няколко косъмчета от проблемните места и да ги прати в лабораторията,защото съм виждала много гадни случаи на огромни петна без козина-най-често причинени след одраскване от котка-котките пренасят такъв вид зарази и кучета с по-слаб имунитет получават тези гъбички,сигурно има и други причини,но настоявай за проба или иди при друг доктор!

#3 Потребителят е офлайн   mmouse Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 08-November 06
  • Location:Слънчев бряг

Публикувано: 15 December 2006 - 09:52 AM

dmst, благодаря за мнението!
Ние така или иначе ще правим посявка днес, но въпроса ми беше за ползата от тази ваксина - наистина ли ще предпази кучо от други такива нашествия?
При всички положения ще изчакам този проблем да бъде излекуван и чак тогава ще умувам за ваксинацията.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2006 - 05:30 PM

Аз съм питала моята докторка дали трябва да му сложа и точно тогава тя ми обясни какво представлява и как действа и каза,че няма нужда,това се прави в случай,че вече няма друго лечение и както казах първо ефекта е обратен-увеличават се гъбичките и след втора трета вече се излекува,т.е. това е по-скоро лекарство,отколкото превантивна мярка.Аз също искам най-доброто за моя кучо,но това определено не се включва в този списък.

#5 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 15 December 2006 - 10:10 PM

Здравейте! Голдънчето ми беше " гъбясало" ужасно! Биха му 3 ваксини през 10 дена. След първата пламна, а след третата всичко отшумя. От тогава му слагам на 6 месеца Поливак и е о.к.

#6 Потребителят е офлайн   mmouse Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 08-November 06
  • Location:Слънчев бряг

Публикувано: 18 December 2006 - 12:28 PM

Направихме изследването, показа лека форма на гъбична инфекция. Сега се мажем с антимикотичен спрей, след 7 дни пак ще се изследваме. Отново ми напомниха за ваксината - за бял бултериер и дого аржентино направо си била задължителна, иначе рискуваме по няколко пъти в годината да се лекуваме от същото.
Така че, май ще я направя!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   babylon1977 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 19-July 06

Публикувано: 18 December 2006 - 08:26 PM

Чувала съм,че че чешките ваксини за гъбички Biokan били по добри от руските.

#8 Потребителят е офлайн   Zazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 08-February 06
  • Location:София

Публикувано: 18 December 2006 - 08:56 PM

В началото на лятото моето дого също имаше този проблем. И то много силно изразен. Направихме три ваксини - още по-зле. Обиколих доста доктори и мненията, относно ваксините бяха много противоречиви, но повечето ги отричат. Препоръчаха ми доктор Емил Георгиев и при него овладяхме нещата. Той каза, че инфекцията била смесена: стафилококова и гъбична.
Но борбата с която и да е от двете е много упорита.

mmouse какъв е този спрей с който я пръскаш ?

#9 Потребителят е офлайн   mmouse Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 08-November 06
  • Location:Слънчев бряг

Публикувано: 20 December 2006 - 03:56 PM

Zazo, забравих да погледна как се казва oleeee !
Така като гледам не помага особено, така че в събота пак ще се изследваме и ще пробваме ново лекарство.....
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   shnorhi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 329
  • Регистрация: 07-November 06
  • Location:Пловдив / София

Публикувано: 21 December 2006 - 10:14 AM

Здравей, mmouse.И при мойто кученце май съществува подобен проблем.Чувал съм и аз че податливи към кожни инфекции са доготата и бултериерите.Като го взех мойто "бебе" имаше пъпчици около муцунката и коремчето.Ветеринаря ми даде някакви антибиотици и за седмица всичко изчезна.Минаха още две обаче,и в момента пак се появиха по коремчето му.При твойто куче това от какво се получава знаеш ли?А и говориш по нагоре за някакъв спрей?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
www.infidance.com

#11 Потребителят е офлайн   mmouse Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 08-November 06
  • Location:Слънчев бряг

Публикувано: 21 December 2006 - 10:47 AM

Zazo, shnorhi, спреят е "имаверол плюс" - въобще не ни помага!

Утре ще го караме на доктор и този път ще помоля за антибиотици, защото гърбът и опашката му изглеждат ужасно - целите са в червено-оранжеви петна s) a) !!! Сега покрай празниците ще го пипа една сюрия деца, искам да е здрав!
Shnorhi, ако сложа ваксина /след като се излекуваме/, ще ти кажа каква е!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   mommo.vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 126
  • Регистрация: 07-October 06

Публикувано: 21 December 2006 - 08:49 PM

Гъбичките изглеждат като обезкосмени участъци по кожата без изменения по самата кожа и не сърбят. Ако кожата е на "червено- оранжеви петна" най-вероятно не става дума изобщо за гъби или ако има те са само "екстра", а проблемът е другаде. Наистина, при белите кучовци обикновено имаме пълен комплект - алергичен дерматит + пиодермия + гъби, а понякога и + краста и то в тази последователност.

#13 Потребителят е офлайн   mmouse Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 08-November 06
  • Location:Слънчев бряг

Публикувано: 22 December 2006 - 09:34 AM

Ами то и аз вече взех да се чудя какво е това чудо, вчера четох в една книга за кожните болести по кучетата - наш'то на нищо не прилича!!!!
Няма сърбеж, няма загуба на апетит, даже дебелее. Изобщо не дава признаци на болно куче, а изглежда ужасно!
По гърба има оранжево-червени петна по самата кожа или в корените на косъма, на опашката петната са още по-тъмни, почти черни!!!!!
Няма оголени места, не му пада козината!!!!

Какви могат да бъдат причините:
1. гъби? - пробата показала "много лека форма на гъбична инфекция - най вероятно на космите от опашката" - спреят "Имаверол плюс" не помага, даже май допринася за оцветяването, защото е леко жълтеникав.
2. паразити? - няма видими признаци за краста
3. алергия? - нова храна "Канутра", но тя е от тази седмица, петната са от преди това
4. кожно раздразнение? - няколко пъти по необходимост беше изкъпан с човешки душ-гел bash , но вече не!!!
5. от храната? - слагам му по малко сурови настъргани моркови в манджата, да се е пренаситил на бета-каротин????

Спазваме добра хигиена - миене, бърсане, четкане, сресване; постелките и хавлийките му са редовно изпирани и избелвани, даже му мия играчките с анти-бактериален сапун /всичко това се изплаква много добре, така че изключвам да е от препарати/.

Днес ще го водят пак на доктор и съм оставила същия списък с въпроси за там, дано постави правилна диагноза и лечение!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   mommo.vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 126
  • Регистрация: 07-October 06

Публикувано: 22 December 2006 - 10:17 PM

Със снимка коментарите ще са по-лесни - но доколкото разбирам по кожата и космената покривка няма никакви други изменения - само промяна в цвета? Няма удебеление или изтъняване на кожата, пъпки, рани, пърхот, омазняване? Измененията са по гърбът и опашката - променен е само цвета на кожата или и на козината?

#15 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 23 December 2006 - 08:48 AM

Пробвай да го снимаш?
Много е възможно ВСЕ ПАК странният цвят сам по себе си да идва от морковите+предишната храна+някакви витамини+имаверола на всичкото отгоре... и да не е свързан с болестта.
Снимай го "изотгоре", дори не е нужно да е много отблизо - по-скоро просто да се вижда оцветяването.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#16 Потребителят е офлайн   mmouse Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 08-November 06
  • Location:Слънчев бряг

Публикувано: 29 December 2006 - 12:04 PM

Здравейте отново!
Днес ще ходим на контролен преглед - да види док-а дали има подобрение.

Миналата седмица вета реши, че трябва да се започне с "тежката артилерия" - първа ваксина срещу гъби и антибиотик "Baypril". Каза, че лечението ще отнеме месец-два, защото кожните заболявания са доста упорити - това включва 3 ваксини, антибиотици, спец.шампоани, спрейове и др.
Когато попитах дали започването с ваксина е най-удачното решение, вета ми обясни, че ваксините се използват или като превантивна мярка, или като лечение. И той определи схмата. Досега винаги съм била доволна от него, а и той е най-добрият в Бургас.

Да ви кажа, струва ми се че има подобрение, по-малките петна по гърба изчезнаха, опашката се изсветли и вече не е черна, а леко кафеникава.
А иначе промяна в кондицията на кучо няма - изглежда здрав, игрив и закръглен w) !
Ще направя снимка днес. Благодаря на всички заинтересували се!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   shnorhi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 329
  • Регистрация: 07-November 06
  • Location:Пловдив / София

Публикувано: 29 December 2006 - 01:43 PM

Хайде дано по-бързо отминат проблемите
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
www.infidance.com

#18 Потребителят е офлайн   shnorhi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 329
  • Регистрация: 07-November 06
  • Location:Пловдив / София

Публикувано: 02 January 2007 - 04:38 PM

днес ходихме на доктор и ни изписа CEFA-CURE (за третиране на пиодерма и инфекции на меките тъкани).Хуго ще ги пие цял месец и се надявам тези пъпчици по коремчето да изчезнат най-накрая.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
www.infidance.com

#19 Потребителят е офлайн   mmouse Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 08-November 06
  • Location:Слънчев бряг

Публикувано: 03 January 2007 - 10:24 AM

Пожелавам и на вас скорошно оздравяване! Дано през новата година любимците ни по-малко да боледуват, да са много здрави, красиви и игриви!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2007 - 12:54 PM

Имам един въпрос към mmouse.При кой вет водиш твоето куче.Като каза,че е най-добрия в Бс ми стана интересно.И аз съм от Бс и имам някаква представа за докорите тука.Ама да разбера и твойто мнение;)И надявам се че кучето ти е добре вече:)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни