Dog.bg Форуми : Лошо поведение от 5 месечно кученце

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лошо поведение от 5 месечно кученце Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   titi84 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 07-December 15

Публикувано: 07 December 2015 - 12:30 PM

Здравейте, всички.
Нова съм във форума и се надявам на помощ.
От малка винаги сме имали кучета, последните 2 бяха каракачанка за двора, която почина преди няколко години и една мъжка болонка - микс нечистокръвна. Той почина май месец тази година. Въпреки всички кучета които сме имали разбирам че съм абсолютно неподготвена за някои ситуации. В средата на август взехме микс кученце, тогава беше на 40-45 дни, сега вече е на 5 месеца. Майката е полу дакел, полу друго, бащата е неизвестен. Кученцето в момента доста ни се е качило на главата /живея с баща ми, пенсионер/. Когато излизаме с баща ми опустошава къщата, в момента го оставяме на двора да седи, докато ни няма. Когато излизаме на разходка /ходим на кучешка градинка на 20-25 минути от вкъщи/ непрекъснато се дърпа, вече повече от месец излизаме редовно, но не мога да го овладея. Когато минаваме покрай двор с куче, той се залепя за оградата, едвам го откъсвам. Доста често кучетата го ръмжат и дори се опитват да го захапят през оградата, но на Чочко не му пука, стои гордо с вдигната глава и опашка. Когато отидем в кучешката градинка и има друго куче, той хуква подир него, въобще не обръща внимание дали го викам или не. Доста често се опитва да се качи на другите кучета. Не иска просто да си играе, а да доминира. Вчера имаше женско куче, в началото тя го отпъждаше като леко се опитваше да го хапне, но той не я остави на мира, докато не и се качи.
Вкъщи ако седя на дивана без до му обръщам внимание почва да скимти и дори да ръмжи, без да се зъби. Просто показва че не е доволен. Претендира да яде преди нас, на вечеря не се търпи, скимти и плаче. От известно време го храня преди нас, което явно е голяма грешка, но баща ми се дразнеше на това че скимти. Естествено че претендира той да определя правилата, кога да излиза да пишка, кога да се прибере от двора, да влезе и излезе пръв през вратата, спи където той реши, иска да играе когато той реши /натиска играчката в крака ми/, иска милувка когато той реши, ако го повикам може и да не дойде, ако не иска. Вчера забелязах, че вече пази храната си. Ако посегнеш към него докато яде, директно хапе, не ръмжи.
На дивана никога не се е качвал, също и в спалните ни не е влизал и спал. Обучавам го на команди, но май изпълнява само защото ще получи награда.
Явно се е поставил в позицията на алфа куче /не знам дали е възможно понеже е малък/, но нямам идея как да обърнем нещата. Опитвам да излизам преди него през врата, но той се натиска във всяка пролука в момента в който му обърна гръб.
Някакви идеи какво да правя?

#2 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 07 December 2015 - 08:32 PM

Нормално е всяко 5 месечно куче да лудее
Точно за това сега е момента, в който ти трябва да започнеш да го тренираш.
Команди от рода на - седни, дай лапа, легни, донеси и т.н.
По този начин то ще се учи и на послушание. Трябва да му покажеш, че ти си лидера, за да се радваш след това на едно послушно и кротко куче.
В противен случай рискуваш то да заеме "лидерската (алфа)" позиция. Това означава, че няма да те слуша изобщо и ще прави каквото си иска.

Това с вратата е добра идея, казваш му да спре и в момента, в който се дръпне да излиза преди теб, го дръпваш рязко назад. Това го повтаряш докато не схване, че ще излезе едва след теб.
Аз също имам куче от доминантна порода и до година някъде положението беше доста зле при мен, тъй като тя се опитваше всячески да се налага, не изпълняваше командите въпреки, че перфектно знаеше какво се иска от нея и т.н.
В крайна сметка с доста инат от моя страна нещата се получиха.

#3 Потребителят е офлайн   titi84 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 07-December 15

Публикувано: 27 March 2016 - 01:27 PM

Здравейте.
Въпреки че не ви отговорих, прочетох съветите ви и ги изпълнявам и много ви благодаря за помощта. Като цяло поведението на Чочко се подобри. Обучавам го редовно на командите - седни, ела и т.н. Изпълнява ги. Когато сме на разходка също слуша повече.
Сега обаче имам нов проблем. Кучето явно не харесва баща ми. Ръмжи го и посяга да го хапе. Баща ми е възрастен и болен човек. Най много се притеснявам кучето да не го спъне или ухапе лошо. Другото което е баща ми не иска да се занимава с обучение на команди.
Друг проблем е че започва да ръмжи и се опитва да хапе други мъжки кучета, когато ходим на разходка в кучешката градина. Това е проблем защото там има немски овчарки и даже доберман, които може да го наранят. вече имаме случка с една немска дето малко го позахапа. Чочко доста си пази играчките и като част от това пази и мен от други кучета или от баща ми. когато сме в кучешката градинка сяда в краката ми и ръмжи другите кучета. Вчера баща ми мина близо по крой мен и затова кучето посегна да го хапе.
никога не съм подхранвала подобно поведение, поне не съзнателно. Някъде греша, но не знам къде.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни