Dog.bg Форуми : Добермана ми не изправя ушите

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Добермана ми не изправя ушите

#1 Потребителят е офлайн   Анелия Пандезова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-September 15

Публикувано: 09 December 2015 - 04:17 PM

Здравейте!Имам доберман който вече е на 7 месеца и не изправя ушите.Купирахме ги когато беше на 3 и половина месеца.Още когато отидохме при доктора,той ни каза,че нашия юнак е много по-голям за възраста си,и има вероятност да не изправи ушите.По тази причина ги отрязахме по-къси.Слагам му лепенки на ушите,но когато ги махна пак клепват.(Събират се на главата).Ще кача снимка за да видите за какво става въпрос.Чух за някакви щипки за уши и ако някой има инфо моля нека ми пише.Предварително моля,всички които смятат да ми философстват,че рязането е забранено със закон ,да си задържат писанията защото съм запозната.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Анелия Пандезова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-September 15

Публикувано: 09 December 2015 - 04:38 PM

Ето и още една снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#3 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 09 December 2015 - 05:10 PM

Не съм специалист по породата , но ветеринарят ви е осакатил визуално кучето !
Нямам представа къде са купирани тези уши , но определено операцията е извършена крайно не професионално .
Също така явно никой не ви е обяснил как се шинират уши на доберман което е тъжно . Отворете един руски сайт за породата и ще откриете много полезна информация там .

#4 Потребителят е офлайн   Анелия Пандезова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-September 15

Публикувано: 09 December 2015 - 05:27 PM

Доктора каза,че е твърде голям,и има притеснения,че няма да ги изправи.Иначе ги ряза със шаблон.Имам познати на които същия доктор ряза ушите,но те ги изправиха,а моя не...Опитахме да сложим такива шини,каквито са показани в сайтовете,но той ги маха.За това сега им слагаме лейкопласт.Ефект няма,защото след като махна лейкопласта и те пак си застават в тяхната си поза.:) За нас пак си е най-красивия и ще продължава да е най-глезения,но......

#5 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 09 December 2015 - 09:18 PM

А шинирахте ли след рязането или чак сега се сетихте? Вече е голямо и силно куче, как няма да маха с лекота шините. Затова тия процедури се правят докато е бебе - хем по-трудно ще маха шините сам, хем е било по-вероятно да изправи ушите.
Както Ви каза mik, този доктор май наистина е окепезил визуално кученцето. Дано да сме в грешка, де.
За да не се отчайвате съвсем ще Ви споделя, че едното ми куче, което е НОК-подобно на около 6+ месеца беше с уши, клепнали възможно в най-долно положение :ab_041: (не знам как по-добре да опиша ситуацията). Та тия уши се изправиха бавно и постепенно успешно,а когато бяха изправени напълно песа вече беше на малко по-малко от година.
Имам и още един въпрос свързан с храненето - каква храна давате на подрастващото кученце? Малко вероятно да е от нивата на калций и фосфор, след като на тази възраст няма и друго засегнато, но правили ли сте някога изследвания на нивата на въпросните нива?

#6 Потребителят е офлайн   Анелия Пандезова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-September 15

Публикувано: 10 December 2015 - 09:34 AM

Още след като му зараснаха раните от рязането започнахме със шини,но той ги махаше до третия ден от поставянето им.Сега го държа няколко дни с лепенки,после ги махаме за няколко дни,защото се страхувам да не му станат рани.А храненето при нас е пълна трагедия.Не иска да вкуси никаква гранулирана храна.Купувам Роял Канин,но само я помирисва и не иска да я яде.Храни се само със запечено свинско или пилешко месо(нарязвам го на хапки и го слагам в тигана без мазнина,колкото да се запече).От време на време му давам и от тези салами "Народен"-телешки или хамбургски.Давам калции по схема и витамини Vita-bon.На 7 месеца тежи 30 кг.Ако имате някакъв съвет как да стимулирам апетита му,ще съм много благодарна.

#7 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 10 December 2015 - 08:04 PM

Показване на мнениетоАнелия Пандезова, в 10 December 2015 - 07:34 AM, написа:

Още след като му зараснаха раните от рязането започнахме със шини,но той ги махаше до третия ден от поставянето им.Сега го държа няколко дни с лепенки,после ги махаме за няколко дни,защото се страхувам да не му станат рани.А храненето при нас е пълна трагедия.Не иска да вкуси никаква гранулирана храна.Купувам Роял Канин,но само я помирисва и не иска да я яде.Храни се само със запечено свинско или пилешко месо(нарязвам го на хапки и го слагам в тигана без мазнина,колкото да се запече).От време на време му давам и от тези салами "Народен"-телешки или хамбургски.Давам калции по схема и витамини Vita-bon.На 7 месеца тежи 30 кг.Ако имате някакъв съвет как да стимулирам апетита му,ще съм много благодарна.


С риск да прозвучи грубо не мисля, че сте в състояние да се грижите за каквото и да било куче .
Предайте кучето на грижите на някого който има опит , това е за негово добро .

#8 Потребителят е офлайн   Анелия Пандезова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-September 15

Публикувано: 11 December 2015 - 09:16 AM

Показване на мнениетоmik, в 10 December 2015 - 08:04 PM, написа:

Показване на мнениетоАнелия Пандезова, в 10 December 2015 - 07:34 AM, написа:

Още след като му зараснаха раните от рязането започнахме със шини,но той ги махаше до третия ден от поставянето им.Сега го държа няколко дни с лепенки,после ги махаме за няколко дни,защото се страхувам да не му станат рани.А храненето при нас е пълна трагедия.Не иска да вкуси никаква гранулирана храна.Купувам Роял Канин,но само я помирисва и не иска да я яде.Храни се само със запечено свинско или пилешко месо(нарязвам го на хапки и го слагам в тигана без мазнина,колкото да се запече).От време на време му давам и от тези салами "Народен"-телешки или хамбургски.Давам калции по схема и витамини Vita-bon.На 7 месеца тежи 30 кг.Ако имате някакъв съвет как да стимулирам апетита му,ще съм много благодарна.


С риск да прозвучи грубо не мисля, че сте в състояние да се грижите за каквото и да било куче .
Предайте кучето на грижите на някого който има опит , това е за негово добро .

Защо мислите така?Какво не правя както трябва?Предлагам непрекъснато и ориз,извара,каква ли не кучешка храна(била тя гранулирана или консерви),но той си яде само запечено месо и риба.Ветеринарите казват,че се развива много добре и също така изглежда много добре.На седем месеца тежи 30 кг и е висок 65 см.По това което чета се развива много добре.Това лошо гледано куче ли е?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#9 Потребителят е офлайн   Анелия Пандезова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-September 15

Публикувано: 11 December 2015 - 10:30 AM

Mik,Видях какво пишете за всички останали стопани на кучета.Не се ограничавате в породите.Сега ми стана много по-леко,след като си дадох ясна сметка,че вашите негативи не са насочени само към мен,а към всички останали!Та ти не си се изказал положително за НИТО ЕДИН стопанин и НИТО ЕДНО куче!За щастие няма как да се натоваря с твоето мнение.Ща щастие също получих компетентен съвет от човек,който явно разбира от Добермани.Затова,моля или по-скоро настоявам,да НЕ коментираш повече моите теми!Как те търпят в този форум-нямам обяснение!

#10 Потребителят е офлайн   Анелия Пандезова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-September 15

Публикувано: 11 December 2015 - 10:35 AM

И да уточня-НИКОГА не бих дала кучето си на някой!Няма ситуация на света която може да ни раздели!Обожавам го!Гледам го като третото си дете!Никой не може да каже за третото ми дете,че не е добре гледано.Пожелавам ти ,някога да отвориш сърцето си за куче така,както аз съм отворила моето,не за куче,а за член от семейството!

#11 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 11 December 2015 - 11:05 AM

Показване на мнениетоАнелия Пандезова, в 10 December 2015 - 09:34 AM, написа:

Още след като му зараснаха раните от рязането започнахме със шини,но той ги махаше до третия ден от поставянето им.Сега го държа няколко дни с лепенки,после ги махаме за няколко дни,защото се страхувам да не му станат рани.А храненето при нас е пълна трагедия.Не иска да вкуси никаква гранулирана храна.Купувам Роял Канин,но само я помирисва и не иска да я яде.Храни се само със запечено свинско или пилешко месо(нарязвам го на хапки и го слагам в тигана без мазнина,колкото да се запече).От време на време му давам и от тези салами "Народен"-телешки или хамбургски.Давам калции по схема и витамини Vita-bon.На 7 месеца тежи 30 кг.Ако имате някакъв съвет как да стимулирам апетита му,ще съм много благодарна.


За ушите за съжаление не мога да дам съвет, но казахте, че вече сте го получили. Пробвайте да минете на гранули, защото е по-удачно, тъй като с това готвено, което давате не можете да снабдите кучето с всичко необходимо за него. Като види куч, че ще получава само гранули, ще ги прояде, не е толкова глупаво да умре от глад. Може да пропусне едно-две хранения, като откаже купата с гранули, но накрая иска или не, ще прояде.
Искам само да Ви предупредя за калция. Хубаво давате, но изследвания преди това правили ли сте? Излишъкът на калций в организма може да доведе до беля.

#12 Потребителят е офлайн   Анелия Пандезова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-September 15

Публикувано: 11 December 2015 - 11:31 AM

Благодаря Ви за съветите!Аз за съжаление толкова се страхувам да не е гладен моя красавец,че не съм посмяла до сега да го оставя само на гранули.Имала съм случай в които съм му сготвила "кучешка супа топчета",и му подавам в устата лъжица по лъжица :) :) Може би грешката ми е там,че не го приемам като куче а като дете :) :) :) Калции давам по някаква схема от докторката ни.Десет дни давам,после десет почива.Тя казва,че няма нужда от друго,но аз му давам и витамини.Ушите днес ще ги вържа по начин по който ме посъветваха.Аз съм виновна за ушите,защото четох,четох и навсякъде пишеше,че се режат между 3 и 4 месец.Просто закъснях :(

#13 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 11 December 2015 - 11:52 AM

Показване на мнениетоАнелия Пандезова, в 11 December 2015 - 11:31 AM, написа:

Благодаря Ви за съветите!Аз за съжаление толкова се страхувам да не е гладен моя красавец,че не съм посмяла до сега да го оставя само на гранули.Имала съм случай в които съм му сготвила "кучешка супа топчета",и му подавам в устата лъжица по лъжица :) :) Може би грешката ми е там,че не го приемам като куче а като дете :) :) :) Калции давам по някаква схема от докторката ни.Десет дни давам,после десет почива.Тя казва,че няма нужда от друго,но аз му давам и витамини.Ушите днес ще ги вържа по начин по който ме посъветваха.Аз съм виновна за ушите,защото четох,четох и навсякъде пишеше,че се режат между 3 и 4 месец.Просто закъснях :(


За схемата ясно, но схема се прави след като се вземе кръв и се пусне за изследване. Правени ли са преди това тези изследвания, за да се установи дали изобщо има нужда?

#14 Потребителят е офлайн   Анелия Пандезова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-September 15

Публикувано: 11 December 2015 - 01:16 PM

Не са ни изпращали до сега на изследвания.Да направя ли на своя глава?

#15 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 December 2015 - 01:33 PM

Показване на мнениетоАнелия Пандезова, в 11 December 2015 - 10:16 AM, написа:

Показване на мнениетоmik, в 10 December 2015 - 08:04 PM, написа:

Показване на мнениетоАнелия Пандезова, в 10 December 2015 - 07:34 AM, написа:

Още след като му зараснаха раните от рязането започнахме със шини,но той ги махаше до третия ден от поставянето им.Сега го държа няколко дни с лепенки,после ги махаме за няколко дни,защото се страхувам да не му станат рани.А храненето при нас е пълна трагедия.Не иска да вкуси никаква гранулирана храна.Купувам Роял Канин,но само я помирисва и не иска да я яде.Храни се само със запечено свинско или пилешко месо(нарязвам го на хапки и го слагам в тигана без мазнина,колкото да се запече).От време на време му давам и от тези салами "Народен"-телешки или хамбургски.Давам калции по схема и витамини Vita-bon.На 7 месеца тежи 30 кг.Ако имате някакъв съвет как да стимулирам апетита му,ще съм много благодарна.


С риск да прозвучи грубо не мисля, че сте в състояние да се грижите за каквото и да било куче .
Предайте кучето на грижите на някого който има опит , това е за негово добро .

Защо мислите така?Какво не правя както трябва?Предлагам непрекъснато и ориз,извара,каква ли не кучешка храна(била тя гранулирана или консерви),но той си яде само запечено месо и риба.Ветеринарите казват,че се развива много добре и също така изглежда много добре.На седем месеца тежи 30 кг и е висок 65 см.По това което чета се развива много добре.Това лошо гледано куче ли е?



Kaто за начало - НЕ ДАВАЙТЕ свинско!!! Свинското се отразява зле на стомаха на кучето. А, при положение, че давате месо на кучета, няма как да очаквате да яде гранули. Оставяте само гранули примесени с консерва/месо и ако яде, яде, ако не... негов проблем. Като огладнее ще прояде всичко.

А, относно това, че ветеринария ви е осакатил визуално кучето... с 2 ръце се съгласявам, аз бих го сменила на момента, тъй като явно не е много запознат с породата и работата си. Поставяйте шини постоянно, ако трябва и година още и положението може и да се подобри до някаква степен.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   dygi11 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 10-January 16

Публикувано: 10 January 2016 - 03:44 PM

Здравейте и ние с моята приятелка има ме доберман и при нас се получи така с ушите само че при него е моментно изправя ги когато той си пожелае и гледам са ви помогнали с изправянето на ушите може ли да споделите как е че да пробваме и ние благодаря ви предварително :)
Последната снимка е да видите че нашия е същия глезльо :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#17 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 January 2016 - 09:14 PM

Показване на мнениетоdygi11, в 10 January 2016 - 04:44 PM, написа:

Здравейте и ние с моята приятелка има ме доберман и при нас се получи така с ушите само че при него е моментно изправя ги когато той си пожелае и гледам са ви помогнали с изправянето на ушите може ли да споделите как е че да пробваме и ние благодаря ви предварително :)
Последната снимка е да видите че нашия е същия глезльо :)


Продължавате да слагате шини докато ушите не седят напълно изправени сами и постоянно. Ако махнете шините и ушите клепнат след час-два-три... пет, отново поставяте шините.

https://www.youtube....h?v=Z9wx-FuRn5M
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Анелия Пандезова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-September 15

Публикувано: 13 January 2016 - 06:42 PM

Здравейте!На колко е вашият красавец?Мен ме посъветваха да връзвам ушите непрекъснато.Държа ги една седмица вързани,после ги пускам за няколко часа(и когато ги пуснем ги държи напълно изправени).Сега една седмица близо съм го оставила без шини ,защото му стана раничка на едното уше.Много е красив вашия.Как се казва,на колко е?

#19 Потребителят е офлайн   dygi11 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 10-January 16

Публикувано: 17 January 2016 - 08:38 PM

Показване на мнениетоАнелия Пандезова, в 13 January 2016 - 06:42 PM, написа:

Здравейте!На колко е вашият красавец?Мен ме посъветваха да връзвам ушите непрекъснато.Държа ги една седмица вързани,после ги пускам за няколко часа(и когато ги пуснем ги държи напълно изправени).Сега една седмица близо съм го оставила без шини ,защото му стана раничка на едното уше.Много е красив вашия.Как се казва,на колко е?




Здравейте нашия е на две години и половина казва се нерон принас е че ние тотално забравих ме да сложим шини че много хора ни казваха че ще изправи ушите с даването на калций но така и не стана и забравихме.
Благодаря и вашия е много красив

#20 Потребителят е офлайн   Plaamen Mihailov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-May 16
  • Gender:Male
  • Location:Тръстеник
  • Interests:ветеринарна медицина

Публикувано: 27 May 2016 - 05:38 PM

Здравейте !Аз също имам доберман и се интересувам от този проблем при растящите кучета.Наистина трудно се постига желания резултат,но трябва повече упоритост.При това здраво ,силно и красиво куче,/на Анелия/ ,за недостиг на калций е изключено да говорим.Погледнете краката !!!Прилича ли Ви на Рахит ??? :ea_103: Убеден съм , че не ! И не в това е проблемът! Има няколко тънки момента в поставянето на подпорите.
1.Купете си ролки за коса от китайските магазини-струват 2-4 лв. 6-8 броя и приличат на сивата изолация за водопроводни тръби ,само че са с друг цвят и са по тънки.Махнете едното капаче и извадете металната тел ,която е вътре/може и да се отреже в единия край с клещи и да се извади/.
2.При поставянето подпората трябва да се вкара дълбоко във външното джобче, така че да изпънете ухото хубаво нагоре .
3.Използвайте само sanplast .Преди да започнете ,почистете ушите с разреден етилов спирт/ 1:1-вода:спирт/ и ги оставете да изсъхнат или попийте с кухненска ролка.
4. Увиването на ухото започва ВИНАГИ от основата на предния ръб на ухото, като той остава загънат назад.Има доста видео материали ,на които се вижда всичко това . Но, на видеото на качения по-горе линк всичко това е НАОПАКИ и НЕПРАВИЛНО!
5.След увиването на двете уши,погледнато в профил ,ъгълът сключен между :височината на ушите и линията от основата на ухото -до носа НЕ трябва да е повече от 90 градуса.Ушите може да не се увият до върха, но основата задължително се увива.
6.Подпорите се носят между 4 и 7дни. Свалят се ,за да се огледа кожата отвътре да не е възпалена ,и ако всичко е наред ,след ден ,два, три се слагат отново.Не се притеснявайте за отскубнатите косъмчета те ще поникнат след известно време.
Качвам и най -важните снимки:
Ами в общи линии е това!Надявам се да помогна на всички ,които малко или много страдат че тяхното куче е " съсипано и осакатено" завинаги! Не се отказвайте лесно ,до 18 -20 месеца битката не е загубена! ! !Успех на всички ! Ако не е ясно нещо може да питате и на имейл. :ba_025:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни