Dog.bg Форуми : Померанче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Померанче

#1 Потребителят е офлайн   Aragot12345 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-December 15

Публикувано: 23 December 2015 - 09:55 PM

Здравейте на всички.Казвам се Владо и от около месец съм горд собственик на кученце порода Померан.Не сам го закупил от легитимиран развъдник,а от човек,мой познат, който развъжда Померанчета(има около 5 6) не е с родословие ,но е много красив , добър, послушен.В момента е на 3 месеца и 1 седмица и е 600 грама ,много е малък , храня го само с Роял Канин гранулките.Подарък за приятелката ми беше и двамата го обгрижваме с много обич и внимание.Искам да попитам някой ,който е запознат повече от мен с тази порода ,какво е мнението за моето малко,сладко ,животинче.Видях бащата ,много е хубав ,бейби фейс под 2кг е,майката не можах ,но ми казаха ,че и тя е много малка и хубава.Искам да Ви попитам какво да очаквам,с лисиче муцунка ли ще е или с така наречената бейби ,не че е от значение.И до колко месеца разтат ,муцунката и тя също до кога.Колко време трае този така наречен грозен период.Много ще съм Ви благодарен ако ми обърнете внимание и ми отговорите на въпросите.Благодаря Ви предварително от нас и от малкия ни Рафи. :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   tonzer4eto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 29-December 15
  • Gender:Female
  • Location:Sofia, Bulgaria

Публикувано: 29 December 2015 - 12:43 PM

Привет !
:re_037:
1. Махнете този Роял Канин, от известно време насам е спрян директния внос в страната ни заради неуредици с официалния вносител в България и в момента се внася от Румъния със страшно подбита цена и качество, близко до боклук!! :ea_103: Препоръчвам ви храната Nature's protection за малки породи - на опаковката даже е снимано тялото на померан. Сравнително нова на пазара, но с прекрасно качество и отзиви.

2. Т.нар "грозен период" е различен за всяко кученце, но обикновено минава през 4-9 месец, като абсолютната красота на вашия Пом се проявява след 1 год, 1год и половина. Имайте предвид, че колкото по-разнообразна храна и често ресане предоставяте на мъника, толкова по-малко "грозно" ще бъде в този период. :dog:

3. Ако никой не ви е посъветвал го правя сега : - купете му таблетки калций за костите, аз ползвам на Деличе, на 1 кг се дава една осма от хапчето! (чупи се сравнително лесно и моя Марк го обожава). Разбира се си има схема на прием, добре е ако му го давате 14 дни, да спрете приема за 14 дни, после пак да започнете да му давате ...и така.

4. На снимките е красиво кученцето, но съм сигурна, че и някой развъдчик не би ви казал как ще изглежда със сигурност по-нататък. Щом сте видели родителите и човека, от когото сте го взел е ваш близък - не бива да се притеснявате.
И не забравяйте да го обичате такова каквото е !

Поздрави и щастливо кучешко детство !
Тони Георгиева

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни