Dog.bg Форуми : Кучето ми ухапа член на семейството

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето ми ухапа член на семейството

#1 Потребителят е офлайн   LoveDog Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-December 15

Публикувано: 27 December 2015 - 02:56 AM

Здравейте,Имам Сибирско Хъски на 5 години казва се Арес. Проблема е ,че преди една седмица захапа дядо ми и след това стана доста доминантен.Ще напиша малко предистория , благодаря на всички ,които ще прочетат предварително ! Взех го на 2 месеца , едвам дочаках да стане на 3 ,за да започнем с обучението ,тук в форума имаше една тема с к1 обучение мисля ,че беше и с помощта на нея го научих на седни,легни ,дай лапа , ела тук и т.н , кучето е дворно , но си има една огромна клетка в която се прибира само вечер.Никога не е имало проблеми с него ,много е възпитан и послушен до преди месец ,когато трябваше да оставя кучето на дядо ми .. Прибрах се и разбрах ,че когато сутринта го е изкарал на разходка и след това е искал да го прибере и е тръгнал да му маха каишката в клетката Арес се е обърнал и го е захапал за ръката ,преди това е изръмжал предупредително, дядо и Арес винаги са се разбирали , не е бит и никога не му е и викано.Просто не е искал да си влезне в клетката , искал е да остане на двора.. След това се заех отново аз сутрин да го разкарвам и при мен никога не е имало проблеми.Наблюдавах го да видя дали ще прояви агресия и за жалост установих ,че е станал доста доминантен дори и към мен.Одеве искам да му зема купата след ядене както винаги и ми изръмжа , беше си заплел нещо синджира и исках да му го отплета и да го отвържа и да го вкарам в клетката ,но в момента в който се наведох да хвана синджира изръмжа отново и реших да му кажа да седне и да пробвам пак ,но не пак изръмжа и реших да не рискувам и сега ще остане вързан на двора цяла вечер , но е студено и се притеснявам да стой така ,а не искам да задълбочавам нещата , според вас как да постъпя с него и как да го отуча от това ръмжене.. Разпитах дядката дали не се е държал лошо с него като го е разкарвал ,за да се стигне до там ,че да го ухапе , но не е ,грешката е там ,че след като Арес го е ухапал дядо се е ядосал и го е ударил няколко пъти ,което е първото посягане към него и сега ме е страх да не стане агресивен ..

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни