Dog.bg Форуми : Дълги светло руси кичури на главата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дълги светло руси кичури на главата английски кокер шпаньол

#1 Потребителят е офлайн   odrina567 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-December 15

Публикувано: 30 December 2015 - 12:49 PM

Здравейте,

Много кафяви и златисти кокери от породата английски кокер шпаньол имат светло руси кичури на главата, по-светли от козината по останалата част на тялото.

Характерни ли са за породата? А знаете ли горе-долу към кой месец от живота на кучето порастват?

Имам почти шест-месечен червеникаво-оранжав английски кокер шпаньол и ми е любопитно да разбера дали и той ще има такива кичури.

Благодаря предварително за информация и мнения!

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 31 December 2015 - 11:14 AM

Здравейте,
поради простата причина, че у нас няма истински кокери, а само 25 години плодене на кучета, които приличат на такива, не се знае какви гени имат "кокерите" у нас. Поради тази причина няма кокер и кокер у нас, които да си приличат, да не говорим, че и се различават доста от международния стандарт за английски кокер. Да не споменаваме пък, че у нас масово са смесвани английски и американски кокери и отдавна не може да се сложи ясна граница между двете.
Но на въпроса - не е характерен този кичур. И по никакъв начин не може да се знае дали на вашето куче ще се появи такъв, понеже не се знае какви са предците на вашето куче.
Обичайте го такова, каквото е.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   odrina567 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-December 15

Публикувано: 31 December 2015 - 01:42 PM

Благодаря за мнението.

Да, ясно, че ще си го обичам какъвто е. :mg_062:

Бях се поразровила в интернет и видях че и червени/златни кокери с родословие имат глава, козината върху която е доста по-светла от тази на муцуната и гърба.

Например, последните няколко снимки на този уебсайт, който изглежда е някаква датабаза на развъдници в чужбина: http://www.cockerspa...digree/102024/i

Та по-скоро се чудех може ли да се предвиди, но изглежда не може.

Затова ми е любопитно форумците с такива кокери да ми кажат кога точно цветът на козинната на главата им е изсветлял... ако са обърнали внимание...

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни