Dog.bg Форуми : нагръдник с предно закопчаване срещу дърпане по време на разходка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

нагръдник с предно закопчаване срещу дърпане по време на разходка Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   shasta Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-July 13

Публикувано: 03 January 2016 - 02:46 PM

Здравейте,

Какво мислите за т,нар. no-pull harnessess, т.е нагръдници, на които повода се закача отпред и така кучето не може да се дърпа?

Ето клипче към въпросния нагръдник:

https://www.youtube.com/watch?v=T_wnlaHJkgo

Чудя се дали някой ги е пробвал и дали са ефективни, понеже имам едно теглещо се диване (бретон шпаньол) на 7 месеца и се чудя вече какво да измисля :)

#2 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2016 - 07:11 PM

Мисля, че това е по-добро:
http://www.amazon.co...YV0L&ref=plSrch
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#3 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 03 January 2016 - 08:03 PM

Не мисля,че това е начина ! Според мен ако малко поработите с кучето си (чрез положителни методи) или се съветвате с трен. ще постигнете най-добрия ефект ! :flagbg:

#4 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 03 January 2016 - 08:32 PM

Показване на мнениетоshasta, в 03 January 2016 - 02:46 PM, написа:

понеже имам едно теглещо се диване (бретон шпаньол) на 7 месеца и се чудя вече какво да измисля :)


Изразходва ли достатъчно енергия всеки ден?До сега какво сте опитали срещу дърпането(без съдействието нагръдници, строги нашийници и други измишльотини, предлагани срещу "проблема")? Все пак с този нагръдник или с какъвто и да е "аксесоар" спиращ дърпането, кучето няма да разбере, че дърпането е нещо нередно. Нагръдника не би отучил кучето да се дърпа, това можете да го направите вие.Тоест когато е без него ще продължи да ви размята след себе си по разходки.

#5 Потребителят е офлайн   shasta Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-July 13

Публикувано: 03 January 2016 - 09:30 PM

Ами засега сме пробвали с положителни методи, т.е поощрения и награди когато върви като човек :ab_041: и като цяло има ефект, но се чудех дали тези нагъдници вършат някаква работа от гледна точка на тренировка за корекция, не да бъде с него по принцип (не ми се струват много удобни). Като цяло за момента, когато се дръпне, спирам и продължаваме само когато повода е отпуснат - изобщо не му позволявам да ме влачи, защото диването е доста силно и ще бъде доста брутална гледка :ab_041:

Иначе за енергията - редовно го пускам да тича по плажа или си играе с други кучета (най вече с бретони, които някак най му отговарят на диващината :), а разходките са поне по 1 час, дори когато няма възможност да тича без каишка.

#6 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 04 January 2016 - 02:13 PM

Показване на мнениетоshasta, в 03 January 2016 - 09:30 PM, написа:

Ами засега сме пробвали с положителни методи, т.е поощрения и награди когато върви като човек :ab_041: и като цяло има ефект, но се чудех дали тези нагъдници вършат някаква работа от гледна точка на тренировка за корекция, не да бъде с него по принцип (не ми се струват много удобни). Като цяло за момента, когато се дръпне, спирам и продължаваме само когато повода е отпуснат - изобщо не му позволявам да ме влачи, защото диването е доста силно и ще бъде доста брутална гледка :ab_041:

Иначе за енергията - редовно го пускам да тича по плажа или си играе с други кучета (най вече с бретони, които някак най му отговарят на диващината :), а разходките са поне по 1 час, дори когато няма възможност да тича без каишка.


1.Аз съм много против тези нагръдници,нашийници против кучешки лай и подобни глупости ! :eg_033:
Въпроса тук не е да не му позволявате а да работите с кучето си комуникацията и доверието са едни от най-важните неща !
Попитайте starrkopf относно този казус :zz_219:

#7 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 January 2016 - 11:10 PM

Показване на мнениетоMarinka7, в 04 January 2016 - 02:13 PM, написа:

1.Аз съм много против тези нагръдници,нашийници против кучешки лай и подобни глупости ! :eg_033:

Момичето, пуснало темата не се интересува, какво мислиш ти, Маринка7!? :tb_195:
До онзи ден точно ти пускаше тема след тема в червено, зелено, бембено и всички останали цветове от дъгата, да питаш какви ли не щуротии, за да се справяш с кучето си, а днес вече и акъл започна да раздаваш?! :ab_041: Айде малко по-лекинко! Както виждаш момичето работи с поощрения, но иска и допълнителна информация. Чети внимателно какво се пита ... И брой до 10 преди да пишеш.

Shasta, нямах много време да пиша по-рано, но за този повод, за който се интересувате, не мога да кажа нищо, тъй като нямам наблюдения, но от видяното в клипа ми се струва, че по-скоро ще спъва, отколкото да спира животината. А вие се интересувате от помощно средство против дърпане, затова ви предложих по-добрия вариант. Видяла съм как работи и затова постнах линк. Това относно питането ви. Друг е въпросът, че вашият 4-ног приятел е в бебешки период, в който като всяко куче кипи от енергия, опознава света и проверява всякакви ситуации. А породата му е доста динамична и нуждаеща се от много движения. Приемете тези факти и се нагаждайте към тях. Лакомствата са добър стимулатор за послушание и добре сте се ориентирала към този метод. Ако продължавате със същия стимул да "укротявате" куч, нещата ще се регулират с времето. Просто съобразете, че сега е времето да покажете на приятелчето си правилата. С постоянство и търпение сама ще се изненадате от резултата след време. Само си дайте време :)
Успех!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни