Dog.bg Форуми : Домашно приготвена храна за Дого Аржентино

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Домашно приготвена храна за Дого Аржентино

#1 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 06 January 2016 - 05:21 PM

Здравейте, нова съм в сайта.
Надявам се тук да има знаещи и помагащи хора и направо към въпроса ми:


Стопаните, отглеждащи кучета с домашно приготвена храна, да споделят какво включва ежедневното им меню.
Питам това понеже храня моето куче с домашно приготвена храна.Изготвих едно меню и по него готвя всеки ден.
Давам 1-2 пъти седмично сурово месо ( да,тук ще кажете как така сурово месо,но развъдчика ми ме посъветва месото 5 минути да се държи в гореща вода и да го давам така)Другото което присъства в менюто е: ориз,дреболийки,салами, варя кайма, плодове,макарони,пържени яйца и яйца в суров вид,кисело мляко,извара и бульони.

Това което искам да ви попитам е как да постигна баланс?
Понеже ми е ясно,че гранулираната храна е балансирана,но тя отказва да яде гранули марка Еукануба са и се притеснявам така като не яде и за това реших да е натурално хранене което и смятам,че е по-полезно от гранулите,но трябва да е балансирано.Всеки месец я измервам и притеглям следя внимателно как се развива.Породата и е Дого Аржентино в момента ръста и е 61см. и тежи 32кг. ( по стандарт достигат 45кг и женските са високи 65см) и смятам,че се развива добре по стандарта типично за породата й.Осигурявам и дълги разходки следобед,а през другото време е свободна и бяга из двора,а особенно сега на снега много се радва.Иначе по-принцип е важно да спомена,че кучето си го гледам вкъщи,а не навън.
В албума ми има нейни снимки ако желаете ги разгледайте.

Ако нещо съм пропуснала да напиша ми задавайте въпроси,но нека са конкретни
и без заяждане.Благодаря ви! Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   YordanDyulgerov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 19-August 15

Публикувано: 07 January 2016 - 03:02 PM

Един съвет от мен. Консултирай се с ветеринар по тази тема. Тук ще получиш много различни отговори. Повярвай ми много от тях ще бъдат напълно професионални и от опит, но няма да можеш да балансираш измежду тях. Аз храних с Еукануба /прекрасна храна/, но преминах на Бош заради неправилната форма на гранулите, което кара кучето да дъвче, а не да гълта! Вечер давам наполовина суха храна и добавям пилешко месо със извара! Ядките ги използвам, като награда при изпълняването на командите!

#3 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 07 January 2016 - 03:25 PM

Ясно.Аз също и давах Еукануба,но не иска да яде гранули вече.. за това преминах на домашно приготвена.Силно се надявам отговорите да са професионални и от опит точно това търсех стопани на догота и много ми е приятно да съм сред такива хора.Надявам се,че ще успея да постигна баланса дори и трудно все някак ще успея.Относно командите аз изцяло сама я учих на тях наградата беше гранули бялата красавица беше много лакома... но от 10 дни насам не иска гранулите което ме учудва,но ....какво да се прави ''жени'' ;д жените сме малко капризни!

#4 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 08 January 2016 - 02:15 PM

Трудно е да се балансира домашната храна. Никой няма да иска гранули, след като има домашна храна :)
Моя съвет е да изключиш саламите и пърженото. Също така е хубаво да даваш допълнително витамини и минерали от време на време.
Внимавай с дреболиите, особено с дробчетата. Не ги давай повече от 1-2 пъти в седмицата. Хубаво е да включиш и риба. Бульоните какви са? Домашни или от кубче?

#5 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 08 January 2016 - 04:58 PM

От кубчетата са,но ги давам изключително рядко.А месната храна я давам по-принцип 1-2 седмично с това съм наясно.Рибата не знам каква да е и как да я приготвя ако може да ми обясните ще съм ви много благодарна :)

#6 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 08 January 2016 - 05:22 PM

Бульона от кубчета не го давай! Остави че е химия, но е бъкан със сол което е изключително вредно! Риба вземаш, каквато искаш. Може на пара, може печена. Има цял раздел за хранене тук във форума, може да му хвърлиш едно око :)

#7 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 08 January 2016 - 05:24 PM

Хубаво няма да и го давам вече. :) Ще го разгледам проблема е,че не знам как да и я почистя иначе до сега щях да и дам..

#8 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 25 February 2016 - 09:32 PM

Моите кучетa ги хрaня с вaрени пилешки глaви, крa, хрa от ежедневието, хляб мaлко, свински пaстет, ориз и тa ги въртя......Примерно, сутрин половин хляб 5 пилешки глaви с 5 пилешки крa (вaрени) и 100 гр. ориз. Вечер 3 пилешки глaви с хляб и другa мaнджa + пaстет 200 гр. И отделно, кaкво aз се хрaня, товa дaм и нa кучето, кaто изключим някой вредни хрaни и слaдките нещa! Хрaня го 2 пъти нa деня.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 26 February 2016 - 01:56 PM

Показване на мнениетоGRENLOULD, в 25 February 2016 - 09:32 PM, написа:

Моите кучетa ги хрaня с вaрени пилешки глaви, крa, хрa от ежедневието, хляб мaлко, свински пaстет, ориз и тa ги въртя......Примерно, сутрин половин хляб 5 пилешки глaви с 5 пилешки крa (вaрени) и 100 гр. ориз. Вечер 3 пилешки глaви с хляб и другa мaнджa + пaстет 200 гр. И отделно, кaкво aз се хрaня, товa дaм и нa кучето, кaто изключим някой вредни хрaни и слaдките нещa! Хрaня го 2 пъти нa деня.


Аз я хранех по 3 пъти,но тя сама си показа,че вече е време да преминем на 2 пъти дневно и така се храним вече.

#10 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 04 March 2016 - 05:20 PM

Показване на мнениетоDogo.Argentino, в 26 February 2016 - 01:56 PM, написа:

Показване на мнениетоGRENLOULD, в 25 February 2016 - 09:32 PM, написа:

Моите кучетa ги хрaня с вaрени пилешки глaви, крa, хрa от ежедневието, хляб мaлко, свински пaстет, ориз и тa ги въртя......Примерно, сутрин половин хляб 5 пилешки глaви с 5 пилешки крa (вaрени) и 100 гр. ориз. Вечер 3 пилешки глaви с хляб и другa мaнджa + пaстет 200 гр. И отделно, кaкво aз се хрaня, товa дaм и нa кучето, кaто изключим някой вредни хрaни и слaдките нещa! Хрaня го 2 пъти нa деня.


Аз я хранех по 3 пъти,но тя сама си показа,че вече е време да преминем на 2 пъти дневно и така се храним вече.


Според мен и 2 пъти (сутрин и вечер) са достатъчни. По-добре така, защото след време ако тръгнете на работа и няма да има кой да я храни за обяд, а така сутрин и вечер ще ви е удобно. Моето куче сега е 54 кг. и няма 2 години ,така, че няма никакви проблеми така да се храни по този начин. Като цяло от както се занимавам с кучета, така ги храня, за да съчетава всичко. Всеки си решава все пак по колко пъти да си храни кучето, успехи!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 09 March 2016 - 11:38 AM

Да,сутрин и вечер я храня :) успех и на вас!

#12 Потребителят е офлайн   IvanovB Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 16-May 16
  • Gender:Male

Публикувано: 16 May 2016 - 12:52 PM

Моят го храня също 2 пъти вече!

#13 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 13 January 2018 - 11:23 PM

гранулата е по балансирана

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни