Dog.bg Форуми : Ще си вземам дого моля за полезни съвети

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ще си вземам дого моля за полезни съвети

#1 Потребителят е офлайн   Techou Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 03-January 16
  • Gender:Male
  • Location:Велико Търново

Публикувано: 07 January 2016 - 09:40 PM

Решил съм да си взема куче порода дого аржентино обмислях го дълго и накрая го реших ако може да ме насочите към някой които продава ще ми помогнете много . Tа наясно съм че кучето не е за всеки и то особено Догото за това моля някой опитен да ми даде съвети за да се справя добре .

#2 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 08 January 2016 - 12:22 PM

Ами трябва да е от легитимен развъдник,а аз примерно си взех моето от един сайт,но не съжалявам понеже наистина е чистокръвно и бащата и майката са шампиони,а момчето ( развъдчика) е много готин човек и на него мога да разчитам когато имам някакви въпроси относно кученцето.Сега ще ти разкажа малко и за породата.
Трябва да знаеш с какво се захващаш породата не е лъжица за всяка уста.Много доминантни и издържливи са.Аз съм собственичка на дого моето е женско на 9 месеца е сега и знам за какво става въпрос още повече,че сама съм си го възпитавала и учила на команди.Те са инати,непокорни,но успееш ли веднъж да им пречупиш ината стават послушни,а освен това на тях им харесва да слушат това им доставя удоволствие.Радостта от това,че си успял да обучиш кучето си е много голяма иначе ако не успееш има специални училища за обучение където може да го пратиш да го обучат само,че излиза доста скъпо. При мен имаше момент в който исках да я пратя,но самата мисъл,че няма да е с мен просто ме отказа,а и дет се вика ''с желание всичко се постига'' точно с моята упоритост и желание успях да достигна това ниво и сега съм много доволна.Като беше малка никък не ми беше хубаво да и се карам и да я наказвам,а също и този инат искаше ми се просто да си я гушна,но осъзнавах,че като порасне ще съжалявам адски много,че съм я лигавила или нещо такова.. за това стисках зъби и сега всичко е наред.Изчела съм всичко за породата което съществува в интернет обожавам породата и се радвам,че все повече хора вече знаят каква е тази порода защото когато взимах моето и като ме питат каква порода е и никой не беше чувал за такава порода,но като гледам сега доста хора я знаят и това е много хубаво.Ако имаш въпроси ми пиши на лично със удоволствие ще ти помогна с каквото мога.И нещо много важно догото иска здрава ръка и те съветвам да вземеш женско поне на мен ми препоръчаха женското понеже по-лесно се поддава на обучение и са по любвеобилни докато мъжкарите искат те да командват и е доста по-трудно с възпитаването,но пък иначе мъжките са по-височки,но съвсем малко и все пак всичко е до гена! Ако искаш вземи женско виж как ще се справиш и след това може да вземеш мъжко,но като първо дого по-добрият избор е женското и все пак ти си решаваш.
Успех ти желая и дано съм ти помогнала.

#3 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 08 January 2016 - 02:21 PM

Най-добрия вариант е да си вземете куче от развъдник. Свържете се с клуба и там ще ви кажат къде и кога се очаква да има кученца.
Dogo.Argentino не, че неща ама с 9 месечно куче, още нищо не си видяла :) Дано да си все така упорита и да се справиш, но кучето ти тепърва ще показва характер :)
Иначе наистина като за първо куче е по-добре да вземете женска.
Това е сайта на клуба

#4 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 08 January 2016 - 05:05 PM

Показване на мнениетоtedito, в 08 January 2016 - 02:21 PM, написа:

Най-добрия вариант е да си вземете куче от развъдник. Свържете се с клуба и там ще ви кажат къде и кога се очаква да има кученца.
Dogo.Argentino не, че неща ама с 9 месечно куче, още нищо не си видяла :) Дано да си все така упорита и да се справиш, но кучето ти тепърва ще показва характер :)
Иначе наистина като за първо куче е по-добре да вземете женска.
Това е сайта на клуба


Разбира се,че още доста ще се промени все пак става истинска голяма дама,но мисля,че съм готова за това :) .

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни