Dog.bg Форуми : Вредни ли са или не добавките.

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Вредни ли са или не добавките.

#1 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 09 January 2016 - 01:28 PM

Правя тази тема която е свързана с добавките нека всеки си каже мнението за тях.
Избирате дали сте ''За или против '' и се обосновете защо сте ''ЗА'' и защо сте ''Против'' надявам се темата да е полезна за хората които се колебаят да взимат или не.

Моето мнение относно добавките е,че е хубаво да се дават хранителни добавки,но само със съгласието на ветеринар,а протеините не са хубави правят изкуственно изглеждащо кучето.Освен това прекаляването с протеина вреди на бъбреците на кучето.Това е от мен. Очаквам вашите отговори. :)


#2 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 09 January 2016 - 08:28 PM

Какво ще рече добавки? Витамини и минерали? Добавки за укрепване на стави(например)? Добавки за бебета или възрастни кучета?
Ако кучето се храни с читава храна, в която има всичко необходимо няма защо да се тъпче с витамини и минерали. "Против" добавките съм, ако се дават без установена нужда от тях. Не мисля, че е редно на куче, винаги отглеждано при нормални условия, не лишавано от нищо в ежедневното си меню, да се тъпче с добавки. Разбира се, ако определени медицински показания не наложат това. Всяка добавка, ако не е съобразена с това дали кучето има нужда от нея, по-скоро би навредила, отколкото помогнала. Наблюдавам как доста ветове с лека ръка изписват калций и фосфор на малки кученца за щяло и нещяло, т.е. без предварителни изследвания. Има хора, чиито кученца не са пострадали от даването на калций на сляпо, но струва ли си риска?

#3 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 09 January 2016 - 09:13 PM

Благодаря за мнението. :) и сте много прав а относно въпроса ви какви добавки става въпрос за тези протеиновите.

#4 Потребителят е офлайн   YordanDyulgerov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 19-August 15

Публикувано: 09 January 2016 - 09:42 PM

Дай до уточним нещо много важно....въпроса в този му вид звучи като "за и против превозните средства"! Те обаче са коли, мотори, камиони и т.н. Думата добавки сама по себе си означава толкова много неща - витамини, минерали, хормони, микроелементи и т.н. Дето се казва то и на пилешкото, което давам към сухата храната мога да му викам добавка! Протеин се съдържа в храната му и не виждам никакъв смисъл да му се дава отделно! Що се отнася до витамини, хормони и т.н. трябва да си луд да му даваш без да е изписано от ветеринар след съответните изследвания. За мой късмет в родата има и ветеринари и фармацевти и тези неща сме ги обсъждали надълго и на широко!

#5 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 09 January 2016 - 09:58 PM

Ами аз точно за това уточних,че става въпрос за добавките които са с протеин при които кучето след приема на тези хапчета има мускули образува му се релеф и т.н и както казах и аз съм против.Темата съм я направила с надеждата,че ще е от полза за някого :) и е много важно хората да са наясно с тези неща,а не да прибързват да правят неща за които след време може да съжаляват.

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 January 2016 - 12:03 AM

Не мисля,че добавките са вредни,напротив.
Има хиляди различни видове за стави,за козина,за пигмент и за още и още.
Понякога и с най-добра храна се налага даване на определен вид хранителна добавка.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 13 January 2016 - 11:17 AM

Съгласна съм,но има едно голямо НО защото става въпрос за протеиновите които не помагат с нищо.Хора които искат кучето им да изглежда добре без физически упражнения за това са измислени добавки които кучето иска само нормалните ежедневни разходки и става мускулесто,а според мен това не е естествено и не е в никакъв случай полезно за кучетата.Някой ако мисли по друг начин нека се обоснове защо мисли по-този начин.. Иначе си права понякога се налага да се използват определени хранителни добавки,но това вече се прави като се консултираш с ветеринар и види здравословното състояние на кучето това вече е друго.

#8 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 January 2016 - 12:48 PM

Не мога да се съглася напълно.
Когато отглеждаш кучета с години понякога с натрупания опит и знания виждам развъдчици,които знаят по-добре какво да добавят към храната и без консултация с ветеринар. В повечето случай някои ветове дори не са чували за разни неща.
Протеиновите добавки не са за кучета дето лежат по диваните и изведнъж стават нацепени изроди.
Едно спортно или работно куче има нужда понякога от добавки за да поддържа мускулния си тонус,да не губи маса и тн.
Т.е такива добавки се взимат от кучета,които спортуват,тренират за да допълнят упражненията.
Същото е и при хората,които ходят на фитнес спортуващите взимат добавки,а тези,които лежат вкъщи пред телевизора и да взимат все тая.
:td_192: :te_138: :tf_176:



Ето тема за добавки:
http://forum.dog.bg/...1&#entry1073161
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 13 January 2016 - 01:25 PM

Има такива добавки при които буквално кучето не се товари.. при тях гарантирано увеличава мускулите на кучетата без нужда от допълнителни тренировки.
Има и такива при които както казваш ти са добавки които се взимат преди тренировката на кучето.


#10 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 January 2016 - 01:44 PM

Кои са те?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 13 January 2016 - 02:00 PM

Сега ще ти дам пример с една добавка http://bully-max.sho...блетки-40 и прочети внимателно описанието и ще видиш,че пише точно това което аз ти казах.

#12 Потребителят е офлайн   YordanDyulgerov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 19-August 15

Публикувано: 13 January 2016 - 04:05 PM

Показване на мнениетоDogo.Argentino, в 13 January 2016 - 02:00 PM, написа:

Сега ще ти дам пример с една добавка http://bully-max.sho...блетки-40 и прочети внимателно описанието и ще видиш,че пише точно това което аз ти казах.


:ab_041: Ти наистина ли го вярваш това? Дали се намират и за хора такива добавки. Седиш си в къщи лапаш суджук и червено вино и мускулите растат! Дано ги има, че това B12 1000mcg интрамускулно, в комбинация с B6 и фолиева киселина ми беше дотегнало в младежките години!

В къщи фармацевта обича да казва следното "Като знам как и от какво се правят тези неща /лекарства, добавки и т.н./ нищо няма да сложа в устата си. Само ги продавам!"

#13 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 13 January 2016 - 04:16 PM

Показване на мнениетоYordanDyulgerov, в 13 January 2016 - 04:05 PM, написа:

Показване на мнениетоDogo.Argentino, в 13 January 2016 - 02:00 PM, написа:

Сега ще ти дам пример с една добавка http://bully-max.sho...блетки-40 и прочети внимателно описанието и ще видиш,че пише точно това което аз ти казах.


:ab_041: Ти наистина ли го вярваш това? Дали се намират и за хора такива добавки. Седиш си в къщи лапаш суджук и червено вино и мускулите растат! Дано ги има, че това B12 1000mcg интрамускулно, в комбинация с B6 и фолиева киселина ми беше дотегнало в младежките години!

В къщи фармацевта обича да казва следното "Като знам как и от какво се правят тези неща /лекарства, добавки и т.н./ нищо няма да сложа в устата си. Само ги продавам!"


Ами да със сигурност се намират хора които да ги купуват.Всеки си има глава на раменете си и решава какво да дава на животните си и аз бях на път да направя тази глупост,но се отказах.

#14 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 13 January 2016 - 04:44 PM

Няма добавка дето да замускули каквото и да е живо същество, без да се положи елементарно физическо натоварване.
Високопротейновите храни се препоръчват на малки кучета.
Цитираните добавки са нищо повече от комбинация между витамини, минерали и аминокиселини. Не виждам нищо лошо в тях. Друг е въпроса, дали са нужни на кучето ви.

#15 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 13 January 2016 - 05:41 PM

Ами принципно с тези добавки е достатъчно само разхождането без някакви специални натоварващи упражнения или поне така пише.
Прочетох го и да, има витамини и минерали,но според мен е по-удачно да се закара кучето на ветеринар да се направят изследвания и да се види изобщо нужни ли са му дадените витамини или не и тук не говоря само за протеиновите а общо казано за всички.
Не може някой да решава дали на кучето му е нужно някакъв витамин без да се е консултирал с лекар защото колкото са полезни толкова са и вредни.
Няма смисъл ако кучето се храни с висококачествена храна да се взимат добавки допълнително и все пак това е доста относително както казаха по горе '' Понякога и с най-добра храна се налага даване на определен вид хранителна добавка. ''

#16 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 January 2016 - 10:44 PM

Всичко е изчерпано в темата,която ти дадох по-нагоре не виждам смисъл от дъвкане на абсолютно едни и същи неща в две теми.
Няма такова добавка дето да направи кучето робокоп със лежане по дивана,просто няма.
Винаги ще има за и против и рядко можем да стигнем до консесус.
Аз лично виждам ползи от подобни добавки при спортни и работни кучета с високи нива на натоварване и стрес.
На много от нас като сме били деца са ни давали рибено масло без някой да ни е правил изследвания. Не сме умрели.
Няма да Ви умре кучето от допълнително даване на омеги или зехтин( пак е вид добавка нали щото не е основна храна)
Моето мнение е ,че добавките са полезни и необходими при определени обстоятелства и човек с акъл,който да ги дава :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 13 January 2016 - 11:05 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 13 January 2016 - 10:44 PM, написа:

Всичко е изчерпано в темата,която ти дадох по-нагоре не виждам смисъл от дъвкане на абсолютно едни и същи неща в две теми.
Няма такова добавка дето да направи кучето робокоп със лежане по дивана,просто няма.
Винаги ще има за и против и рядко можем да стигнем до консесус.
Аз лично виждам ползи от подобни добавки при спортни и работни кучета с високи нива на натоварване и стрес.
На много от нас като сме били деца са ни давали рибено масло без някой да ни е правил изследвания. Не сме умрели.
Няма да Ви умре кучето от допълнително даване на омеги или зехтин( пак е вид добавка нали щото не е основна храна)
Моето мнение е ,че добавките са полезни и необходими при определени обстоятелства и човек с акъл,който да ги дава :md_064:

:ba_025: :ba_025: :ba_025:

#18 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 14 January 2016 - 12:05 AM

Показване на мнениетоDogo.Argentino, в 13 January 2016 - 05:41 PM, написа:

Ами принципно с тези добавки е достатъчно само разхождането без някакви специални натоварващи упражнения или поне така пише.
Прочетох го и да, има витамини и минерали,но според мен е по-удачно да се закара кучето на ветеринар да се направят изследвания и да се види изобщо нужни ли са му дадените витамини или не и тук не говоря само за протеиновите а общо казано за всички.
Не може някой да решава дали на кучето му е нужно някакъв витамин без да се е консултирал с лекар защото колкото са полезни толкова са и вредни.
Няма смисъл ако кучето се храни с висококачествена храна да се взимат добавки допълнително и все пак това е доста относително както казаха по горе '' Понякога и с най-добра храна се налага даване на определен вид хранителна добавка. ''
Остави какво се пише на опаковката. Няма как да заякне само с разходки, освен ако докато го разхождате, не сте го впрегнали или не сте го облекли в жилетка с тежести.

Всичко което поемаме по някакъв начин ни вреди, независимо какво е: храна, вода, лекарства.

Както при хората, така и при животните, след тренировка, организма има нужда от възстановяване. Всеки организъм има индивидуални възможности за натоварване и възстановяване. При натоварване, първо се изразходва гликогена от черния дроб и мускулите, след това аминокиселините и накрая мазнините. В такъв случай, на редовно трениращите им е необходимо да приемат допълнително хранителни добавки, защото, не че храната не може да им ги достави, а просто няма как да изядат толкова храна.
Друг е въпроса какъв е процента усвояемост на добавките, защото организма си има определени възможности и излишното се изхвърля. А пък ако искаш да усвоиш всичко...........е тогава идва въпроса : Какви стероиди да вземам ? Стероидите ускоряват синтеза на белтъците, демек изсмукват всички добавки и образно казано, ги разпращат където са нужни. Следствие на това, мускулите се възстановяват бързо и са готови за нови натоварвания и постижения.

Не знам какво имате предвид " висококачествена храна ", защото ако смятате гранулите за висококачествена храна...............................
На много хора им се иска, да са " яки " или кучетата им да са " яки " , ама това няма как да стане от само себе си. Трябва труд.

#19 Потребителят е офлайн   YordanDyulgerov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 19-August 15

Публикувано: 14 January 2016 - 09:08 AM

Напълно споделям мнението на Shi и Shaolin. Говорим ли за едно нормално куче, което гледаме в къщи, то може да се направи прекрасна комбинация от суха и приготвена храна, която да запълва всичките му нужди. Работните кучета са като атлетите и без наблюдение на физическото им състояние от специалисти и подходящи добавки, то резултат няма да има. Двете направления обаче са много различни едно от друго!

#20 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2016 - 10:44 AM

Тази тема като я пуснах не знаех,че има подобна тема за което се извинявам.
Не искам да се спори,а да се обсъждат нормално нещата всеки има своя теза и различно мнение.Аз лично както много пъти вече казах съм ''Против'' даването на протеини и аз лично на моето куче не бих дала,а относно витамини давам й,но при консултация с ветеринар.За домашно приготвената храна е трудно да се балансира,а в моя случай кучето ми не иска да яде гранули.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни