Dog.bg Форуми : Помощ за куче пазач?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ за куче пазач?

#1 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 09 January 2016 - 09:02 PM

Здравейте , имам следният проблем . Бабата и дядото на приятелката ми живеят на края на града и имат няколко селскостопански животни . Днес един циганин е влязал докато жената е била сама в двора и е откраднал телевизора . Та ми трябва порода дето да е добър пазач на стоката и къщата , в същото време да слуша стопаните ? !
Първоначално мисле да взема кавказка но има опасност да изяде и някой комшия доколкото прочетох !
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 09 January 2016 - 11:10 PM

Всяко куче би защитило стопаните и дома си, дори да не е агресивно към хора. За да едно куче "слуша" ще има нужда от обучение. Не виждам как много възрастни хора ще се справят с възпитанието на едро и силно куче. А ако кучето е възпитано не би поискало да "изяде" съседите, ако те не застрашават дома и семейството му,разбира се. Трябва да имате и стабилни огради, защото едно куче с размерите на кавказец би направило мрежата в двора на нищо за отрицателно време, ако опитва да достигне друго куче на улицата например и най-накрая би успяло да излезе. Също така е нужно време, за да малко кученце отрасне и се превърне в пълноценен пазач. Натровени кучета "пазачи" колкото душа ти иска, затова е добре кучето да бъде научено да не взема апетитна храна от непознати, а до колко то ще изпълнява надеждно искането на стопанина в негово отсъствие е друг въпрос.
Можете да разгледате в приютите отраснали кучета. Едва ли някой ще сметне за безопасно да влезе и да краде под носа на едро пуснато в двора куче. Както казах, при нужда всяко куче ще защити своето. Предполагам и под "пазач" еди каква си порода имате предвид куче, което се пени на оградата на всеки минувач, каквото не е добра идея да се отглежда, особено от възрастни хора.

#3 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 10 January 2016 - 08:40 AM

В момента има 3 кофермана в къщата но са дребни и ходят с дядото като излиза . В района има доста селскостопански животни и кучета , за това ми трябва куче което да си пази къщата и да свиква с другите животни, за това не мога да взема от приют , трябва да е от малко . Не някоя немска овчарка която да изяде кокошките , гъски и прочие .
Имам някакъв опит с кучета , но не и с такива за селскостопански двор !
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Trifon Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-January 16

Публикувано: 17 January 2016 - 09:06 PM

Може да вземеш Българско овчарско куче, но задължително трябва да се обучи на основните команди, да не взима храна от земята или непознати и да сигнализира с лай.

#5 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 21 January 2016 - 10:01 PM

Здравейте! Според мен няма никакъв проблем кучето да е от приют. Повечето кучета които са от там след като усетят грижа и любов от страна на семейството се привързват много силно, а и имат по силно изразени инстинкти от колкото отгледано от бебе куче.. поне според моите наблюдения.. Освен това кучетата от приют по бързо приемат новото място за свой дом и си го бранят доста добре. Наскоро едни семейни приятели си взеха дратхаар подобно и са много доволни. Те търсиха куче което да обича децата и да пази двора и наистина си намериха кучето. Ако имате време отидете до някой приют там има кучета които внасят респект външно и ще ви е от полза. Колкото до породата от нея не зависи дали кучето ще стане добър пазач, а от стопанина. Всяко куче на което се отдели нужното време и подход ще стане добро в това в което го тренирате. Според това което прочетох останах с впечатлението, че няма да имате достатъчно време да отделите за едно бебе куче за да стане това което искате поради което ви съветвам да си вземете отраснало куче. Друго което бих споделила е, че кучетата до към 3 годинки са доста луди и им се играе много, което може да не е от полза за възрастните хора, които ще се занимават с него, а по отрасналите кучета са по уравновесени.
Дано съм помогнала :)
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни