Dog.bg Форуми : ЗОВ ЗА ПОМОЩ немска овчарка се нуждае от операция спешно!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ЗОВ ЗА ПОМОЩ немска овчарка се нуждае от операция спешно!

#1 Потребителят е офлайн   gibson58 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-January 16

Икона за мнението  Публикувано: 09 January 2016 - 09:02 PM

Декември месец приютих тази овчарка и беше в много лошо състояние.Намерих я да лежи на земята а около нея много повърната бяла пяна.Реших ,че е отровена и я заведох до най-близкия ветеринар.Там след преглед и 2 рентгенови снимки се оказа ,че има превъртане на стомаха.Казаха ми първо 160лв. за сонда и ако не се оправи 600лв. за операция .Аз не можех да си позволя тези пари ,освен,че ги нямам накуп съм и с малко дете.Но сърце не ми даде да я остава. Та приятели ме насочиха към четири лапи в банкя,че там помагали на бездомни животни.Там я оправиха хората за което съм им страшно благодарен и аз я осинових.Възтанови се идеално животинката след това за нула време наедря и започна да тича и скача в двора,много игрива е.Обаче нещо не му вт=ърви на това куче,тъкмо се оправи както казах и преди няколко дни започна да не стъпва с едната задна лапа.Говорих с вереринар по телефона и ми препоръча някакви хапчета,давах и ги но не помогнаха и дойде на посещение.Установи че има луксация на ставата (изваждане на коста от ставата).Каза ,че единственото лечение е оперативното и препоръча близка до нас клиника.И пак сме пред дилемата какво да правим?Много ми е мъка за кучето, пиша тая тема с надеждата ако може да се съберат пари за операцията за да се спаси .Или пък някой ако знае някаква фондация която събира пари за такива случаи.Въпросната клиника (не знам дали имам право да кажа коя е) разбрах ,че имала и опция за разсрочено плащане,ако това има някакво значение.Лошото е,че вече 4 дни кучето лежи вкъщи и не излиза въобще,много я боли лапата и не стъпва,отказва и да се храни,отслабна много,както се вижда и на снимките и лапата и се поду още повече.Днес дори се напика,преди излизаше поне за това.Просто мъката е голяма...Никога не ми се е случвало и не знам какво да направя за да помогна на кучето ,виждам я как гасне пред очите ми :(.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   gibson58 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-January 16

Публикувано: 11 January 2016 - 10:26 PM

Eто какво е развитието до момента.
Закарах я в ами вет ,направиха и кръвна картина от която се разбра че има проблеми с черния дроб ,завишени левкоцити ако не греша и завишени бели кр.телца за сметка на намалели червени такива.Ето резултатите:

Качена снимка

Имаха съмнения за гана,направихме и тест,но за щстие се оказа отрицателен.
Упоиха я и направиха 2 рентгенови снимки от които се разбра ,че има скъсани връзки ,а не локсация както каза доктора ,който идва вкъщи.От вчера и започна да капе кръв от носът и има много гурели в очите.Взеха и от тях проба за изследване. Казаха,че има доста проблеми кучето и че не е в завидно състояние.Сега предприехме вливания със система (остана при тях кучето) за 7 дни.Като се надяваме да укрепне ,защото не се е хранила почтии 4 дни и има много силн атрофия на задните лапи.Ако се повлияе добре първите 3 дни ще продължим докато стана 7 или 8 дни.
До тук платих 325 лв. Като в тях не влизат седемте дни престой с вливаниа за около 75лв. за ден .
Трябва да се направи и скенер за да се види дали има проблеми в гръбнака защото и там можело да има поражения или ако има тумор или друго 160лв. е той.
А още не сме стигнали до операцията... :(
Тя е в 2 варианта евтин и калпав със зашиване и "не се знае как ще се възтанови и дали" каза доктора ,която ще струва между 300 и 400лв. А по надеждната с някаква планка към костта започва от 700лв.
Лошото е че каквото имах вече го дадох за тези изследвания и манипулации + и като я прибрах пак стотина лв. още по доктори и вече съм на червено.Много ми се иска да оцелее животното,много е добра и игрива милата ,гледаме си я на двора и детето много и се радва,но просто са ми непосилни вече разходите по нея,даже и съм безработен в момента имам и за малко дете да мисля...Просто нямам от къде да ги извадя тия пари.Умолявам ако има хора които могат да помогнат да се отзоват кой с колкото може,всяко левче е в помощ, да се опитаме да спасим Нана.Пари на ръка не взимам ,взел съм банкова сметка на клиниката за който желае да дари.Така мисля е най -подходящо и за мен и за хората ,които искат да дарят,за да са сигурни ,че парите наистина отиват за това,че всики знаем в кака "държава" живеем.Благодаря предварително на всички с добри сърца и възможност да дарят!
Тук вече е в клиниката милото :( ...
Качена снимка Качена снимка Качена снимка Качена снимка

За дарения:
Ами Вет ЕООД
BG27UNCR70001520
034398
Уникредит Булбанк
Основание: Лечение на куче Нана

Телефон на клиниката в случай ,че някой има въпроси или иска справка: 0887665606


#3 Потребителят е офлайн   gibson58 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-January 16

Публикувано: 12 January 2016 - 10:00 PM

HE ВНАСЯЙТЕ пари,прекратява се набирането на средства,няма време,кучето не може да чака! Взех на заем за всички процедури!
Благодаря за проявения интерес на всички!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни