Dog.bg Форуми : Как да отучим малко кученце да не хапе ръце и дрехи по време на игра

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да отучим малко кученце да не хапе ръце и дрехи по време на игра Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   bubeto333 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 12-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Pavlovo,Sofia

Икона за мнението  Публикувано: 11 January 2016 - 04:35 AM

Здравейте,
много силно се интересувам от методи за отучване на това поведение.
Вчера се сдобих с кученце на 2 месеца,порода Бостън териер,преди него имах боксер.който почина от рак (това е друга тема).Вмъквам това че съм имала и друго куче,защото не е като да съм без опит в обучението,боксерът ми беше блестящ,
По темата малчугана хапе ръце без да си го разиграл,бутам гумена играчка в устата му,не помага особено,карам се - не разбира (все още не сме учили команда "НЕ")
Може да е рано да се притеснявам от това му поведение,но не искам да израсне мислейки,че това е нормално и да гризе напред назад.Разбирам ако е в момент на игра,но с нищо не съм провикирала зъби забити в пръстите.
Моля ако някой има съвет,да помага.
Благодаря предварително.
User's Signature

AnImAl LoVeEr

#2 Потребителят е офлайн   TinkerBell Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 23-June 15

Публикувано: 19 January 2016 - 09:43 AM

Има две видеа на Виктория Стилуел, които мога да предложа и в които става дума за сходно поведение. Разбира се, хубаво е да не приемате на 100% същия подход, а да се опитате да го напаснете спрямо кучето. И всъщност това е идеята - тези видеа са просто насока, идеи какви техники да използвате. Оттам нататък вие познавате най-добре кучето си и знаете на кое как би реагирало, а пък и в движение може да се наложи да променяте и напасвате упражнения и техники. Ето и видеата:

https://www.youtube....feAKvNZ&index=3

https://www.youtube....h?v=hUREXCizjb0

Със сигурност ще имате успех, просто трябва работа и търпение.
User's Signature

"Не лъжете, не крадете, за имане не ламтете.
Пари да текат като река Стряма, катафалката ремарке няма.
За всеки ще има земя два на един, но там само с букета и без комин.
Правете добрини напук, защото всичко е до тук."
(Из входния надпис на едни гробища)

#3 Потребителят е офлайн   bubeto333 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 12-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Pavlovo,Sofia

Публикувано: 22 January 2016 - 11:28 PM

Благодаря!
Изгледах видеата,според мен тип Сизър Милан,който харесвам и съм гледала доста.
Относно поведението-много хора казват,че бебе и само си играе,но според мен поощрение на груба игра с хапане на ръце и ръмжане е грешка.
Не си спомням боксера ми да е имал такова поведение,но все пак беш преди осем години...

Имам Бостън териерчето от 2 седмици и вече напредваме доста "Седни","Легни","Ела","Донеси" и т.н - изпълнява,добре за възрастта си (2мес)
Мисля че има по-доминантно/агресивен характер,защото клати играчките (и хапе/на игра/)

Още веднъж благодаря за съвета.
User's Signature

AnImAl LoVeEr

#4 Потребителят е офлайн   velislav89 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 08-March 16
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 09 March 2016 - 07:20 AM

Привет,

Моето хъски е на 40 дни, и ме побърква от хапане. Пробвах със строго НЕ, не възприема. Пробвах да го перна през муцуната, не възприема, Пробвах да го накажа като не му обръщам внимание, не приема. Накупил съм му доста играчки, почти не ги поглежда само търси ръце, дрехи и чехли.

Някой има ли идея от каква възраст мога да почна да го обучавам с лакомства?

#5 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 09 March 2016 - 07:51 AM

Здравейте. При нас с моето куче (аляски маламут) хапането беше страшна работа. Какво ли не съм пробвала, но диването си хапеше като за световно.Просто ги сърбят зъбите и няма спасение от това.Относно обучението с лакомства най- добре питайте ветеринарите те знаят най- добре.
Съвета ми е да му вземете от тези топки дето ги продават в зоомагазините дето миришат на ванилия, те са доста здрави.играйте си повече с него за да се уморява.Сега може да ви се струва че никога няма да спре да хапе,но повярвайте ми и това ще стане с времето. Е разбира се трябва и да му се карате,за да разбере че не трябва да го прави, но при нас от това нямаше никаква полза :ab_041: :ab_041: :ab_041:

#6 Потребителят е офлайн   velislav89 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 08-March 16
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 09 March 2016 - 09:41 AM

Има топки и всякакви други играчки за гризане и дърпане. Ръцете и дрехите повече и харесват. Днес ще я водя на ваксина и ще видим какво ще каже чичо доктор. А по принцип като се пляскат през муцуната по време на пакостта ли се прави или след като я е извършила.

#7 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 09 March 2016 - 10:39 AM

Според мен по време на хапането за да разбере, че не е правилно въпреки както казах при нас нямаше полза, просто с времето мина хапането.А и както казвате вашето е хъски , не зная дали сте наясно с породата :D какви диваци са, така че бъдете готови на всякакви щуротии и пакости :ab_041:
Попитайте ветеринарите дали може да му давате от тези кокалчета от пресована кожа,има и малки като големите и може да стават. Може да пробвате като наградки и гранули,аз това и давах преди да минем на разни лакомства.Когато са малки са толкова лакоми че са готови на всичко само да получат храна каквато и да е.Моята Аляска като малка много обичаше морковчета, само че варени. Правеше се на клоун само и само да получи морков :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: Успех :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни