Dog.bg Форуми : Родословие на кучето

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Родословие на кучето

#21 Потребителят е офлайн   iliano Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-September 15

Публикувано: 14 January 2016 - 09:51 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 14 January 2016 - 04:31 PM, написа:

Цитат

Щом смяташ,че нямам опит добре това си е лично твое мнение.


Цитат

Аз ако бях специалистка нямаше да съм тук.


Сама си противоречиш!

Напротив щях още повече ако имаш родословие!!! Не се лъжи,че всяко родословно куче задължително трябва да остави поколение.
Който не може да си позволи да купи куче как ще го гледа после,ще му плаща ваксини,лекари,храна и др.
Айде стига сме се баламосвали куче не се гледа с гранула от Била за по левче килото нали...
Ама нямала пари бабата ми що не я съжали дай го подариш нали тя за домашен любимец го иска ще си го гледа с много любов.

Който иска куче за домашен любимец отива в приют,а не търси мелез за 50-100лв ,че да не го е срам по улиците,че развежда помияр нали.

До колегата ето ти един мелез от който не ме е срам да го разкарвам по улиците а ми прави кеф че хората ме спират да ме питат каква порода и колко е красиво,

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#22 Потребителят е офлайн   iliano Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-September 15

Публикувано: 14 January 2016 - 09:52 PM

ето го и в действие https://www.youtube....h?v=a5a_Gq766yw
https://www.youtube....h?v=4j13q-oLY8g

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#23 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 January 2016 - 10:31 PM

Че кой казва, че мелезите са грозни?
Дори и в цитирания пост не се споменава това, а нещо съвсем друго.

Тук идеята е друга. Взима се куче със сигурност на цена, като за трабант, а се очаква да е Мерцедес. И се подхваща въпроса как да се тунингова, за да стане Мерцедес
С теми като тази форумът е заринат и всички първо купили, а после решили да търсят родословие. И като се сблъскат с реалната истина или подвиват опашка, или започват да си ги обичат такива ... без родословия. И по нашенски да си го кажем - абе, аланколу, къде спа преди това или си мислиш, че си тарикат и само за твоето куче ще се издаде специално родословие?! Но нищо де, ти пак си го обичай, то така или иначе ще те обичаи - бедна, богата, грозна или красива
Любовта към кучетата е еднаква, но родословието има друго предназначение - това не можете да разберете.
Dodo.Argentino има много хубави и отдавна писани теми по вашия въпрос. Разровете се и четете. Аз ще положа основите с тази:
http://forum.dog.bg/...словие-2/
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#24 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2016 - 10:59 PM

Показване на мнениетоdmm, в 14 January 2016 - 10:31 PM, написа:

Че кой казва, че мелезите са грозни?
Дори и в цитирания пост не се споменава това, а нещо съвсем друго.

Тук идеята е друга. Взима се куче със сигурност на цена, като за трабант, а се очаква да е Мерцедес. И се подхваща въпроса как да се тунингова, за да стане Мерцедес
С теми като тази, форумът е заринат и всички първо купили, а после решили да търсят родословие. И като се сблъскат с реалната истина или подвиват опашка, или започват да си ги обичат такива ... без родословия. И по нашенски да си го кажем - абе, аланколу, къде спа преди това или си мислиш, че си тарикат и само за твоето куче ще се издаде специално родословие?! Но нищо де, ти пак си го обичай, то така или иначе ще те обичаи теб - бедна, богата, грозна или красива
Любовта към кучетата е еднаква, но родословието има друго предназначение - това не можете да разберете.
Dodo.Argentino има много хубави и отдавна писани теми по вашия въпрос. Разровете се и четете. Аз ще положа основите с тази:
http://forum.dog.bg/...словие-2/


Аз също не съм казала,че са грозни всички те са си живи същества и те също трябва да се обичат,а ако вземеш куче от приют или пък приютиш бездомно трябва да си горд от постъпката си защото това не всеки би го направил.Породистите кучета всеки би ги взел.Да със сигурност има такива теми,но не намерих точно такава какъвто е и моя случай,а и не предполагах,че така ще се развие темата не,че съм очаквала да ми ръкопляскате,но аз си я обичам такава каквато е с всички качества и недостатъци и сама виждам грешката си ама не може като не е с родословие и край давай да не правим поколение... много хора държат да е истинско (чистокръвно) кучето,а не до толкова да е с родословие и дето се вика '' за всеки влак си има пътници'' не исках мнение дали да развъждам,а дали може да се участва в изложба и вече разбрах,че може единственно да се направи експертна оценка което и ми е достатъчно.А вие като държите толкова на родословието не ви кара никой да си взимате куче без такова.И има огромна разлика от ''мелез'' куче което е смеска между две породи и ''чистокръвно'' което са две чистопородни кучета.Всеки сам си решава,но моята грешка е в това,че смятах да я гледам като дом.любимец,но живота ми се разви по начин по-който не очаквах и сега когато имам възможност защо не това не ми е крайното решение,но и не съм длъжна да казвам какво ще правя и какво не споделих го,но попаднах само на нападения от ваша страна и ми е неприятно да се казва това,че всички били купили и после решили да търсят родословие то човек ако знаеше кога ще умре сам щеше да си изкопае гроба. Аз не съм всички аз съм различен човек и все пак съм разсъждавала и по друг начин,а не както сега,но това едвали ще го разберете.Не знам защо трябваше да се натъртва вече едно и също разбрах каквото исках и съм благодарна на всички за отговорите ви!

#25 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 January 2016 - 12:11 AM

Аз не ви познавам, но темата, чуденките и мисленето ви е като на всички онези, които първо купуват, а чак след това се сещат да питат и намират този сайт. С нищо не сте по-различна от огорчените от избора си, но решили да плодят.
Много неща не са ви ясни и е добре да попрочетете и да се запознаете какво всъщност е развъждане и с каква цел се прави. Имам предвид развъждане с породисти и здрави кучета, минали тестове и оценки. Защото именo такива екземпляри са еталон за порода, каквато се поддържа от години от развъдчиците и благодарение на тяхната селекция, вие сте харесала тази порода.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#26 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 15 January 2016 - 12:20 AM

Показване на мнениетоiliano, в 14 January 2016 - 07:51 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 14 January 2016 - 04:31 PM, написа:

Цитат

Щом смяташ,че нямам опит добре това си е лично твое мнение.


Цитат

Аз ако бях специалистка нямаше да съм тук.


Сама си противоречиш!

Напротив щях още повече ако имаш родословие!!! Не се лъжи,че всяко родословно куче задължително трябва да остави поколение.
Който не може да си позволи да купи куче как ще го гледа после,ще му плаща ваксини,лекари,храна и др.
Айде стига сме се баламосвали куче не се гледа с гранула от Била за по левче килото нали...
Ама нямала пари бабата ми що не я съжали дай го подариш нали тя за домашен любимец го иска ще си го гледа с много любов.

Който иска куче за домашен любимец отива в приют,а не търси мелез за 50-100лв ,че да не го е срам по улиците,че развежда помияр нали.

До колегата ето ти един мелез от който не ме е срам да го разкарвам по улиците а ми прави кеф че хората ме спират да ме питат каква порода и колко е красиво,


Колега като си ме цитирал прочети ми хубаво поста докрай нали и по важното опитай се да вникнеш в него и да уловиш иронията :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 15 January 2016 - 12:24 AM

Показване на мнениетоDogo.Argentino, в 14 January 2016 - 08:59 PM, написа:

ама не може като не е с родословие и край давай да не правим поколение... много хора държат да е истинско (чистокръвно) кучето,а не до толкова да е с родословие и дето се вика '' за всеки влак си има пътници'' И има огромна разлика от ''мелез'' куче което е смеска между две породи и ''чистокръвно'' което са две чистопородни кучета.


Я пак?
Как така е чистокръвно пък няма родословие,кое доказва чистокръвието му? Твоята дума или онази на този дето ти е дал кучето отде знаеш,че вътре няма чихуахуа примерно?
Две чистопородни кучета са кучета с доказан произход всички останали са мелези или породоподобни.

Пак казвам не се заяждам!
Наистина!

А да те питам като си си наумила да правиш поколение с каква точно цел ще го правиш? Всмисъл какво целш с дадената връзка?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 15 January 2016 - 10:49 AM

Показване на мнениетоdmm, в 15 January 2016 - 12:11 AM, написа:

Аз не ви познавам, но темата, чуденките и мисленето ви е като на всички онези, които първо купуват, а чак след това се сещат да питат и намират този сайт. С нищо не сте по-различна от огорчените от избора си, но решили да плодят.
Много неща не са ви ясни и е добре да попрочетете и да се запознаете какво всъщност е развъждане и с каква цел се прави. Имам предвид развъждане с породисти и здрави кучета, минали тестове и оценки. Защото именно такива екземпляри са еталон за порода, каквато се поддържа от години от развъдчиците и благодарение на тяхната селекция, вие сте харесала тази порода.


Щом смятате така добре имате право да си мислите каквото желаете. Относно това,че много неща не са ми ясни това е така и няма защо да си кривя душата през цялото ни съществуване се учим и все повече се обогатяваме.Още преди да взема кученцето се интересувах изчела съм много неща които ме интересуват и до ден днешен продължавам да трупам опит дори и ветеринар да си или с каквато и професия да се занимаваш през целия живот човек се учи и не спира да научава нови и нови неща (това не го казвам конкретно за теб,а общо за всички хора) . И това което не ми е приятно е факта,че едвали не ме изкарвате,че като съм взимала кучето не съм била наясно нито с каква порода се захващам нито с родословия и до тук единственното вярно е,че не се поинтересувах за родословието,но както вече много пъти казах не бях наясно с това и си взех кучето с намерението,че ще си го гледам като домашен любимец.

#29 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 15 January 2016 - 11:02 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 15 January 2016 - 12:24 AM, написа:

Показване на мнениетоDogo.Argentino, в 14 January 2016 - 08:59 PM, написа:

ама не може като не е с родословие и край давай да не правим поколение... много хора държат да е истинско (чистокръвно) кучето,а не до толкова да е с родословие и дето се вика '' за всеки влак си има пътници'' И има огромна разлика от ''мелез'' куче което е смеска между две породи и ''чистокръвно'' което са две чистопородни кучета.


Я пак?
Как така е чистокръвно пък няма родословие,кое доказва чистокръвието му? Твоята дума или онази на този дето ти е дал кучето отде знаеш,че вътре няма чихуахуа примерно?
Две чистопородни кучета са кучета с доказан произход всички останали са мелези или породоподобни.

Пак казвам не се заяждам!
Наистина!

А да те питам като си си наумила да правиш поколение с каква точно цел ще го правиш? Всмисъл какво целш с дадената връзка?


Какъв ти е проблема не разбирам ?
Ако си мислиш,че ако я заплодя и после няма кой да вземе кученцата тотално грешиш.

Мисля това защото много хора я харесват и не говоря по снимки в интернет,а когато я разкарвам навън тя никога не остава незабелязана с това не ти казвам моето куче е най-хубавото казвам ти,че има хора които ще поискат да си вземат кученце,а аз няма да го дам на случаен човек.Пита ли са ме дори дали ще я развъждам защото биха искали кученце,а освен това със сигурност тук има ловджий които ще си вземат кученце и ще го ползват по предназначение нали защото е ловна порода и принципно тези изложби са вече по избор на стопанина,но за това хората преди да го вземат си знаят с каква цел го взимат.

Не се правя на разбирачка защото не съм, имам скромен опит,но се старая да научавам все повече и повече неща. Ти си нямаш и на представа колко съм ''вманиачена'' ако мога така да го кажа постоянно чета и това,че едно родословие нямам не означава,че не разбирам нищо.

Аз не мога да се нарека голям разбирач,а просто любител на породата,но не желая да ме разубеждавате аз сама виждам какъв интерес има към нея и колко искат да си вземат куче от тази порода вярно е,че има случаи точно с тази порода при които хората го взимат гледат го до 6-7 месеца и накрая го пускат на улицата само да се скита защото немогат да се справят с възпитанието,но пак казвам няма да го дам на такъв човек въпреки,че никога не се знае на какъв човек ще попаднеш.. надявам се,че ще се намерят добри стопани,а и ще им кажа,че ако след време решат,че не могат да се справят с кучето да ми се обадят,а аз ще си го взема в крайна сметка всичко ще направя само да са добре.Не желая да правя кучета които после няма къде да живеят повярвай ми,че съм човек който обича кучетата си точно като деца и не бих ги оставила заради това куче се приместих като рискувам,че сега примерно тук не мога да се развивам както в големия град... и оставих познати,приятели,близки.. не мисля,че е малко това мисля,че би ти доказало колко държа на кучето си и общо на трите ми кученца.

И като ми казваш,че не се заяждаш тогава въпроса ми към теб е,а какво правиш помагаш ли ми?
Защото ако не искаше да се заяждаш до сега трябваше да си спрял/а да пишеш чух мнението ти и ти благодаря,но от тук нататък се води спор и това не ми харесва.Аз ако исках да споря то нямаше да съм тук.

#30 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 15 January 2016 - 02:04 PM

Не мисля, че с караници тук нещо ще постигнете.
ShiBumi_GirL е права - понятието "чистокръвно" се доказва с родословие. Всичко други си е приказки.
Развъждането е сериозна работа с много планиране и голяма финансова инвестиция, размножаването е друго нещо.
Всеки се радва и се чувства горд, когато кучето му е харесвано, спор няма, но това не означава да плодим всички сладки кученца. ТО не е добре за тях. Преди години, когато аз се влюбих в тази порода се радвах, че не е толкова популярна, защото това което вреди най-много на една порода е тя да стане популярна.
Години труд положени от развъдчиците да запазят породата заминават по дяволите когато всеки взел си куче започне да плоди и да продава по разни сайтове за малки обяви.

#31 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 15 January 2016 - 02:18 PM

Показване на мнениетоtedito, в 15 January 2016 - 02:04 PM, написа:

Не мисля, че с караници тук нещо ще постигнете.
ShiBumi_GirL е права - понятието "чистокръвно" се доказва с родословие. Всичко други си е приказки.
Развъждането е сериозна работа с много планиране и голяма финансова инвестиция, размножаването е друго нещо.
Всеки се радва и се чувства горд, когато кучето му е харесвано, спор няма, но това не означава да плодим всички сладки кученца. ТО не е добре за тях. Преди години, когато аз се влюбих в тази порода се радвах, че не е толкова популярна, защото това което вреди най-много на една порода е тя да стане популярна.
Години труд положени от развъдчиците да запазят породата заминават по дяволите когато всеки взел си куче започне плоди и да продава по разни сайтове за малки обяви.


Права си така е!

#32 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 January 2016 - 10:44 AM

На въпроса ти дали ти помагам то си зависи от теб. Помагам ти дотолкова доколкото се опитвам да те накарам да мислиш,а не да се обиждаш.
Да разбирам ли ,че критерия ти за хубаво и правилно куче е мнението на сульо и пульо от улицата дето я са виждали чистокръвно дого на картинка,я не?
Защото за мен е дно куче оценено за хубаво значение би имало мнението на съдия по породата и то не един ,а поне 2-3.
Също така не разбирам как така разбираш какво ти казва Тедито ,а смяташ да направиш точно обратното щото някой си ти казал,че кучето ти е сладко.
Идеята ти за развъждане каква е щото ще има на кой да ги пробуташ? Разбираш ли разликата между развъждане и въдене каквото ти смяташ да направиш?
Все едни такива елементарни въпроси ми се въртят в главата и искам да чуя смислен отговор ,а не емоционално излияния и да се правим на обидени,защото целта ми както казах не е караница,а да се опиташ да видиш че това което искаш да направиш не помага на любимата ти порода,а напротив вредиш й по този начин по който искаш да тръгнеш.
Всички се учим непрекъснато затова,когато някой се опитва да ти помогне,може би не по начина по който на теб ти харесва вместо да сме нацупени и обидени трябва да положим усилия и да се опитаме да вникнем в думите.
Казвам го като човек на който му се е случвало (не специално за развъждане) и макар и да си мислим,че знаем много и ма хора,които знаят много повече от нас,но не винаги представят информацията така както би ни се харесала.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 16 January 2016 - 12:34 PM

Не ми е това критерия за хубаво куче,но се опитвам да ти обясня,че тя си е чистокръвно,но просто не мога да го докажа защото нямам документ.
Аз също като взимах нея и се доверих на това което ми казаха,че е чистокръвна и смятам,че много други биха се доверили.Виждам,че тя си се развива както трябва знам стандарта и виждам,че тя е в рамките на типичното за породата,но както и да е. Опитвам се да ти го обясня така,че да ме разбереш това,че не мога да им дам родословие не говори,че кучето е мелез или,че не е чистокръвно.Видяла съм майката и бащата и знам,че е чистокръвна..

Прочетох из форумите за родословията и за развъждането и знам,че това е сериозна крачка,а не е просто прищявка и реших да не я развъждам защото мислих,че кучето е добре да роди поне веднъж,но открих,че това съвсем не е така.
Това какво ми е казала Тедито уважавам нейното мнение и след като прочетох нещата и видях какви са всъщност няма да направя обратното на това което казва тя.

Ти се хвана за това,че няма родословие,но дори и да имаше има кучета които имат родословие,но това не означава,че трябва и може да се развъждат защото не са достатъчно добри екземпляри или не се покриват здравните изисквания за развъждане.Просто когато има родословие това показва,че новите стопани може да видят родителите и то няколко поколения назад.Така,че и да имаше родословие пак няма гаранция,че може да се развъжда.Разбрах,че може да ме допуснат само до съдии и ще ми дадат експертни оценки,но до там.
Права си,че по-този начин се вреди на породата защото хората много време обмислят кое с кое куче за да стане всичко точно по стандарт и да е добър екземпляр на породата,а не просто някакво дого.. Правя разлика между развъждане и въдене. Мисля да сложим точка по въпроса.

#34 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 January 2016 - 01:39 PM

Абе разбирам те аз ама как да повярвам,че е чистокръвно само защото ми казваш,че си видяла родителите или само защото на теб някой ти е казала така?
Ето това не разбирам....

Цитат

Опитвам се да ти го обясня така,че да ме разбереш това,че не мога да им дам родословие не говори,че кучето е мелез или,че не е чистокръвно.Видяла съм майката и бащата и знам,че е чистокръвна..


Точно това говори,че няма ли родословие може и на бенгалски тигър да прилича,а вътре какъв примес има няма как да знам,а в днешно време доверието е нещо,което трудно се печели.

Цитат

развъждането и знам,че това е сериозна крачка,а не е просто прищявка и реших да не я развъждам защото мислих,че кучето е добре да роди поне веднъж,но открих,че това съвсем не е така.


Похвално!!!

Цитат

Ти се хвана за това,че няма родословие,но дори и да имаше има кучета които имат родословие,но това не означава,че трябва и може да се развъждат защото не са достатъчно добри екземпляри или не се покриват здравните изисквания за развъждане.


Това ти го написах още в първия ми пост.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 16 January 2016 - 02:26 PM

Да доверието трудно се печели това е така.Не помня ако си го писала :) Както и да е няма значение важното е,че взех най-доброто решение.

#36 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 16 January 2016 - 07:46 PM

Евала, че в крайна сметка си "решила" да не я развъждаш. Надявам се да си искрена. Ама ако преди да се сетиш да спориш беше се сетила да прочетеш нещо по въпроса, нямаше изобщо да повдигнеш темата за развъждането. Развъждането не е проста работа, при която събираш 1 и 1. То хубаво имало хора, които много я харесвали и заявявали, че искали кученце, но едно е да искаш, друго е да можеш да си позволиш да го вземеш, след това отглеждаш правилно до края на живота му. И като пуснеш поколението на символична цена, защото тези така отдадени хора на идеята да си вземат кученце, не могат да си позволят да отделят малко повече пари, какво, ще направиш хората щастливи ли? Така. Те вече имат едно куче, което не оценяват, защото са закупили лекомислено, тъй като така им е паднало на момента. Накрая кучето остава ощетено и нещастно на някоя верига, защото да речем те не могат да се справят с характера на догото, чиято майка са харесали на външен вид, но не са си направили труда да разберат какво се иска от тях, за да кучето не сее неприятности.
Да приемем, че родителите били родословни, защото видяхме, че няма сила на земята, която да те убеди в противното. Факт е, че твоето пале няма родословие, обаче. При което няма как да получи съответните оценки на изложби, благодарение на които е възможно да бъде допуснато до разплод, както е и редно. Казах възможно, защото както и ти си установила не всичко що има родословие се плоди на поразия. Но пък очевидно всичко що няма родословие се множи нон-стоп.
А идеята за създаване на нелегитимно кучило е престъпно глупава. Егоистично е. Престъпление е към породата, която ти навярно предполагам обожаваш, но отказваш да разбереш, че това твое деяние би допринесло за погубването и.

#37 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 16 January 2016 - 08:03 PM

Виж нека не се продължава с тези спорове казах вече,че няма да я развъждам.Благодарна съм на всички за помоща.Разбрах,че грешно съм разсъждавала,а и факта да си имаш от твоето хубаво създание което толкова много обичаш малки сладурковци ще е много приятно чувство което аз няма да изпитам,но е за добра кауза!

Прав си обожавам породата и след време ако живея в къща ще си взема още едно поне да са две,а аз още като търсих кученце исках мъжко,но ми препоръчаха женско защото по-лесно се поддава на послушание и не съжалявам защото наистина видях за какъв инат става въпрос и съм готова вече за мъжко.

#38 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 16 January 2016 - 10:14 PM

Dogo.Argentino,
Адмирации за последните два поста! :rc_036:
Искрено вярвам, че сте вникнали в същността на вашата тема!
Аз имам две, чистокръвни и родословни кучета. И с двете съм ходил и продължавам да посещавам изложби. Просто обожавам породата и обичам състезанията! И двете ми кучета са печелили изложби, но само едното е екземпляр, който е интересен на развъдчиците....
Какво направих аз?
Посещавах с него почти всички изложби в страната и не само, посетих и такива в чужбина и дори участвах на световното първенство за породата, разбрах мнението на много съдии, направих всички необходими изследвания в Германия!
Направих всичко, което трябва и го направих по правилата, за себе си, защото обичам породата!
Изхарчих много пари :md_064: но не съжалявам, напротив, гордея се с това.
Кучето ми е мъжко и двете са момчета, но едното не съм го допуснал до разплод, лично аз!
Като ги разхождам, всички хора се влюбват в тях и повече в единия, познай в кой.... :md_064:
Пожелавам ти, това да остане твоя мечта и да успееш да я осъществиш!

Думи на развъдник, който се занимава едва ли не цял живот с развъждане, се въртят в главата ми.....

Ще ти ги кажа:
-"45 години труд и лишения си заслужаваха само заради тези две кучета"
Възхитата му към две от неговите бебета, които той е произвел......

Води се от тези думи, някой ден, когато решиш да се занимаваш с тази много сложна материя!
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

#39 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 16 January 2016 - 10:24 PM

Благодаря за съвета :)

#40 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 16 January 2016 - 10:34 PM

Това,че имаш кучета с родословие и ходите на изложби е прекрасно убедена съм,че много ги обичате и има защо да сте горд.Аз мисля по-същия начин всичко направено с любов си е струвало усилията и средствата.Обичам моите кучета като деца и много добре разбирам и смисъла на думите на въпросния развъдчик.
Имам желанието,но за момента не притежавам родословно куче.След време може сериозно да се занимая с това,но за сега не знам дали това ще стане.
Благодаря за пожеланието и искам да ти пожелая и ти да продължаваш да се занимаваш с кученцата ти още дълги години и да те радват много :) успех

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни