Dog.bg Форуми : Родословие на кучето

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Родословие на кучето

#41 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 09 March 2016 - 02:23 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 16 January 2016 - 10:44 AM, написа:

На въпроса ти дали ти помагам то си зависи от теб. Помагам ти дотолкова доколкото се опитвам да те накарам да мислиш,а не да се обиждаш.
Да разбирам ли ,че критерия ти за хубаво и правилно куче е мнението на сульо и пульо от улицата дето я са виждали чистокръвно дого на картинка,я не?
Защото за мен е дно куче оценено за хубаво значение би имало мнението на съдия по породата и то не един ,а поне 2-3.
Също така не разбирам как така разбираш какво ти казва Тедито ,а смяташ да направиш точно обратното щото някой си ти казал,че кучето ти е сладко.
Идеята ти за развъждане каква е щото ще има на кой да ги пробуташ? Разбираш ли разликата между развъждане и въдене каквото ти смяташ да направиш?
Все едни такива елементарни въпроси ми се въртят в главата и искам да чуя смислен отговор ,а не емоционално излияния и да се правим на обидени,защото целта ми както казах не е караница,а да се опиташ да видиш че това което искаш да направиш не помага на любимата ти порода,а напротив вредиш й по този начин по който искаш да тръгнеш.
Всички се учим непрекъснато затова,когато някой се опитва да ти помогне,може би не по начина по който на теб ти харесва вместо да сме нацупени и обидени трябва да положим усилия и да се опитаме да вникнем в думите.
Казвам го като човек на който му се е случвало (не специално за развъждане) и макар и да си мислим,че знаем много и ма хора,които знаят много повече от нас,но не винаги представят информацията така както би ни се харесала.

Ех приятели, приятели! Явно не знаете, че живеете в България и че родословието се набавя като всичко останало! Демек имам скорошен примерн на човек с Кане корсо, как си купи родословие, без самото куче да има такова! Просто даде пари на правилното място и хоп кучето му вече е с родословие и с извести родители, макар, да не са му истински и всичко си е законно и е вписано където трябва и уж го е взел от рaзвъдник, a то нищо тaковa! За жалост тази практика расте и джамбазите се изучиха и знаят как става схемата! Така, че това е малко глупаво да се казва, че всичките онези кучета без родословие са подобие на породата, няма как да го кажете, без да сте виждали екземпляра! Лично аз бих съветвал хората които искат да си развъждат Доготата или която и да е друга порода без родословие, да отидат на изложба и да се срещнат с оценители и те да си дадат мнението дали породата отговаря на стандартите, дори и без родословие да е! Пак казвам това е България и хората си купуват родословие и се вписват в регистрите, не се лъжете така, че като е с родословие и хоп кучето е чистокръвно на 100% В България бих казал, че са изключително рядко Доготата с 100% чистокръвност!!!!! Както и да е, няма смисъл да се спори, просто тук изразяваме мнения и тълкуваме фактите!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни