Dog.bg Форуми : Родословие на кучето

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Родословие на кучето

#1 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 12 January 2016 - 03:38 PM

Въпроса ми е може ли да се изкара родословие на куче когато вече е на 9 месеца?

Развъдника от който взех кучето не е бил регистриран и за това развъдчика ми обясни,че сега не може да ми издаде документ. Развъдника му е регистриран вече и кучетата се продават на доста по-висока цена чистокръвни с родословие,но въпроса е там,че моето е чистокръвно без родословие.Родителите на кучето ми са шампиони,здрави кучета в добра форма гледани много добре,водени на лов и пускани на прасе показват отлични качества,но жалкото в случая е,че когато го взимах нямах търпение да го взема и кой да се сети да попита за родословие.Не съм решила да я водя по изложби,а и със или без родословие пак ще си я обичам и си е ценна за мен,но все пак родословието е гаранцията,че взимаш здраво пале,но тогава не знаех това. Прочетох в интернет,че не е късно до 1 годишна възраст може да се изкара документ и кучето може да си ходи на изложби,но първо е необходимо да сертифицира кучето на някоя редовна изложба от провежданите от БРФК,а след това трябва да си получа сертификата, който удостоверява, че кучето е от тази порода и т.н.
Не знам до колко е вярна тази информация нека който разбира да си каже мнението.


#2 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 12 January 2016 - 03:47 PM

Няма как да се изкара родословие със задна дата.
Щом развъдника не е бил част от клуба, когато са се родили кученцата, то тази връзка е нелегитимна и не би трябвало да може да се изкара. Ако можеш свържи се с клуба и попитай там направо. А кои са родителите на кучето и от кой развъдник е ?

#3 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 12 January 2016 - 03:54 PM

Показване на мнениетоtedito, в 12 January 2016 - 03:47 PM, написа:

Няма как да се изкара родословие със задна дата.
Щом развъдника не е бил част от клуба, когато са се родили кученцата, то тази връзка е нелегитимна и не би трябвало да може да се изкара. Ако можеш свържи се с клуба и попитай там направо. А кои са родителите на кучето и от кой развъдник е ?


Той наскоро е регистрирал развъдника и още не знам името,но скоро ще се свържа с него и ще го разбера.Родителите съм ги виждала,той ги е пускал и на прасе и показват отлични качества знам,че са шампиони,но не им знам имената.В развъдника ще ги намеря,но само да разбера името.Просто когато взимах кучето ме интересуваше това,че искам такава порода и не съм се задълбала да искам родословие и т.н това ми е грешката,но поне е чистокръвна,а не мелез.

#4 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 12 January 2016 - 04:41 PM

Вече разбрах значи развъдника се казва Cazador de cerdo,майката се казва legado de artemis lara,а бащата la pua argos.
Бащата е световен шампион,а майката трети

#5 Потребителят е офлайн   YordanDyulgerov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 19-August 15

Публикувано: 12 January 2016 - 06:17 PM

Сигурна ли си за имената, защото аз не откривам съвпадение в Pedigree Database. Нека някой по-просветен да каже възможно ли е световен шампион, а да няма инфо за него в педигрито!

#6 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 12 January 2016 - 06:32 PM

Аз също ги търсих и не ги намерих и за това го потърсих пак и той каза,че нямало снимки на родителите,но мога да проверя в клуб Дого аржентино за кучетата.Иначе не мога да гарантирам дали е световен шампион,но той каза така и няма защо да ме лъже според мен,а освен това каза,че го дават и по Хоби тв как описва произхода и качествата на породата.

#7 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 12 January 2016 - 06:46 PM

Не намирам нито развъдника,нито майката нито бащата и не мога да разбера как е възможно това.Освен това ми казаха нещо друго - '' Даже и да не е бил регистриран развъдника, ако родителите на твоето кученце имат валидно родословие, би трябвало ,ако искаш да ти издаде.'' Това вярно ли е според вас или не е.. ? Вече не знам на какво да вярвам.

#8 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 12 January 2016 - 10:48 PM

Пак казвам - свържи се с клуба! Тук 100 човека може да изкажат 100 мнения. Има сайт, има си телефони имейли - свързваш се и ще ти отговорят на въпросите. Аз мисля, че няма как да ти издадат родословие тъй като няма как да се докаже, че това са родителите на кучето. Обикновено връзките се извършват със съгласието и одобрението, а и в присъствието на член на клуба.

#9 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 12 January 2016 - 11:03 PM

Показване на мнениетоtedito, в 12 January 2016 - 10:48 PM, написа:

Пак казвам - свържи се с клуба! Тук 100 човека може да изкажат 100 мнения. Има сайт, има си телефони имейли - свързваш се и ще ти отговорят на въпросите. Аз мисля, че няма как да ти издадат родословие тъй като няма как да се докаже, че това са родителите на кучето. Обикновено връзките се извършват със съгласието и одобрението, а и в присъствието на член на клуба.


Да свързах се вече.

#10 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2016 - 11:03 AM

Не получих отговор дали изобщо го има този развъдник.. Намерих обява на момчето и като гледам по-снимките ми се струва,че са майката и бащата сега ще ги кача да ги видите.Иначе се сетих,че той ми беше казал,че ги води в Сърбия дори там купирал ушите на женската и сигурно от там си е взимал кучетата и много е възможно точно там да ходи на изложби.В клуба Дого Аржентино най-отдолу пише кои са партньорите и там пише Хоби Тв а тои беше казал,че го дават там може би не лъже,че има развъдник,но дали мъжкия е шампион това само той си го знае дали ме лъже или не,но не го намирам никъде,а би трябвало поне една снимка да има и името му да варира някъде..,а няма такова нещо!

Ето и снимките:

Прикачена снимка - Това е майката
Прикачена снимка - Това е бащата

Честно да ви кажа на втората снимка мисля,че е той с кучето,а и имам друга снимка на женската и се вижда,че реално е тя и на тази първата снимка. Другото съответствие е името и номера му даден на обявата.

#11 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2016 - 11:06 AM

Тук ще прикача снимката която беше на обявата когато аз взимах моето кученце.
Снимката е малка,но горе долу се вижда,а и като знам,че едно от тези бебочета е моето момиче :д



#12 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2016 - 11:10 AM

Прикачена снимка

#13 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 14 January 2016 - 12:30 PM

Показване на мнениетоDogo.Argentino, в 12 January 2016 - 03:38 PM, написа:

Въпроса ми е може ли да се изкара родословие на куче когато вече е на 9 месеца?

Развъдника от който взех кучето не е бил регистриран и за това развъдчика ми обясни,че сега не може да ми издаде документ. Развъдника му е регистриран вече и кучетата се продават на доста по-висока цена чистокръвни с родословие,но въпроса е там,че моето е чистокръвно без родословие.Родителите на кучето ми са шампиони,здрави кучета в добра форма гледани много добре,водени на лов и пускани на прасе показват отлични качества,но жалкото в случая е,че когато го взимах нямах търпение да го взема и кой да се сети да попита за родословие.Не съм решила да я водя по изложби,а и със или без родословие пак ще си я обичам и си е ценна за мен,но все пак родословието е гаранцията,че взимаш здраво пале,но тогава не знаех това. Прочетох в интернет,че не е късно до 1 годишна възраст може да се изкара документ и кучето може да си ходи на изложби,но първо е необходимо да сертифицира кучето на някоя редовна изложба от провежданите от БРФК,а след това трябва да си получа сертификата, който удостоверява, че кучето е от тази порода и т.н.
Не знам до колко е вярна тази информация нека който разбира да си каже мнението.


Трудно ми е да ви разбера.
Някой ви казал, че кучето му е шампион, че го пускал на прасе, че има родословие????????
Вие купихте кучето и седем месеца по-късно ви заинтересува родословието му. Казвам седем, защото предполагам, че сте го взели на около два. Ако кучето не е здраво, вече щяхте да сте го разбрали. Не знам , на лов ли ще го водите, на изложба ли? Явно още и вие не знаете какво точно ви интересува, защото в другата ви тема за добавките, също не знаете какво искате.
Съжалявам , ако съм ви обидил.

#14 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2016 - 12:38 PM

Сега ще ви дам отговор.
Първо кучето не ми е казал ''някой'',а собственика на кучетата.
Второ кучето като го взимах не бях наясно с тези родословия и сега ме заинтересува понеже не знаех,че така ще ми се развият нещата,че да живея в къща и да имам възможност за развъждане,а и момчето така или иначе си ми беше казал,че са чистокръвни кученцата и мен това ме интересуваше не всеки може да изкара 1000 лв за кученце все пак нали?
Трето прав си кучето е здраво.Относно лова и изложбите тук нямам познати ловджий а и няма как сама да отида при положение,че нямам опит плюс това до колкото знам кучето се води на лов докато е малко,а относно изложба много хора казват,че чувството е невероятно при което ми беше интересно и исках и аз да се явя поне веднъж,но е невъзможно.Кучето си го гледам като домашен любимец,но искам да има поколения защото тя е невероятно куче с много хубави родители е няма да мога да издам документ за родословие,но много хора си търсят просто домашни любимци и не смятат да ги водят на изложби,а и се взимат чистокръвни без родословие защото излиза по-евтино.Темата за добавките е за хора които прибързват и купуват добавки които не са нужни на кучетата им и само им вредят по-този начин.Искам когато някой го интересува да има такава тема в която ясно и точно да са изложени ползите и вредите.Не си ме обидил приемам критика!

#15 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2016 - 12:55 PM

Изцяло сама съм си виновна,че кучето няма родословие за това и си поемам последствията,но не желая да се съдим,а да си помагаме.Кучето го взех за домашен любимец може би тук ще кажеш ''Защо ти е ловна порода за дом.любимец'' казвам това защото много хора дори и родителите ми ме питаха защо ми е,но харесах тази порода и не съжалявам за избора си.Вече си взех урок и ако реша да взимам друго ще знам и ще си направя ясна преценка за какво ми е точно кучето дали за домашен любимец, дали за водене по изложби или за създаване на поколение.. човек се учи от грешките си.

#16 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 January 2016 - 03:47 PM

Нямаш грам опит,а си тръгнала да искаш да развъждаш..............
С куче без ясен произход,без ясни родители кои са и имат ли някакви изследвания и да не продължавам.
Това,че ти смяташ,че кучето ти е страхотно,невероятно и т.н съвсем не означава ,че това куче трябва да се допусне до разплод и отговаря на стандарта на породата.
Уви няма как да го разбереш,като не отиде кучето на изложба за да си получи необходимите оценки.
Това по правилата,ти обаче какво ще правиш никой не може да ти каже или да те спре!
Нищо от написаното не е с цел заяждане,а се опитвам да те накарам да помисли малко.
Този форум не подкрепя плоденето за кеф щото мойто е най-хубаво!!!
Да не отварям теми за догота в приютите да видиш какво става с такива прекрасници дето да има търсене по евтинко,та нали да може всеки да си позволи.
Не 1000лв,а най-малко 1000Е трябва да струва куче за да не може всеки дал 400-500лв после да иска да плоди както му кефне и да окепазява породи!
Трябва да спрем да вярваме на думи,а на факти.
Ако ти кажа,че кучето ми е интер галактически шампион ще дойдеш ли да заплодиш на него,обещавам евтинко ще ти взема за заплода!?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2016 - 04:06 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 14 January 2016 - 03:47 PM, написа:

Нямаш грам опит,а си тръгнала да искаш да развъждаш..............
С куче без ясен произход,без ясни родители кои са и имат ли някакви изследвания и да не продължавам.
Това,че ти смяташ,че кучето ти е страхотно,невероятно и т.н съвсем не означава ,че това куче трябва да се допусне до разплод и отговаря на стандарта на породата.
Уви няма как да го разбереш,като не отиде кучето на изложба за да си получи необходимите оценки.
Това по правилата,ти обаче какво ще правиш никой не може да ти каже или да те спре!
Нищо от написаното не е с цел заяждане,а се опитвам да те накарам да помисли малко.
Този форум не подкрепя плоденето за кеф щото мойто е най-хубаво!!!
Да не отварям теми за догота в приютите да видиш какво става с такива прекрасници дето да има търсене по евтинко,та нали да може всеки да си позволи.
Не 1000лв,а най-малко 1000Е трябва да струва куче за да не може всеки дал 400-500лв после да иска да плоди както му кефне и да окепазява породи!
Трябва да спрем да вярваме на думи,а на факти.
Ако ти кажа,че кучето ми е интер галактически шампион ще дойдеш ли да заплодиш на него,обещавам евтинко ще ти взема за заплода!?


Знаеш ли какво ще се въздържа от отговор и не защото няма какво да кажа понеже мога да ти кажа много неща,но накрая ще се стигне до спорове в което няма никакъв смисъл.Щом смяташ,че нямам опит добре това си е лично твое мнение.

#18 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2016 - 04:10 PM

А и още нещо няма никой който да се е родил научен аз се регистрирах в този сайт с цел обогатяване на знанията,а не нападане и казване,че не знам нищо.Аз ако бях специалистка нямаше да съм тук.Не знам защо като кажеш нещо смяташ,че всички споделят твоето мнение това,че ти не би взела куче по-евтино много други биха го направили просто защото искат домашен любимец или просто искат кученце,но нямат тази сума знаеш ли веднъж продавах едно чихуахуа и ми се обади една жена която не знаеше какво да каже на внучето си защото то много искаше кученцето ,но нямат тази сума.. тя ме помоли поне да му кажа,че вече е продадено....
Всеки с различна цел си взима кучето просто когато взимах моето не ги мислих така нещата,но няма връщане назад.Сега ако моето имаше родословие нямаше да ги говориш тези работи,но няма и за това ти е по-лесно да говориш,че оплождането е за кеф аз не го правя за кеф.. това съвсем не е така!

#19 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 January 2016 - 04:31 PM

Цитат

Щом смяташ,че нямам опит добре това си е лично твое мнение.


Цитат

Аз ако бях специалистка нямаше да съм тук.


Сама си противоречиш!

Напротив щях още повече ако имаш родословие!!! Не се лъжи,че всяко родословно куче задължително трябва да остави поколение.
Който не може да си позволи да купи куче как ще го гледа после,ще му плаща ваксини,лекари,храна и др.
Айде стига сме се баламосвали куче не се гледа с гранула от Била за по левче килото нали...
Ама нямала пари бабата ми що не я съжали дай го подариш нали тя за домашен любимец го иска ще си го гледа с много любов.

Който иска куче за домашен любимец отива в приют,а не търси мелез за 50-100лв ,че да не го е срам по улиците,че развежда помияр нали.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Dogo.Argentino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-January 16
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2016 - 04:38 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 14 January 2016 - 04:31 PM, написа:

Цитат

Щом смяташ,че нямам опит добре това си е лично твое мнение.


Цитат

Аз ако бях специалистка нямаше да съм тук.


Сама си противоречиш!

Напротив щях още повече ако имаш родословие!!! Не се лъжи,че всяко родословно куче задължително трябва да остави поколение.
Който не може да си позволи да купи куче как ще го гледа после,ще му плаща ваксини,лекари,храна и др.
Айде стига сме се баламосвали куче не се гледа с гранула от Била за по левче килото нали...
Ама нямала пари бабата ми що не я съжали дай го подариш нали тя за домашен любимец го иска ще си го гледа с много любов.

Който иска куче за домашен любимец отива в приют,а не търси мелез за 50-100лв ,че да не го е срам по улиците,че развежда помияр нали.


Не,не си противореча не мога да кажа,че съм голяма разбирачка,но не мога да кажа и,че не знам нищо.
Знам,че не е задължително,но в моя случай просто ми се иска да има поколение дори само веднъж да се оплоди,но нещо ми уби желанието.. Иначе си права да, ако няма пари за кучето как тогава ще го гледа, с каква храна ще го храни и аз по тази причина не го дадох.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни