Dog.bg Форуми : вечно гладно коте

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

вечно гладно коте

#1 Потребителят е офлайн   tarzan Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 24-April 15

Публикувано: 13 January 2016 - 01:56 PM

Здравейте,
преди 3 месеца прибрах един уличник,който тогава беше около 2-3 месеца по мнение на ветеринара. За момента всичко е супер с малки изключения. Един от големите проблеми освен дрането на тапети е това,че е ненаситен за храна. Просто е като пристрастен. Обезпаразитявам го редовно и във фекалиите няма никакви гадини. Храня го само със супер премиум клас храна (не че подбира изобщо) и въпреки това просто не спира да реве за ядене. Мяука постоянно - сутрин ме буди и след като му дам храна продължава да врещи. Леко пълничък е вече,но не дебел. Мазен косъм,изключително див и игрив. Изобщо не изглежда да е болен или да му липсва храна. Ветеринарите казват,че е здрав. Като се храни бърза и винаги е нащрек да не му вземе яденето някой. Започна и да краде много ядене. Онзи ден открадна цял хляб в плик и го замъкнал да го яде в банята. Вчера опустоши пакет ядки (нямам идея как е стигнал до тях). Стига дотам ,че види ли храна губи разсъдък и всякакви инстинкти - влиза в мократа баня да провери дали не е оставено ядене,дори и да съм му се скарал много спира да се крие и тича да яде. Просто е като хипнотизиран и вкъщи нищо не може да остане неприбрано - чипс,пуканки,хляб,ядки . Явно улицата още е в него,но ми се ще да се научи да яде само толкова,колкото му е нужно? Има ли начин да се случи това хем паничката винаги да му е пълна,хем той да не е гладен? Сега колкото и да му сложа го изяжда наведнъж и съм принуден да го храня на 2-3 пъти с определената от производителя на храната дажба.

#2 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 03 March 2016 - 01:40 AM

Синдрома на пресния "уличник" :D - предполагам лакомията му е отминала. Това поведение често се наблюдава при дълго гладували котета.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   TheCharmedOne Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 24-August 17

Публикувано: 24 August 2017 - 03:01 PM

Котките винаги са гладни.

#4 Потребителят е офлайн   Konstantin92 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 19-October 17

Публикувано: 19 October 2017 - 04:17 PM

Притвет на всички.Нов съм тук, но тази страница ми грабна погледа веднага :D Наистина котките винаги са гладни :D
Моя го имам от три години вече и ми беше адски трудно да свикна с постоянното маукане и търсене на храна.Горкия се опита да ми изяде замразените бутчета веднъж когато ги бях оставил във топла вода да се размразят до мивката.Бяха твърди като камък, но нашия си беше отмъкнал едно в банята и добре, че го хванах навреме.
От преди това имам куче вече пет години.С него ми е лесно.Може би защото се движи повечко и излиза навън.Поне когато съм почивка или се върна от работа по-рано.
Но забелязах, че някои храни без зърнени култури които са на мода всъщност доста добре му засищат апетита.Сменях редовно храните Ориджен и Есеншъл не иска да подуши вече и ме е страх че скоро няма да имам много варианти.Сега е на Натуреа.Малко и се мръщеше в началото, но мисля, че като другите го засища по-добре и вече бая време си я яде.Ето моето предложение за вечно гладните маукащи сирени :D Дано съм полезен като за първи път.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни