Dog.bg Форуми : Второ куче, първото ревнува...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Второ куче, първото ревнува... Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   jeni9323 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 14-January 16

Публикувано: 14 January 2016 - 02:54 AM

Здравейте, проблемът е, че осиновихме второ куче, мъжко на 3 месеца. Първото ми куче е на 6 години и винаги е била единствена в нас. Принципно е много дружелюбна, не е агресивна и се разбира с други кучета, но когато го доведохме, тя се изпишка в центъра на стаята, после върху леглото на новото кученце. Избягва го, крие се, не иска да стои близо до него, а то явно я приема като майка и тича след нея постоянно. Като някой го погали, бива изгледан супер осъдително. изобщо ревнува и си пази територията. Не му ръмжи, не го лае, просто не и е приятен. Кученцето е в нас от един ден, Това според вас ще се оправи ли като мине време, да свикне малко с него? Как трябра да постъпя в случая.

#2 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 14 January 2016 - 01:06 PM

Ще свикне, нещата ще се подредят сами.

#3 Потребителят е офлайн   jeni9323 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 14-January 16

Публикувано: 09 February 2016 - 04:09 AM

Здравейте пак :) Реших да не пускам нова тема за този случай за това пиша тук. Имам нужда от съвет от някой по-опитен от мен, защото първото ми куче и като малко беше такава душа, че не съм минавала през това. Решихме проблема с ревността от страна на женската, но сега пък малкия иска цялото внимание и я тормози. Буквално не и оставя и секунда без да скача върху нея, да я ближе, да я хапе, да се бута и тя постоянно се крие по мебелите, защото на него там му е забранено и е много нещастна. Като го оставим сам в някоя стая затворен и за 1 мин. започва да скимти, дъвче обувки, дрехи. На игра хапеше доста силно, но от това вече почти го отучихме. Голям инат е. Посъветвайте ме как да постъпя за да се научи най-бързо и главно как да се поуспокои спрямо нея.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни