Dog.bg Форуми : съвет от хора с опит

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

съвет от хора с опит

#1 Потребителят е офлайн   Anakine Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-January 16

Публикувано: 14 January 2016 - 10:04 PM

здравейте ,
имам йорки от скоро преди да го взема четох доста (но явно не достатъчно) взех го на 54 дни (момченце) тежеше към 300гр ,което малко ме изплаши,
но хората от които го взех казаха ,че е от много добър развъдник(който по късно се оказа някъде из македония) ,че е минал ветеринарен преглед и е перфектно кученце в перфектно здраве с паспорт
казаха ми че може да яде суха гранула 2 пъти на ден , и един куп други глупости...както и да е повярвях им и го взех и още от първата нощ започнаха проблемите
1-от гранулата стомахчето го заболя и после не искаше да я погледне вече,но това е най малкото
2- на сутринта го намерих проснат едвам дишашт оказа се, че има хипоглюкимичен пристъп (пада му кръвната захар)от тогава му давам глюкоза
3-опашката му се оказа счупена (вероятно при раждането)
4-очичките му сълзяха и кихаше (за това слагахме капки в очите)
5-получи разстройство направо като вода ,лекаря каза че има бактерии в стомаха които го причиняват и изписа антибиотик акото се оправи ,но следващия път когато когато лекаря го видя каза че не е доволен и изписа нов антибиотик (стуморджил2 този път без пробиотик към него)стомаха на малкия се поду страшно много съвета на лекарите беше да се спре антибиотика и да се изчака...но не спадна.Тогава смених клиниката оказа се че има въздух в червата изписаха ни нови лекарства
6-най големия ни проблем се оказа дишането му ,което ставаше все по тежко, на моменти плезеше език (който ставаше почти син)казаха че има проблем с дробовете само една малка частичка от тях работила нормално почнахме нови антибиотици (лошото в случея беше ,че за неговото тегло и възраст много малко лекарства са подходящи)
една седмица след приема на антибиотик дишането му си остана същото направиха му ренген и се оказа че трахеята му има стеснения и прави колапс на трахеята)започнахме инхалации моята надежда е да го израсте
7-миналата вечер не можеше да пишка и взе да скимти....нови изследвания...пикучния му мехур се оказа не където трябва ,изместен в ляво,но сега си ходи нормално вече
а да забравих 8-сърчицето му е оголемено а в кръвната му картина има само 2 показателя в норма
и 9-взехме го с някакъв пърхут по кожата ,който се оказа някакъв вид кърлежи ...заразни така ,че и аз го хванах предполагам и котката ми също (за това го пръскаме вече защото миналия ден стана 500гр и вече можеше да ползваме препарат който ще свърши работа

Знам че стана дълго ,но исках да е като предупреждение за хората които смятат в бъдеще да си вземат куче,не правете моята грешка да се доверявате на всеки защото това куче ще остане с вас за дълго време ,а това което аз го изживях не го пожелавам на никой хранене с дозатор в утата и лекарства на всеки 3 часа денонощно ,след първите 4-5 дни става като древно китайско мъчение,а най лошата част е да гледаш че малкия не се подобрява
между другото казва се Харди (защото всичко с него е много трудно)искам да кажа също че въпреки всички болести аз си оставам оптимист защото вече го добутахме до втория месец и вече тежи 530гр :)
а съвета за който моля аз е за храненето много е злояд иска все нови храни ,а за него гранулата е най добра ,давам му на роял канин стартер с малко пастет,или варено пиле на много ситно с гранула и бульона ,но нищо не иска да яде повече от 2 пъти и при положение ,че се храним на 3 часа това са си доста хранения за едно денонощие
четох във форума ,че трябва да го оставя малко гладен ,но при мен това не е вариант защото щр припада (заради кръвната захар ,а и отделно казаха че има и анемия)
ще съм благодарна на всеки съвет :)

#2 Потребителят е офлайн   Anakine Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-January 16

Публикувано: 22 January 2016 - 10:10 PM

Явно никой не се е престрашил да пише.....както и да е .Искам да се похваля ,че моето малко мъниче се чуства много добре
играе като луд и иска да захапе всичко до което се докопа :) Вече сме 640 гр.и миналия ден за пръв път го изкъпахме:))) .Много съм щастлива и горда с него и със себе си ,
че издържах това безсъние и тъпчене с храна и лекарства през 3 часа .Е..... все още имаме неща за оправяне ( очичките му почнаха пак да сълзят и май гентазона не помага ),но аз съм сигурна че ще преборим и с това
.За съжаление проблема с хапването все още е на дневен ред ,малкия господин е страшно злояд и упорит и просто отказва да повтори ядене не знам какво да правя вече ,изчела съм цялата тема за храненето,но освен пастет ,кашкавал ,извара и пилешко друго не видях .Имам предвид като добавки към гранулата в много малки количества,колкото да му мирише на по вкусно,защото както вече писах всички лекари бяха категорични ,че гранулата е най -добрата храна за него.Така ,че ще съм много благодарна ако някой все пак се сети за още неща ,които мога да добавям за да стимулирам апетита му
Другото за което се чудя е трябва ли да му давам калций или някакви други витамини (казаха ми ,че стартера на роял канин съдържа всичко необходимо ),но той не изяжда препоръчаното количество.това което ми казаха е че трябва да хапва към 50гр на ден ,за съжаление някои дни трудно стигаме и до 20гр.....и отново ще съм страшно благодарна ако се намери някой мъдър човек готов да сподели знания и опит по въпроса :)

#3 Потребителят е офлайн   Татяна Гълъбинова Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 18-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 23 January 2016 - 02:03 AM

Здравейте, много се радвам, че мъника расте и е здрав. Не мога много да помогна, но ще се опитам. Имам две йоркита - баща и син. С таткото не съм имала почти никакви проблеми, но синчето Джери се оказа много болнав. Остана доста дребен, в сравнение със сестрите и брат си, както и родителите. След 8 месечна възраст започна да боледува, на всеки 3 седмици висока температура, повръщане - при доктора инжекции и така всеки трети петък (винаги беше в петък, знам, че е странно). Започнах да сменям храната - за чувствителен стомах (винаги гранула) по препоръка на ветеринаря, но и това не се оказа правилен подход, Джери престана да яде и една сутрин беше като вкочанен, напълно неадекватен. Закарах го веднага при вета и при кръвните изследвания се оказа много ниска кръвна захар, толкова ниска, че не би трябвало да е жив. Кварталният доктор не можа да постави диагноза, освен, че се съмнява за чернодробен шънт - страшна и нелечима диагноза. И така, в една клиника го снимаха, изследваха, казаха, както при вас, че има голямо сърце и ред други предположения и слава богу, че нямаха нужната апаратура и ни препратиха в др. клиника с направление при специалист. Там наистина останах очарована - от обслужване, внимание, обстоен преглед, на който подробно ми бе обяснено какво се преглежда и т. н. Радостната новина беше, че няма страшното заболяване, лошата, че не се знае какво му е. От почти 4 месеца му давам хранителна добавка и кризите през това време са само 2. Захранването направих с варен пилешки дроб и харесваната от него гранула Роял Канин, сега е само на гранула, нищо друго. Щом вашето кученце има също ниска захар не трябва да гладува, при криза му давайте малко захар. Моите много обичат пил. дробчета - опитайте. Не знам дали съм помогнала, ако имате някакви въпроси съм насреща.

Пожелавам ви много здраве и луди кучешки радости

Татяна

#4 Потребителят е офлайн   Anakine Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-January 16

Публикувано: 23 January 2016 - 01:30 PM

Благоддаря много Татяна ,:)

Още днес ще купя пилешки дробчета ще ги сваря и ще прибавя малко към гранулата му .Съвета е точно навреме ,защото от вчера много малко е ял не мога да го накарам, ако и днес откаже ще трябва да се тъпчем с дозатори пак,дано му харесат дробчетата
Надявам се вашето момченце също да се чуства добре и да няма повече кризи :)

#5 Потребителят е офлайн   Anakine Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-January 16

Публикувано: 23 January 2016 - 08:29 PM

Мина перфектно ,малчо си изяде цялата чинийка съвсем самостоятелно :)))така че още веднъж ти благодарим Татяна
и ако някой друг се сети какво още мога да добавям към гранулката ......моля пишете :)

#6 Потребителят е офлайн   Татяна Гълъбинова Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 18-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 25 January 2016 - 12:42 AM

Много се радвам, дано да продължава да се храни и да нямате повече проблеми :smile:

#7 Потребителят е офлайн   sladyr4eto_tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 10-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София/България

Публикувано: 18 March 2016 - 10:21 PM

Здравейте , може много да изпишем по темата,а смятам че е по-добре да го изговорим ;)
Ако искате обадете 0878292441 :)
Радвам се че всичко е наред с мъника, дано расте голям и здрав , и всичко лошо да ви е зад гърба!
User's Signature

TOTALLY ADDICTED KENNEL
*Колкото Повече Опознавам Хората, Толкова Повече Обиквам Кучето си*
тел. +359 878 292 441 ; e-mail: totally.addicted.kennel@gmail.com

Facebook
Панделки

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни