Dog.bg Форуми : Дерматологично заболяване (гъбична инфекция - Microsporum canis)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дерматологично заболяване (гъбична инфекция - Microsporum canis)

#1 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 30 January 2016 - 01:34 PM

Здравейте ! Много съм отчаяна и объркана ! В Плевен вет определи,че кучето ми има дерматит само при преглед ! Видимо тя има петна (червени) само на предните си лапи които постоянно дъвче с зъби ! Същия вет само ни мотаеше с предположенията си но.. реших да имам гаранция за това ! Отидохме в Грийн До - София там изследването показа Microsporum canis (специфична гъбична инфекция) Д-р Берберова препоръча да и се дава Нистатин , даваше и се известно време но го спряхме (аз реших така защото видях ,че няма ефект) Върнах се пак при нашия вет в Плевен като го питах как може да си прави такива изводи и предположения без да е правил изследване което да покаже точно какво е и неговия отговор беше ,че трябва да се направи интердермален тест който да установи от какво е алергична ! И сега не знам на какво да вярвам .. Какво общо имат гъбичките с това кучето ми да не яде млечни продулкти,месо и в последствие нищо друго освен хипоалергичната храна на роял канин (пастета и гранулите) В началото ядеше пастета .. Вчера и взех и гранули ноо вече нищо не иска от тези неща , а иска каквото ям аз .. Много съм объркана и не знам на кого за какв да вярвам вече .. Обмислям вариант да прибегнем до дерматолог в ЦВК - София знам ли вече.. Моля за съвети ако някой има като нашия проблем или може да ни даде добър съвет или менение ще бъда много благодарна :dh_188:

#2 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 10 February 2016 - 09:32 PM

Моля някой да сподели мнението си , знае ли нещо по въпроса за въпросното microsporum canis.. Кучето ми си чеши лапичките с зъбки всяка секунда , мира няма .. :dh_188:

#3 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 11 February 2016 - 06:39 PM

Marinka7, гъбичките обикновено се лекуват с месеци. Дали не сте спрели твърде рано с Нистатина? Ако сте го давали дълго време и няма ефект е добре да се обадите отново на Д-р Берберова, която ви го е предписала и да се консултирате.
За яденето - възможно е кученцето да има понижен апетит и затова да отказва неговата храна, а просенето от "масата" е въпрос на чест, не толкова на глад при глезените ни домашни любимци.

#4 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 February 2016 - 04:14 PM

Рядко се съгласявам някой клиент на своя глава да спре лечението, но във вашия случай има две вероятности:
1 Това наистина са гъбички. Тогава даването на нистатин през устата няма никакъв ефект върху кожата поради почти нулевата му резорбируемост.
2 Това не са гъбички. Тогава просто направете подробен дерматологичен преглед.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#5 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 03 March 2016 - 02:51 PM

Посетихме и друг доктор от града . Взе и кръв и каза,че е дерматит . Последваха няколко инжекции , антибиотик и витамини . Ефекта е нулев и все повече и повече се отчайвам ! Накрая ще прибегна до ЦВК дерматолог-а който е там (единствената ми надежда) :dh_188:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни