Dog.bg Форуми : Лошо поведение при възрастно куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лошо поведение при възрастно куче Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   miass Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 28-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 January 2016 - 05:18 PM

Имам мопс на 7 години. Никога не съм имала проблеми с него по отношение на ходенето му по нужда, дори когато беше бебе - пикаеше и акаше на пелена и никъде другаде, докато не започнахме да го извеждаме навън. След като порасна се е случвало в редки случаи, например много лошо време, да го изкарам веднъж на 24 часа и никога не е правел бели в къщи, до скоро. Преди може би година започна да прави номера - не иска да се изхожда по време на разходка - извеждаш го, той стои до теб и не мърда, не пика, не ака - нищо, в момента, в който тръгнеш да се прибира и се изаква на стълбището или в коридора / като това може да го направи и още при излизането / След това от около половин година започна да пишва, буквално, просто по няколко капки, в на детето стаята. Ще уточня, че двамата са на почти една и съща възраст и според мен не може да става въпрос за ревност. Детето не го тормози по никакъв начин, защото зорко следя за такива прояви. Преди 2 месеца някъде му откриха дискова херния и киста, в следствие на които му беше много трудно ходенето и не можеше да ходи естествено по малка нужда, а ние го изпишквахме като му натискахме пикочния мехур / по оказан от лекар начин /, направихме операция, от която се възстанови много бързо, но след нея започна пак същите неща - пишка в на детето стаята или в коридора и то не по много - все едно маркира, като го изкараме на вън пишка, не е като да е на зор, просто на инат. Първо мислехме, че просто не може да се контролира в следствие от операцията, но в такъв случай щеше да пишка навсякъде, ние го държахме предимно в спалнята, защото трябваше известен период да е обездвижен и там не прави нищо, но пуснем ли го извън спалнята, влезе ли в на малкия стаята, задължително ще пусне по някоя капка. Просто вече нямам сили и търпение да чистя след нещо и къщата ми да мирише на тоалетна. Другото, което започна да прави е, да яде на котката храната - нея я имаме от 2 години и сме го научили да не я пипа, но откакто взе да прави другите бели, само ни дебне, за да отиде да й изяде храната. Какво да правя, кажете, явно е, че го прави нарочно - два-три дни не беше пикал никъде и днес пак, скарах му се и след малко се беше изпишкал. :uc_029:
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни