Dog.bg Форуми : Социализация на зряло куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Социализация на зряло куче Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   roushan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-September 11

Публикувано: 06 February 2016 - 03:07 PM

Привет,

имам немска овчарка на 5 години. Много дружелюбен е с хора всякакви и с кучета, които обаче харесва. Всъщност, има агресивно поводение, когато усети, че и другото домашно куче(най-често мъжко) има подобни антипатии (с улични няма прояви на агресия - разбират се с поглед).

Проблемът, който ме мъчи и искам да намеря решение е как да го отуча да се държи грубо с кучета, които не харесва. Под грубо държане разбирам сбиване. Поводът да започна да търся всякакви варианти, докато е неприятен. Нападна куче, което изобщо не му беше в калибъра - доста по-малко на вид, макар и по-голямо на години (също мъжко). Беше вързан пред магазин и успял да се отвърже, само и само да се докаже... Другото куче ще се оправи. Макар и да ми е известна общата теза, че е инстинкт и мъжки кучета се бият и това е нормално, не мога просто да приема такова поведение на моето куче.

Фют изпълнява команди за общо послушание като седни, легни, стой, на ред, донеси... Не почва да се храни, докато не му кажа. Няма нищо против да му бръкна в чинията например, да му взема играчка или да му седна в леглото например. Не се качва по легла/дивани. Излизам преди него през врата и други тесньочи... На повод има тенденция да върви пред мен и работя по въпроса ежедневно. Жизнено куче е, и се радва както на игра, така и на лакомства. Уча го предимно с игра. Беше загубен за около година, когато беше на 8 месеца до към 1.5година. През това време е живял на улицата, съдейки по окаяния вид, в който го намерих. Имаше психически проблеми - основно силна тревожност, но мисля вече това е останало в миналото и не мога да оправдавам поведението му със загубването. С улични кучета се разбира без проблем.

Какво направих досега след инцидента, който ме провокира да се заема сериозно с проблема с агресивното му поведение към негови събратя, които не харесва. Взех му намордник и вече няколко дена е с него по време на разходка. С него може да пие вода, да взима лакомства и да се прозява. Вече 3ден е така, и започна да свиква, като го стимулирам с лакомства. Какво предстои да направя тези дни: да му взема дълъг повод (2-3м) и да му взема дискове за обучение, с които да работя с него, за да пресичам в зародиш нежелани негови помисли.

Сега се опитвам да намеря начини да го социализирам с дружелюбни кучета. Надеждата ми е, че ще попие поведение от тях. Важното, което ми се струва на този етап е да са наистина дружелюбни, защото той е с намордник, което го прави уязвим. Тъй като живея до парк си мислех, че това ще е лесно предвид трафика на кучета там. Оказва се, че като го видят с намордник, и ни заобикалят отдалече.

Молбата ми е, ако някой има информация за място, където се занимават със социализация в дружелюбна среда, да сподели.
Ако някой има дружелюбно куче и желание да ми помогне в този процес с разходки кратки или дълги, ще съм много благодарна...или ако просто споделите някакви идеи/съвети/конструктивна критика ще го оценя.

#2 Потребителят е офлайн   bobo727 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 06 April 2016 - 05:43 PM

Аз ,също имам същия проблем с моята немска овчарка ,жалко че никой не е отговорил,моля помагайте

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни