Dog.bg Форуми : Проблем с храненето?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с храненето?

#1 Потребителят е офлайн   BabyJane Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-February 15

Публикувано: 09 February 2016 - 10:59 AM

Здравейте,
Хъскито ми преди 2-3 седмици е стана много капризна на храна.
Отказа ми Royal Canin, пробвах с Purina Pro Plan... също не я хареса. Опитах с месо и ориз, мръщи се на ориза.
Иначе е жизнена и иска от храната с която се храним у дома... не е като да няма апетит, просто не й харесва храната в нейната купичка.
Някакви съвети моля? Ако може да ми препоръчате друга суха храна, която е добър клас...

#2 Потребителят е офлайн   Any_Loxer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 16-August 14

Публикувано: 09 February 2016 - 08:53 PM

Все пак както моя ветеринар казва : Хъскитата въобще не са тъпи кучета щом опитат веднъж домашната храна надали ще опитат отново гранула.... но има едно голямо но.. опитахте ли Вие да отвърнете на придирчивостта с инат? Опитайте се. Сипете на кучето в купичката гранулата която желаете да яде и ще видите как гладът надделява :ab_041: :ab_041: :ae_085: . А ако това не помогне се посъветвайте с ветеринар

#3 Потребителят е офлайн   BabyJane Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-February 15

Публикувано: 10 February 2016 - 11:49 AM

Показване на мнениетоAny_Loxer, в 09 February 2016 - 08:53 PM, написа:

Все пак както моя ветеринар казва : Хъскитата въобще не са тъпи кучета щом опитат веднъж домашната храна надали ще опитат отново гранула.... но има едно голямо но.. опитахте ли Вие да отвърнете на придирчивостта с инат? Опитайте се. Сипете на кучето в купичката гранулата която желаете да яде и ще видите как гладът надделява :ab_041: :ab_041: :ae_085: . А ако това не помогне се посъветвайте с ветеринар


Опитах се 2 пъти някъде с инат, но ми стана жал за нея... и й дадох от нашата храна. Знам, голяма грешка... но от вчера реших твърдо, че няма да й позволя да ме надвие. Сутринта й дадох купичката с гранулите, гледаше ме жално. Отиде хапна някъде около половината, след това си я разсипа нарочно. Събрах всичко, и й прибрах остатъка. :D

#4 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 February 2016 - 04:32 PM

"Човешката" храна или казано по друг начин храната от нашата трапеза не е полезна за кучетата, напротив, дори е вредна. От друга страна здраво куче от глад не е умряло. Според мен най-доброто, което можете да направите е да спрете да давате на кучето си от Вашата храна. Рано или късно гладът ще надвие ината и то ще започне да се храни с това, което давате.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 10 February 2016 - 05:21 PM

Здравейте. С моето куче имах същия проблем с храненето.Отказваше да яде гранули и това си е , какво ли не съм пробвала.Хитрушата ми е стояла гладна по цяла седмица,от пустия и инат.Моя съвет е да не се пречупваш,и да бъдеш упорита(знам какви погледи тъжни правят,но това е само за да стане по тяхната)Слагай гранулите в купата 15 мин ако яде яде ако не, я прибирай и така до следващото хранене.Пробвала съм какви ли не гранули,но дори и след като почна да яде след известно време ги отказваше и пак се почваше отначало.Докато не и взех гранули на Acana.Вече 3 месец си хапва като прасенце :ab_041: Колко е голямо кучето ти :)

#6 Потребителят е офлайн   BabyJane Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-February 15

Публикувано: 16 February 2016 - 05:09 AM

Благодаря много на всички! Вчера й взех гранули на Acana и омете всичко, не можах да повярвам просто!

На година и 4 месеца е.

#7 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 16 February 2016 - 11:15 AM

Браво много се радвам.Дано да си хапва вече и да не капризничи.Спорен мен ( и не само) Акана е най-качествената храна и си заслужава парите.Грамажите за хранене не са много и така излиза много по евтино от някой други храни които ги водят също висок клас :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни