Dog.bg Форуми : Остригана глава

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Остригана глава Как козината да порастне по бързо

#1 Потребителят е офлайн   Jijodog Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-February 16

Публикувано: 17 February 2016 - 06:02 AM

Здравейте, имаме микс йорки/бийвър на 4,5 месеца. На външен вид си е йорки. преди седмица приятелят ми взел ножиците и му офъкал цялата глава +врата, защото 1во не можел да вижда и второ бил мъжки и не можело да му се вързват опашки. От тогава съм бясня, изглежда ужасно плешив и проскубан, все едно че е спасен от пожар, още повече че му е рядка козината. В момента търся съвети за бързо израстване на козината, защото е толкова смешен, че няма повече на къде. Да не говорим че ушите му изглеждат толкова огромни като на заек и стърчат нагоре като сателити.
Имаме също и персийка, тя е на 11 г. и все още е с дълга и гъста козина. По опита ми с нея често къпане и спане на студено, правят козината дълга и гъста за кратко време. Но тъй като той има друг тип козина не знам дали важи и за тях.

Това, което направих до момента е къпане през ден, само с балсам или маска. Маските правя от бадемово масло и оставям да пренощува. хапчета от олио от съомга+чесън това използвам външно защото е за хора да не се предозира. Хапче биотин дневно вътрешно. Диетата яйце или риба веднъж на ден. Малко гранули от тия зя козината и кожата и малко от тия за персийките (и двете са от котешките храни, но какво да се плави за сега ще е така).

Имам един шампоан за бърз растеж, но е човешки и е с кофеин нз дали е опасно, да не натровя животинката. Но други билкови козметики за бърз растеж за хора смятам да опитам. Искам и маска от сурови жълтъци да му направя, защото прочетох, че много помагат за бърз растеж.

Това е за сега, приемам всякакви съвети, ако нещо пропускам.

Предварително Благодаря

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни