Dog.bg Форуми : Почистване на зъбен камък

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Почистване на зъбен камък на куче

#1 Потребителят е офлайн   mariasvetoslavova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 12-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 21 February 2016 - 07:37 PM

Здравейте, имам въпрос-с ултразвук или механично чистят зъбния камък на вашите кучета и още нещо ветовете ви препоръчват ли пиене на антибиотик преди и след процедурата?

#2 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 February 2016 - 08:24 AM

Моето любовче се сдоби с блестящи зъбки преди няколко месеца - почистването на зъбния камък стана под пълна анестезия с ултразвук. Много съм доволна от резултата, а положението наистина беше критично - дори се наложи да му извадят зъбче :( . Антибиотик пи пет дена, но неговото почисване на зъбен камък беше комбинирано с кастрация и не съм сигурна коя от двете манипулации налагаше антибиотика (за кастрацията съм сигурна, че го налага, де).
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   mariasvetoslavova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 12-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 14 March 2016 - 11:08 AM

Не разбирам тъп въпрос ли задавам или какво.Та все пак да разясня какъв ми е зора-един вет предлага и чисти с ултразвук, друг механично но препоръчва 10 дни преди и 10 - след чистенето антибиотик заради множеството бактерии от зъбния камък . Вие как практикувате с вашите кучета или да разбирам че не им чистете зъбния камък?

#4 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 14 March 2016 - 04:48 PM

mariasvetoslavova, не задавате тъп въпрос, но форумът е доста пуст напоследък.
Доколото съм чувала, с ултразвук е по-ефективно и по-щадящо за кучето. Но питайте във ветеринарния раздел.
Аз никога не съм чистила - не ми се налага. Моите кучета не трупат зъбен камък.

#5 Потребителят е офлайн   Зоомагазин Сторибрук Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 29-March 16
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 March 2016 - 11:04 AM

Показване на мнениетоmariasvetoslavova, в 14 March 2016 - 11:08 AM, написа:

Не разбирам тъп въпрос ли задавам или какво.Та все пак да разясня какъв ми е зора-един вет предлага и чисти с ултразвук, друг механично но препоръчва 10 дни преди и 10 - след чистенето антибиотик заради множеството бактерии от зъбния камък . Вие как практикувате с вашите кучета или да разбирам че не им чистете зъбния камък?


Здравейте,
По повод почистването на зъбен камък, аз като собственик на куче си решавам проблема с доста по евтин начин: Давам всеки ден след храна между 10-12 гранули( в зависимост от килограмите на кучето) нов продукт който е за почистване на зъбен камък и освежава дъха. Бях скиптично настроен към това, но вече зъбите започнаха да се изчистват, а дъха на кучето ми с всеки ден става все по свеж.
Това за което говоря е пакет от 300гр в зависимост от зоомагазина въври около 14-15лв. ( В нашият зоомагазин е 14.60лв). Марката на тези гранулки е Hairy.
Не го казвам да рекламирам марката, но продукта наистина работи.
User's Signature

Екипът ни си постави следната цел: „никога да не лъже клиента“, защото така страда любимеца;
„винаги да консултира компетентно“, защото така прави връзката на стопанина с животинката му по-пълноценна;
никога да не работи с ниско качествени стоки“, защото държи на здравето и живота на своите потребители.
Фейсбук фен страница : https://www.facebook...orybrooke.mall/
Адрес на магазина: гр.Варна ул."Дрин" 14

#6 Потребителят е офлайн   pepimili Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 12-July 16
  • Gender:Male

Публикувано: 27 July 2016 - 03:47 PM

Показване на мнениетоЗоомагазин Сторибрук, в 29 March 2016 - 11:04 AM, написа:

Показване на мнениетоmariasvetoslavova, в 14 March 2016 - 11:08 AM, написа:

Не разбирам тъп въпрос ли задавам или какво.Та все пак да разясня какъв ми е зора-един вет предлага и чисти с ултразвук, друг механично но препоръчва 10 дни преди и 10 - след чистенето антибиотик заради множеството бактерии от зъбния камък . Вие как практикувате с вашите кучета или да разбирам че не им чистете зъбния камък?


Здравейте,
По повод почистването на зъбен камък, аз като собственик на куче си решавам проблема с доста по евтин начин: Давам всеки ден след храна между 10-12 гранули( в зависимост от килограмите на кучето) нов продукт който е за почистване на зъбен камък и освежава дъха. Бях скиптично настроен към това, но вече зъбите започнаха да се изчистват, а дъха на кучето ми с всеки ден става все по свеж.
Това за което говоря е пакет от 300гр в зависимост от зоомагазина въври около 14-15лв. ( В нашият зоомагазин е 14.60лв). Марката на тези гранулки е Hairy.
Не го казвам да рекламирам марката, но продукта наистина работи.


Наистина има работещи алтернативни методи. Решение е особено ако имаш притеснения за това че процедурата с ултразвука е под упойка.

#7 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 02 August 2016 - 08:49 AM

Качена снимка
Телешко копито :md_064:

#8 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 August 2016 - 06:32 AM

Слагам линкове - дано не разсърдя администраторите:
зооплюс
д-р стефанов
има ги и в някои зоомагазини.
Аз взимам телешки копита без пълнеж. Имайте едно наум, че когато се гризе - мирише малко на кравичка ;)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни