Dog.bg Форуми : Съвет

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Съвет

#1 Потребителят е офлайн   lovedogs0 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 02-March 16

Публикувано: 02 March 2016 - 03:21 PM

Здравейте!
Трябва ми съвет - искам да си взема куче, но не знам каква порода, защото вкъщи има малко дете.

Ако може някой да ми даде съвет :re_037:

#2 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 05 March 2016 - 03:52 PM

Не взимай

#3 Потребителят е офлайн   gabz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 22-October 15

Публикувано: 29 March 2016 - 07:43 AM

Помисли добре колко време можеш да му отделяш за разходки игри и тренировки.Колко голям е домът ти и до колко ще му е удобно.Насочи се към по -спокойни кучета ,макар че като малки всички са диванета :ab_041: И най-важното е кое куче ще пасва на теб и на семейството ти.Аз имам 3 кучета коренно различни като големина характер и порода и понякога е лудница :dog: :ab_041: Но каквото и куче да избереш, помни че вие ще сте целия му свят.Няма значение какво ще е ,важното е да го обичате и да го обграждате с внимание,защото то си е дете. :dog:

#4 Потребителят е офлайн   Стели.. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-September 16

Публикувано: 19 September 2016 - 01:32 PM

Здравейте , искам да питам нещо четох страшно много за амстафа , но неможах да разбера кога е най - добре да отбиеш малкото от майка му и неговия до сегашен живот ? Незнам дали това е точното място за въпроса ми но тук има най - много активност та на въпроса ми .. Защото няма да крия като всеки човек търсещ куче го търся в интернет по точно OLX.BG намерих уникалното кученце , не се интересувам да е с родословие просто искам мнение от вас това Американски стафордшир териер ли е ? и има ли проблем и ще има ли за напред ако евентуално не е породисто чистокръвно и така нататък ще кача снимки с това което разполагам да го видите и да ми кажете мнение благодаря предварително :) ще кача снимки на паленцата и майката и бащата оставям изказванията на вас благодаря много :) http://www.olx.bg/ad...html#5edd3b6c54

#5 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 19 September 2016 - 01:48 PM

Линкът не работи, но така или иначе уникалните кученца не се продават в OLX. Там можете да намерите сладки малки душички, но с тях е пълно навсякъде - дори по улиците. Всяко кученце има родители (биология :md_064: ), докуметът за родословие показва само кои са родителите и техните предци. Дава и увереност,че за тези поколения кучета са полагани грижи - избирани са партньори от една порода, отглеждали са ги с оглед здравето и характера. Когато взимате кученце от обява или от случаен човек, никога не може да сте сигурни какви са родителите, нито дали са здрави кучета, нито какъв характер имат. Никой не може да ви гарантира как ще изглежда кученцето, когато порасне и дали няма да има някакви наследствени заболявания.
Малкото е добре да бъде отделено след 60тия ден от раждането. До тогава то е преминало на самостоятелно хранене, научило е от майка си и братчетата си някои основни неща за общуването с околните (нещо, което човек е трудно да го научи), закрепнало е физически и психически.

#6 Потребителят е офлайн   Стели.. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-September 16

Публикувано: 19 September 2016 - 01:50 PM

а където е мястото откъдето да си намеря такова прекрасно създание ?

#7 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 19 September 2016 - 04:48 PM

Ако искаш родословно, ще трябва да отделиш над 1000 лв., или по точно това е минимумът.
Като цяло, родословието "уж" гарантира произход и липса на наследствени болести. Казвам "УЖ" , защото все пак сме в България, а тук е страната на неограничените възможности. Колко му е да ти направят родословие.
Между другото и прекалено родословните животни, крият рискове, свързани със здравето.

#8 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 20 September 2016 - 05:47 PM

Показване на мнениетоВраца_Баце, в 19 September 2016 - 04:48 PM, написа:

...прекалено родословните животни...


Не мога да спра да се смея, уникат!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни