Dog.bg Форуми : знаете ли че

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

знаете ли че чипът не е гаранция Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Jijodog Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-February 16

Публикувано: 05 March 2016 - 05:17 AM

наскоро ми се случи да разбера по трудния начин. кучето ми беше откраднато от приятеля ми.
обадих се на спешна помощ, дойдоха 2ма полицая, които ми казаха, че нищо не могат да направят и че проблема си е между нас двамата и ние да си го решаваме. посъветваха ме да опитам чрез адвокат и съд. на другия ден отидох в полицията, понеже реших, че тия патрулиращите нищо не разбират, взех всички доказателства за кучето, еу паспорт, ваксинационни книжки, картончета от часове при вета. името и тел на развъдника.. там обаче (в полицията) се засякох и с моя приятел, който държеше в ръцете си паспорт....току-що изкарал нов паспорт на кучето. и двата паспорта имаха идентична информация, което ме озадачи, особено пък лепенката за чипа, как така просто ще я дублират... тя ни изпрати и каза да намерим доказателство на кого именно е вписано кучето. отидох след това при ветовете, те ме насочиха да се свържа със компанията, която е регистриран чипа в интернет и чрез тях и развъдника, успях да сменя името в интернет базата с данни на кучето и сложих моето име и тел на номера на неговия чип (което нямах никаква представа че не е сменено, името си беше още на предишния собственик...развъдника, дори името на КУчето не беше сменено а записано като пуп 3. и така след като подадеш заявление по ел път с кода от разжъдника прехвърлянето става за минути.
и след като вече имах доказателство, че кучето е мое, отидох пак в полицията и дадох сайта в който се проверяват чиповете на животните. но на смяна вече беше друг полицай, който ми каза, че нищо не може да направи по законен начин.
веднага след това отидох в адвокатска кантора, за да бъда разочарована отново. казаха ми че сумата на кучето била прекалено ниска, за да се отваря дело трябвало да е над няколко хиляди. а аз не исках никакви суми, просто си исках кучето и обясних това.

всичко това ми се случи защото исках да се разделя с приятеля ми. той ме познава отлично и знае какво е отношението ми към животните и как може наистина да ме манипулира, държейки животното. най-лошото беше че кучето още е бебе и буквално ме беше приело като майка, сигурно горкичкото е изживяло огромен стрес. на всичкото отгоре приятелят ми сякаш не му беше достатъчно какво ми причини, но ме и излъга, че кучето е било закарано във фермата на вуйчо му и живее при конете. това знаеше че шще ме съсипе, защото то дори едно денонощие не би изкарало в неотопляемо помещение.

След 3 дена ми върнаха кучето, майка му ми се извини. оказа се че майка му и сестра му са го гледали в тях. за тези 3 дена аз преминах през ада, отслабнах, не ядях и не спях, кучето беше отслабнало драстично 400 грама, което е от 2,500. не знам дали е от стреса или просто не са знаели с какво да го хранят. сега в момента планирам да подаря кучето на хора пенсионери, които на скоро им е починало кученцето от същата порода, които имат и още едно кученце, а то се чувствало много самотно без другарчето си. мисля че за него там ще е по-добре, а и аз психически не мисля, че бих могла да премина през нещо подобно отново.

между другото имам и котка, персиийка на почти 12 години, наскоро претърпя успешна операция на доброкачествен рак на гърдата. благодаря на Бог, котката в момента е в отлична форма, яде, бяга и играе като малко котенце, напълно възстановена от операцията, всичките й гърди от едната страна бяха премахнати, а туморът беше току що появил се, доброкачествен, лекаря ме увери, че най-вероятно не би се появил отново. та мисля в момента да се концентритам в грижите за нея и да дам шанс на кучето за по-добър живот.

пиша тази тема защото повечето хора сигурно като мене не знаят, че чипът не е никаква гаранция за собственост и нищо не може да се направи, ако ви откраднат животното, дори и да знаете кой е крадеца, няма закон или институция, която дефакто да ви помогне да си го върнете. затова хора, много внимавайте! има всякакви хора по света! много внимавайте на кой си доверявате животинките!!!! искаше ми се законите да са различни, но явно сме недорасли....

#2 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 March 2016 - 01:25 PM

Наистина много неприятна история ... Вие със сигурност си знаете, че кучето е Ваше. Не Ви ли притесни обаче фактът, че толкова лесно сте успели да смените данните в сайта, в който е регистрирано кутрето, с Вашите собствени? На практика в случая принципът е бил "по-бързият печели". Ами ако Вашият приятел се беше сетил пръв? С други думи, собствеността, поне според мен, не е доказана безусловно ... И защо след тази голяма борба за кученцето, сте решили да го подарите? Не разбирам ...
В допълнение - маловажен случай е този, при който стойността на откраднотото е под три минимални работни заплати...
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Jijodog Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-February 16

Публикувано: 07 March 2016 - 07:02 PM

здр, кате

и аз точно същото си помислих като ми казаха във ветеринарния кабинет, но по принцип е невъзможно всеки да смени информацията. трябваше одобрението на разбъдника за да се прехвърли, а също и да се отговори на някои въпроси, които друг освен собственика няма как да знае. напр. че бяха 3 кученца в кучилото, най-голямото беше момиченце бийвър, дръгите две бяха по-дребни момченца йоркита. аз първо си избрах средното момченце, но после се отказах и си харесах най-дребничкото. макар че беше най-смешното имаше и обратна захапка, и само един тестис, но при последния преглед се оказа че и другия си е на мястото. не ме притесняваха тези факти особено, защото нито би бил воден по изложби, нито би бил развъждан.
колкото до маловажните дела... не го знаех, но явно е така в цяла европа, аз съм в холандия. нз колко е минмалната заплата, около 8 евро на час може би. но всеки кучкар знае, че животните стават част от семейството и никакви пари не могат да определят л=бовта.

искам да го дам, защото не се чувствам способна да го защитя за в бъдеще, има вероятност отново да ми бъде отнет насила и нищо да не мога да направя по въпроса и да бъда изнудвана чрез него. не мисля че животното заслужава това. заслужава истински дом и хора, които ще го обичат и ще се грижат за него, а не да бъде използван като оръжие за решаване на междуличностни проблеми и да бъде подхвърлян насам натам. за всички ще е трудно, но трябва да се вземе най-доброто решение в дългосрочен план.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни