Dog.bg Форуми : Тегло и хранене на Ротвайлер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тегло и хранене на Ротвайлер

#1 Потребителят е офлайн   nasko1987 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 22-March 16

Публикувано: 22 March 2016 - 06:06 PM

Здравейте искам да попитам женски ротвайлер на 7 месеца колко трябва да тежи и колко храна на ден да яде.Просто гледах доста таблици и дават различни данни в една пишеше 24кг.в някаква френска 16кг а според мен 8кг разлика си е доста.Също така ме интересува горе-долу колко храна на трябва да яде имам чувство че и 2кг да и дам ще го изплюска и ще е малко.

#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 24 March 2016 - 04:06 PM

Принципно на всяка храна има таблица,на която пише възрастта на кучето,както и килограми и според това определяте по колко да яде.Най лесно е периодично да претегляте животното,за да знаете какъв грамаж да приема.Имайте предвид,че при всяко куче това е ориентировачно, т.е. понякога е нужно да намалите, а понякога да увеличите количеството.Гледа се кондиция на животното и т.н. С каква храна /марка/ храните?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   nasko1987 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 22-March 16

Публикувано: 27 March 2016 - 09:30 AM

Храня го с обикновена храна Pedigree junior.Pedigree junior pouch.от време навреме му давам ориз разбъркан с гранулите или пауча така ме посъветваха.Просто кучето ми го подариха и нямам възможност да купувам по-скъпи храни.Давам му 3 пъти дневно около 800гр се събират просто ми прави впечетление че като му сложиш се нахвърля лакому на храната и оттам се питам дали не е гладно.А относно теглото ме интересува кое е нормалното защото в две таблици го гледах в едната пише 24кг в другата 16кг за да знам как върви.

#4 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2016 - 12:06 PM

Показване на мнениетоnasko1987, в 27 March 2016 - 09:30 AM, написа:

Храня го с обикновена храна Pedigree junior.Pedigree junior pouch.от време навреме му давам ориз разбъркан с гранулите или пауча така ме посъветваха.Просто кучето ми го подариха и нямам възможност да купувам по-скъпи храни.Давам му 3 пъти дневно около 800гр се събират просто ми прави впечетление че като му сложиш се нахвърля лакому на храната и оттам се питам дали не е гладно.А относно теглото ме интересува кое е нормалното защото в две таблици го гледах в едната пише 24кг в другата 16кг за да знам как върви.


Няма как да не е гладно, щом се нахвърля лакомо. Таблиците са само за ориентир. Докато не покажеш кучето, няма как да получиш съвет.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#5 Потребителят е офлайн   София Зайкова Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-May 17

Публикувано: 27 May 2017 - 12:21 PM

Здравейте на всички, имам бебенце ротвайлер на 2 месеца и 17 дена.
Теглото му е 7.100 кг, давам му три пъти на ден по 50 грама, т.е. Обща дажба за деня 150 грама, според много мнения дажбата е нормална, но за мен кученцето си е гладно и тази дажба не му стига, от друга страна ме притеснява да увелича храната, за да не се стигне до рязко покачване на теглото и проблемите вследствие от това.
Но когато тръгна да му дам храната, то тича като лудо от щастие и постоянно търси храна, моля дайте ми съвет без да му навредя как да не го оставям гладен?
Храната, която му е давам е немска Happy dog.
Благодаря предварително.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни