Dog.bg Форуми : Първо куче

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Първо куче

#1 Потребителят е офлайн   SonOfTangra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 03-April 16

Публикувано: 03 April 2016 - 04:46 PM

Здравейте, казвам се Десислав и съм нов във форума. От известно време гледам тази порода и се влюбих в нея. До преди нея много харесвах питбулчета и исках много да си купя Питбул, но така стана, че после видях ДОГО АРЖЕНТИНО и се влюбих в него.

Та... скоро мисля да си купя едно паленце от тази порода (мъжко (колкото и налудничево да ви звучи)). Гледал съм и преди куче и знам, че е доста занимавка, но пък и бях един малък пикльо тогава, който не знаеше кво иска, както и да е.
Твърдо съм решил да си купя мъжко ДОГО, причините са няколко:
- влюбен съм в кучетата, най-вече в тази порода;
- малко или много ще стана по-отговорен, и по-малко мързелив :D;
- ще имам занимавка и няма да се чудя какво да правя след работа;
- никога няма да скучая.

До колкото разбрах издръжката на едно такова куче варира около 150-200 лева на месец с угаждане, което не мисля, че ще ми е проблем. Въпроса ми е следният:

Какво ще ми препоръчате да гледам при една евентуална покупка, от къде ще ми препоръчате да купувам и/или да не купувам. Колко пари г/д вървят тези кучета (питам, защото съм гледал различни обяви в нета, които варират от 150лв до 4 цифрени суми, като за тези под 300-400 лева съм доста скептичен).

Кучето ще се гледа в апартамент.

Извинявам се, ако е писано много вече по тази тема, ако има писано по темата моля да ми дадете линк, защото аз не можах да открия някои неща във форума ( може просто да съм окьоравял).

Благодаря!

#2 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 04 April 2016 - 04:26 AM

Здрасти
Много хубаво си помисли, дали можеш да гледаш куче, особено от енергична порода. Имай предвид няколко неща:

1. Това не е хоби или играчка, която да оставиш като ти омръзне.
2. Забрави понятието "Чист апартамент"
3. Кучето си иска неговото - Грижи.

То не се интересува - вали ли, духа ли, студено ли е, болен ли си, имаш ли работа, на почивка ли ти се ходи,иска ли ти се да не се прибираш( защото ти е много весело някъде ), и тн.

Има много хора, които докато се разхождат в хубавото време, си казват : Сега ако имах куче, щяхме да се разхождаме заедно. А когато вее и вали или е - 20 градуса, си лежат в къщи и си викат : добре, че не трябва да излизам.

Преди да вземеш окончателно решение, започни сухи тренировки за поне месец (така или иначе кучетата не се развъждат когато си искат, та имаш време)
Под сухи тренировки имам предвид, всеки ден да ставаш час и половина по рано, от колкото си предвидил и да се разходиш, потичаш навън. Когато си в къщи, през 20 мин. претривай различни точки на пода в апартамента( места, които кучето ти би напикало)

Това го тренирай ВСЕКИ ДЕН, независимо какво имаш да правиш.


П.С

Виж в колко часа съм ти писал! Знаеш ли защо? Защото в толкова излизам, за да мога да изкарам моя пит да потича, пък и аз с него :md_064:

#3 Потребителят е офлайн   SonOfTangra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 03-April 16

Публикувано: 04 April 2016 - 10:00 AM

Това вече не ми е проблем, което го написа относно грижите, а с апартамента ми е ясно, че няма да е много чист, когато го взема палето. Гледал съм куче, макар и много далечно от ДОГО или дори и Питбул.

Не, не гледам на кучето като хоби, кучето е приоритет и сега, и като го взема. И не, няма да си променя решението относно това, което мисля да направя.

Наясно съм с тези неща, които ги написа, но благодаря все пак, че имаш желание да ми помогнеш по един или друг начин :)

#4 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 04 April 2016 - 02:14 PM

Здравей и поздравления за избора на порода :)
Ако държиш наистина на породата и искаш кучето ти да е с външния вид и темперамен на Дого те съветвам да не взимаш кученце от обява. Съветвам те да се свържеш с клуба и да разпиташ кога има планирани кучила. У нас има вече много легитимни развъдници от които може да си вземеш куче с доказан произход. Колкото до грижите, тях си ги има независимо от породата и размера на кучето :)
Успех и да не забравиш да се похвалиш, когато се намерите с твоето куче :)

#5 Потребителят е офлайн   SonOfTangra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 03-April 16

Публикувано: 05 April 2016 - 11:00 AM

о,да! Със сигурност ще се похваля, надявам се да е час по-скоро :af_089:

#6 Потребителят е офлайн   YordanDyulgerov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 19-August 15

Публикувано: 06 April 2016 - 03:39 PM

Подготви се и за много нежност с този огромен език и груба игра от време на време, когато паура му/и дойдат в повечко ;)

#7 Потребителят е офлайн   SonOfTangra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 03-April 16

Публикувано: 12 July 2016 - 11:15 PM

http://prntscr.com/bs4vtl

Ето го и моя. Най-после го взех. На 44 дена ( Взех го в Петък на 08.07, когато беше на 40 :D ). Вече даже си намерихме и любимо място за спане - под леглото :D

п.с.
Извинявам се за снимката, че я качвам по така, ама нещо не можах да я кача по друг начин...

#8 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 18 August 2016 - 01:17 PM

Ех, че сладък бебок!!!
Разкажи за него, как се казва, от къде е?

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни