Dog.bg Форуми : Въпрос относно пиенето на вода?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос относно пиенето на вода? за кученце на 36 дена

#1 Потребителят е офлайн   Martin Yordanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 07 April 2016 - 02:18 PM

Здравейте, взех си питбулче на 33 дена, сега е на 37, знам че не е желатено да се отделя толкова рано от майката но така се получиха нещата.Кученцето е два пъти обезпаразитено, харни се самостоятелно от 21 ден основно с накиснати гранули.Аз започнах да му давам и кисело мляко със тях(от време на време), относно храната нямаме никакакви ядове.Яде по 5-6 пъти дневно в точно определени часове.И тук идва основният проблем - притеснява ме, че не пие вода, приема я само когато е в комбинация с гранулите или мялкото, просто слагам малко повече вода от колкото е нужно и така приема течности. Чистата вода я избягва, като че ли не е научено да пие.От друга страна пишка редовно и като наблегна на киселото мляко, урината му е бистра(в смисал, че е бяла и локвичките са нормални не са някакви капчици).

Въпросите ми са, може ли да приема достатъчно вода с храната, без да пие отделно и дали тва е свързано с възраста?Възможно ли е да е научено да пие само мляко и дали да не пробвам с биберон да му дам вода или просто да не го насилвам?

Като цяло кученцето е жизнено(да не му е уруки :smile: ) не изглежда болно, не спира да върти опашка и да си играе, когато не спи разбира се, утре ще попитам и ветеринаря но бих искал да имам и други мнения по въпроса.Между другото кутрето беше килограм и шестотин грама, като го притеглихме на 33ят ден, колко вода трябва да изпива при полужение, че е бебе и основно спи?

Ще съм благодарен да чуя мнения на запознати с темата хора.

#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 08 April 2016 - 01:47 PM

Спрете да накисвате гранулите и ще започне да пие вода отделно.Може да ги яде на тази възраст, не се притеснявайте.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   Martin Yordanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 09 April 2016 - 09:09 AM

Мерси за отговора, ще пробвам.

#4 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 09 April 2016 - 01:36 PM

Не се вманиачавай! От писаното разбирам, че му сипваш вода в гранулите, а от възрастта на кучето, че го храниш 6 пъти на ден, така, че водата му е достатъчна.
Най-добре питай ветеринарят, той ще ти отговори най-правилно, иначе някой може да ти напълни главата с глупости и да се побъркаш.

#5 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 09 April 2016 - 01:44 PM

Лично за мен питбула е най-умното куче, то само си дозира храната и водата. Бързо се учи на хигиенни навици и то без да му се караш много. Дано имаш време да го обгрижваш, че като порасне ще видиш колко енергичен ще бъде.

#6 Потребителят е офлайн   Martin Yordanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 10 April 2016 - 02:13 PM

Стабилно кученце е, доста схватливо за възрастта си, за дозирнето на храната наистина забелязвам, че не се тъпче, дори да му сложа в повече, засити ли се спира. Единствено вечер е малко кофти, че през 2 часа горе доло става и трябва да го поизморя за 15-20 мин. иначе няма запиване, дано с възрастта да премине и това.

Мерси за отговорите.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни