Dog.bg Форуми : Кучето ми няма апетит

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето ми няма апетит Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   hristev Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 25-April 16

Публикувано: 25 April 2016 - 11:01 AM

Здравейте, имам турски кангал на 5 месеца, като малко беше по - топчесто и си хапваше нормално, според килограмите му. Имам няколко запитвания относно добавки, храна и спорт, затова реших да пусна темата в този раздел, а не в два отделни. Всички ваксини са му бити, приема калции вече от 2 месеца, понякога му давам с 1-2 таблетки повече, мисля че не е проблем. В къща съм, всеки ден го пускаме в двора, но вечерта го прибираме, докато свикне. Не знам защо но не яде много за килограмите си, бързо дърпа, но няма апетит. Сипвам му храна ( пробвал съм с всякакви консерви или сухи храни ), каквото и да му сложа, седи и го гледа като пън, хапва 3-4 залъка и повече не яде, понякога си изяжда яденето, но на 10-тина пъти. Също така задните крака са му много слаби, гърчав е от средата назад. Когато тича или ходи, понякога залита със задните крака, защото явно не го държат. На какво може да се дължи това? По цял ден е на двора, не е затворен вкъщи, за да седи на едно място..
И още нещо, искам да го направя пазач, а не лигаво куче, как? Защото още се лигави, други хора го галят, той седи и се мазни.. искам да го направя зло куче, пазач, не лигняр :). Надявам се да сте ме разбрали, благодаря Ви предварително :).

#2 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 25 April 2016 - 02:04 PM

Калцият съвсем не е безобидно нещо. Не трябва да се дава на своя глава.

Това за задните крака е за ветеринар. А на 5 месеца да очакваш от кучето да е злобно е бих казал невъзможно. За злобата не се притеснявай, за яденето също. Виж краката и залитането.

Ще яде като се умори хубаво. Това, че е по цял ден на двора, не означава, че по цял ден се натоварва. Предполагам, че си лежи или си обикаля кротко.

#3 Потребителят е офлайн   hristev Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 25-April 16

Публикувано: 25 April 2016 - 02:14 PM

Здравей! Правилно предполагаш, лежи си или обикаля кротко. Прочетох, че трябва да го храня по 3 пъти на ден, но по колко? Или слагам консерва сутрин, давам му я и колкото изяде толкова, прибирам яденето и същото нещо го правя на обяд и вечерта?
Имал съм и други кучета и си хапваха по стабилно, затова се притеснявам за апетита му.

Залитането идва от това, че краката са му доста слаби, а както казах от корема назад е доста гърчаво, а напред около гърдите е доста широк и здрав.

Според мен е слаб и понякога не се държи на краката си добре, защото е слаб, наистина той почти не яде и е кльощав, как да се държи на краката си, като расте само на височина, а е слаб и няма сила..
Забелязвам, че откакто го пуснахме в двора ( от 2 седмици ) има промяна в структурата му, костите стават по широки и краката са му малко по - добре.

#4 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 25 April 2016 - 03:31 PM

Възможно е това с краката да е от това, че расте бързо, но ветеринарят ще знае най-добре. Нашето са само бръщолевеници. Добре правиш, че му прибираш купата. Грешно е, ако се оставя да има свободен достъп до храна, когато си поиска. По принцип по-големите породи са с по-бавен метаболизъм, да не забравяме обаче , че говорим за пале. Така или иначе, трябва да се разходиш до ветеринарят, така, че питай го и за това. Обезпаразитяваш ли го?

#5 Потребителят е офлайн   hristev Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 25-April 16

Публикувано: 25 April 2016 - 04:46 PM

Благодаря ти :). Още един въпрос, мога ли да му слагам хляб в яденето ( консерва ) ?

#6 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 26 April 2016 - 03:01 PM

По добре сменете консервата с качествена суха храна.Тук има полезно инфо относно храненето. http://forum.dog.bg/...BD%D0%B8%D0%BA/
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#7 Потребителят е офлайн   hristev Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 25-April 16

Публикувано: 27 April 2016 - 09:06 AM

Благодаря, прочетох 2-3 теми и някой въпроси ми се изясниха. Само не разбрах коя кучешка храна на гранули е качествена и на добра цена? Или от къде да купувам ( производители ? ) в София :) ?

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни