Dog.bg Форуми : Кога се изправят ушите на пинчерите?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кога се изправят ушите на пинчерите? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   kristinna Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 01-May 16

Публикувано: 01 May 2016 - 06:40 PM

Здравейте, нова съм тук! :) нямам представя дали мястото на темата е тук.... :/ Извинявам се ако греша..
Имам проблем. Наскоро си купих пинчер на 2 месеца. Изобщо не разбирам от породи, търсих в интернет, но нищо не ми отговори на въпраса.
Кога се изправят ушичките им? Казаха ми, че до 3 седмици най-много трябва да се изправят... но нищо :/ Някой пък ми казват, че не е чистокръвна порода, защото имала беличко на гърдите..

#2 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2016 - 12:23 PM

Показване на мнениетоkristinna, в 01 May 2016 - 06:40 PM, написа:

Здравейте, нова съм тук! :) нямам представя дали мястото на темата е тук.... :/ Извинявам се ако греша..
Имам проблем. Наскоро си купих пинчер на 2 месеца. Изобщо не разбирам от породи, търсих в интернет, но нищо не ми отговори на въпраса.
Кога се изправят ушичките им? Казаха ми, че до 3 седмици най-много трябва да се изправят... но нищо :/ Някой пък ми казват, че не е чистокръвна порода, защото имала беличко на гърдите..


Аз нямам опит с породата и със сигурност не мога да Ви отговоря на въпроса кога да очаквате да му се изправят ушичките, но искам да Ви обърна внимание, че единствената гаранция за чистопородност е надлежно издадено родословие. Купувайки си кутре без родословие Вие всъщност купувате кутре, което е микс от неизвестни за Вас породи, но по екстериор прилича или много се доближава до стандарта за чистопородно такова. Приликата, разбира се, е в различна степен ... Във Вашият случай вероятно кученцето е закупено от зоомагазин, ферма или междусъседска скачка ... Възможно е и никога да не си изправи ушетата ...
С други думи - ако кученцето не е купено от развъдник и с издадено съответно родословие, то не е чистопородно! Не поради наличието или липсата на беличко на гърдите, а просто защото няма родословие, което да проследи родителите поколения назад и да гарантира чистопородност, а не микс от неизвестни гени!
Най-важното обаче е Вие да обичате кученцето си такова, каквото е - те не са виновни, че някой търгаш прави бизнес на техен гръб! Гарантирам, че сърцето му е точно толкова голямо, колкото и на чистопородните, та и отгоре ... И ще Ви носи не по-малко радос, усмивки, шантави мигове и безпрекословна преданост!



User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 May 2016 - 12:55 PM

Само държа да вметна,че наличието на родословие не означава че не може да се случи да има бяло на гърдите или пък да не му се изправят ушите.Родословието показва породна принадлежност,но какво ще е кучето и колко ще се доближава до стандарта уви родословието не може да гарантира.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 23 May 2016 - 09:20 PM


Има 1000 причини поради които могат да не се изправят ушите на едно куче. Най - голямата причина е генетичната предразположеност към това . Храна , състояние на организъм и т.н.
Кученце закупено от не лицинзиран развъдник няма порода и не бива да очаквате от него нищо друго освен да е едно симпатично кученце .



Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни