Dog.bg Форуми : Хранене на двумесечно куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене на двумесечно куче Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   svinski Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 11-May 16

Публикувано: 11 May 2016 - 08:23 PM

Здравейте, имам бордър коли на 2 месеца и 5 дена към днешна дата. Въпросът ми е ще издържи ли кучето 10-11 часа без храна (през деня)? Казусът е следният, започвам работа на смени, 2 дневни 2 нощни 4 почивка. В дните, когато съм дневна смяна, от 8 сутринта до 8 вечерта, едното му хранене ще е в 6:00, след това в 8:00 и следва интервал от 10-11 часа до 18:00-19:00 вечерта, когато най-рано има кой да го нахрани. Ще му се отрази ли това по лош начин на развитието?

Сега го храня на порции (които не успявам да оразмеря правилно и според мен не му давам достатъчно, но това е др. тема), какво ще стане ако му дам свободен достъп до чувала с гранулите, за да си яде когато и колкото иска? Ще се пръсне ли от ядене? :ab_041:

А за автоматичните хранилки какво ви е мнението? Гледам в з**плюс.бг има някакви на прилични цени по 100-120 лева, но не намирам никъде отзиви за тях (освен тези на сайта, писани от тях самите).

#2 Потребителят е офлайн   Vessy_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 21-June 16
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 June 2016 - 04:40 PM

Здравей,
кученцето е малко и за растежа му е проблем да яде през 10-11 часа, няма ли как да помолиш някой, който може да му оставя храна или в обедната почивка да се прибираш и да го храниш? Предполагам е трудно, но оставянето без надзор на чувала с гранули е грешка, поне според мен. А и така кучето ще свикне, че денонощно има ядене и няма да може да свикне с режим, но щом е на два месец, не е добре да яде по два пъти. Ние имаме бигълче, което е на 4 месеца и яде по 3 пъти на ден, а преди да ги навърши ядеше по 4 пъти. Храната за тях е важна, както на човека, трябват няколко хранения по ограничено количество, а не 2 порции в огромно количество. Опитай да намериш начин!

Успех :))

#3 Потребителят е офлайн   Ара Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 22-June 16

Публикувано: 23 June 2016 - 08:28 AM

Здравей, когато моето куче беше на 2 месеца аз го храних по 3 пъти.Намрих тази тема в форума : http://forum.dog.bg/...8A%D0%B4%D0%B5/ Надявам се да помогне.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни