Dog.bg Форуми : съжителство на 2 кокера

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

съжителство на 2 кокера

#1 Потребителят е офлайн   irata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 23-January 13

Публикувано: 17 May 2016 - 07:45 AM

Здравейте,
Имам женски кокер на 3,5 г., взех го от бебе. Много е добричка, мила и любвеобилна и нямам никакви проблеми с нея. Проблема се появи, когато осинових мъжки кокер на 2 годинки и го доведох в нас
.Мъжкия непрекъснато търси внимание и ако женското дойде при мен, мъжкия го бута и хапе да се махне от мен. Същата работа е ако мъжкия дойде до мен, женското се сърди и го хапе. Не си играят, непрекъснато се ръмжат, вече започват и да лаят и да се карат. Има ли начин да коригирам това поведение, има ли начин, да ги направя поне да се търпят. Винаги се радвам на двамата едновременно, храня ги заедно, изобщо правя еднакво и за двете и те го виждат, но ефекта е обратен. Мъжкия се опитва да се наложи, женската също.
Втория проблем е храненето на мъжкото. Бил е на улицата и отваря кофите в нас, краде от масата, скача по мебелите. Викам, карам се, дори и го удрям по дупето понякога , но след 3 мин все едно не съм се карала. Той не дъвка храната, а направо я гълта. Давах му гранула по гранула да яде по бавно, но не - гълта си я. докато женското започне да яде, мъжкия вече е изял неговата купа и започва да се е върти около купата на женското - а то съвсем бавно яде. положението хем е забавно, но повечето е трагично. женското се свива само до мен и чака да я защитя, а мъжкото скача да я хапе и не знам вече какво да направя. заедно са вече 3 седмици и вместо да свикват, те се озлобяват.
Дайте ми някакъв съвет, виждам, че в мен е проблема, защото и двете се борят за вниманието ми, а то е изцяло за тях и всичко им е по равно, правя каквото прочета, но ефекта е нулев.

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 17 May 2016 - 10:09 AM

Според мен трябва да се обърнете към професионалист за съвети и работа с кучетата.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   irata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 23-January 13

Публикувано: 17 May 2016 - 10:15 AM

За съжаление, аз съм от малък град и тук няма към кого. Всеки ми казва, че ще свикнат, но виждам , че няма да се получи. вече съвсем се отчаях. Женското е много привързано към мен, а мъжкото и то се налага и не знам вече. Знам само, че ги измъчвам.

#4 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 17 May 2016 - 04:03 PM

Не е задължително да се виждате с треньора. Опитайте се да му пишете с молба да ви помогне.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#5 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 18 May 2016 - 12:36 PM

Дам, тежка ситуация предвид колко са привързани към стопаните си и ревниви кокерите... Аз имах такъв проблем, но с котарака, който беше първи у дома и бързо показа на кучето, че той е шефа и две менения по въпроса и до днес няма! Кастрирани ли са кучетата? Какво се случва, когато ги оставите сами у дома? Как протичат разходките? Новодомеца само към вашата кучка ли е агресивен и посяга ли на улицата на други кучета? Нашия кокер и до ден днешен лае и гони всички животни, които се доближат до мен (ревност), пък ако не дай си Боже погаля някого, направо настава война! Опитвам се да коригирам поведението му като се карам, но той много добре знае какво означава ,,не" и се подчинява почти безпрекословно и почти винаги. Разкажете повече, може пък да измислим нещо!
Дописвам :)
За храненето- според мен трябва да ги разделяте, когато се хранят. Според мен мъжкия гълта без да дъвче, защото си мисли, че другото куче ще му ги изяде (почти съм сигурна даже). Когато се успокои и няма потенциален дразнител около себе си, вероятно ще започне да дъвче. Не знам дали ще помогне, но не пречи да опитате. Успех!

Това мнение е редактирано от Бискит: 18 May 2016 - 12:46 PM


#6 Потребителят е офлайн   irata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 23-January 13

Публикувано: 18 May 2016 - 03:28 PM

През деня са при родителите ми и там не правят проблеми, не се карат и бият, но не им дават и храна през деня. Само аз сутрин и вечер. Мъжкия чака да легне някъде женското и отива и ляга върху него за да го избута и женското отстъпва. Вечер, като ме видят, скачат и се бутат кой пръв да погаля , а за ги карам да седнат и тогава започват радостите. Женското е кастрирано, мъжкото не е, но като излизаме скача на мъжки кучета и много ги лае. Женското само ги подуши и си тръгва. Камандата Не и двете я знаят, но мъжкия не я възприема, като кажа Не, той си продължава да си прави каквото си знае, но тръгна ли към него, бяга - аз мисля, че е бит и ритан преди, защото само от крайници на човек се плаши - очаква да го наритам. на вън нямат проблеми, освен, че ако викам мъжкия - Роби , женското започва да ме лае - кво ли го викаме този - аз така си мисля и тя не се отделя от мен, а Роби тича и няма хващане. не знам на игра ли е или просто и бил по улиците и е свикнал все да тича. не може и да върви на повод - бавно - все се тегли да тича.
За храненето ще опитам и така, да ги разделя в 2 стаи, още тази вечер, но по принцип като го взех, той непрекъснато търси храна - беше наистина прекалено слаб, всички кости му се виждаха. Сега винаги е гладен и само скача по мебелите, дето им приготвям храната.

#7 Потребителят е офлайн   irata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 23-January 13

Публикувано: 18 May 2016 - 03:43 PM

въпреки всичко това, според мен , той се адаптира добре, свикна в нас и с мен, само търси внимание и галене и гушкане. Скача само да се хапе и играе - по мен най често. За 3 седмици го научих на дай лапа, да ходи по нужда на двора, не вътре и да седне преди да му дам храната, но той още с поднасянето на купата я е обърнал . На вън като им кажа стойте, и двете спират и чакат . Като види контейнер за смет - първо там отива, и започва едно дърпане...... Не знам защо не възприема нищо от женското, да гледа и да се учи.
Знам, че трябва време за да свикне с начина ми на живот, защото женското вече знае навиците ми. дори като се обличам за излизане , по дрехите разбира дали и тя ще идва или не.
С този калпазан е много трудно, защото е на 2 години и не знам дали подлежи вече на обучение.

#8 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 18 May 2016 - 04:29 PM

Понеже нямам никакво време да пиша сега, ще Ви кажа само, че моя кокер беше на около година като го взех. Хапана съм до кръв няколко пъти, ремонтира къщата и....с много търпение и желание, вече съвсем друго куче. Любимата ми приказка е ,,Човек има такова куче, каквото заслужава" Аз я интерпретирам така-каквото си го направиш, такова ще е. Любов и търпение, начин винаги има!

#9 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 19 May 2016 - 10:40 AM

Показване на мнениетоБискит, в 18 May 2016 - 04:29 PM, написа:

Понеже нямам никакво време да пиша сега, ще Ви кажа само, че моя кокер беше на около година като го взех. Хапана съм до кръв няколко пъти, ремонтира къщата и....с много търпение и желание, вече съвсем друго куче. Любимата ми приказка е ,,Човек има такова куче, каквото заслужава" Аз я интерпретирам така-каквото си го направиш, такова ще е. Любов и търпение, начин винаги има!

Не е много по темата, може и на лични,но бихте ли споделили как сте се справили с деструктивното поведение. Благодаря! :beer:

#10 Потребителят е офлайн   irata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 23-January 13

Публикувано: 19 May 2016 - 11:27 AM

Идеята за храната у нас не помогна. разделих ги двете, мъжкото нагълта храната и отиде да яде от купата на женското. Все едно бързаше да си изяде неговото, докато другото още има в купата.

#11 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 19 May 2016 - 11:48 AM

Ама не е трябвало да го пускате от стаята докато женското още яде, а след като се е наяло и то.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#12 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 May 2016 - 12:07 PM

gerмan97, писах Ви на лични.
Irata, оставам с впечатлението, че сте на път да се откажете?! Дано да греша ;) Защо мъжкото куче е имало достъп до купата на женската? Отделяте ги заедно с купите им и до като не се нахранят, няма да ги събирате! Не е казано, че ще спре да гълта всичко от раз. Нека този начин на хранене стане традиция у вас. Смятам, че постепенно нещата ще си дойдат на мястото. мъжкия кокер е сериозно предизвикателство за всеки човек, от опит го казвам. Ще има борба за надмощие, възможно е и да почне да посяга. Вие трябва да сте този, който поставя правила и да изисква те да се спазват! Не е лесно, но не е невъзможно! Нашият пес значително се кротна след кастрацията. Стана по-спокоен и уравновесен. Помислете и за това като вариант!

#13 Потребителят е офлайн   irata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 23-January 13

Публикувано: 19 May 2016 - 12:29 PM

Още не смятам да се отказвам от него, аз знаех като го взех, че ще има проблеми докато свикне. Но за 3 седмици виждам, че някъде аз бъркам . Второто му име вече е Не и Шамар.
Например: свикна да се качва на кревата ми. Аз естествено не разрешавам. Като ме няма в стаята и се закроти, значи, че е качил там. като ме види веднага слиза и тича да не го настигна. Щом спра да викам, след 10 мин пак е на кревата ми и аз започвам да се карам пак. Така е вече 5 - ти ден. Щом за 5 дни почти няма резултат - значи аз бъркам някъде. Не знам дали и мъжките не са по нахални, не съм гледала до сега мъжко куче.
Когато женското беше на 5- 6 месеца се държеше по същия начин, както сега мъжкото на 2 годинки - правеше си каквото поиска и много се карах, докато сега е кротка на памук., ама с него нещо губя надежда.

#14 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 May 2016 - 12:52 PM

Аз пък женско не съм гледала :)
Според мен, щом е научен веднъж да се качва по леглата, отучване...няма! Ще трябва да се примирите с това,както аз направих преди време. Има вероятност да спре да го прави пред вас, но когато е сам и нищо не го спира....не знам. Внимавайте с шамарите, може да осъзнае, че има зъби и да започне да посяга в един момент. Той има ли си място? Легло, което да си е само негово и да си знае, че като му кажете ,,място" трябва да иде там?
За разходките и дърпането-излизайте само с него, на къс повод. Като ви дръпне, дръпнете го и вие. Награждавайте когато мине няколко метра без дърпане. Повтаряйте някаква команда, например ,,наред" или ,в крак" или каквото си изберете, но всеки път една и съща. Ние знаем ,,наред" и я изпълнява дори без повод (след 3 години непрестанни тренировки). Не го пускайте без повод. Вземете дълго въже или автоматичен повод, но не по-малко от 5 метра (даже е малко). Като го повикате и не дойде, просто го придърпайте и наградете. Така ще научи, че като идва при вас има почерпка. Постепенно стават работите, не за ден или два. Успех!

#15 Потребителят е офлайн   irata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 23-January 13

Публикувано: 19 May 2016 - 01:02 PM

има си и той креватче, спят едно срещу друго двете, на винаги се опитва да влезе в креватчето на женското. Грешка направих, че ги качих и двете на моя креват и видях, че единствено там се заиграват малко и от тогава - край, женското не се качва - отучих я още преди година , но този... само се дебнем сега.
За повода ще опитам, водя ги и двете заедно, женското знае да върви бавно - тя и е дебела де, но мъжкия го дърпам постоянно.
Благодаря ви, ще опитвам още, защото го виждам , че и той има страх от караницата и дано след време започне да възприема. Според мен добре вече се адаптира в нас и се опитва да се наложи и над мен и над женското. А аз, грешката е моя пак, все гледам да им угода и ако се карам, след 10 мин ми става жал и го нагуша и хоп - старите номера от начало.

#16 Потребителят е офлайн   irata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 23-January 13

Публикувано: 19 May 2016 - 01:35 PM

По тъмното е мъжкото, по светлото е женското.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#17 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 19 May 2016 - 04:40 PM

За мен има едно много важно правило при гледането на куче - За кучето едно нещо ако е разрешено, трябва винаги да е разрешено, и ако нещо е забранено, трябва винаги да е забранено. Няма изключения!
Кучетата не разбират от изключения.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#18 Потребителят е офлайн   irata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 23-January 13

Публикувано: 20 May 2016 - 03:16 PM

Съгласна съм с това, грешката е моя , знам, но просто исках да опитам да видя дали ще се получи някаква игра или само ръмжене. Надявам се, с времето да свикне и той.

#19 Потребителят е офлайн   irata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 23-January 13

Публикувано: 30 May 2016 - 10:12 AM

И така, положението към днешна дата е следното:
1. Роби яде сам в коридора, Джаки в кухнята. Роби , / оставям го сам докато яде, защото мисля, че така ще е по спокоен /, продължава да гълта всичко. въпреки това, си остава затворен там докато другото не се нахрани.
2. Ситуацията с ръмженето и карането си остава, въпреки, че се карам и на двете като го правят. Докато са на двора или на разходка, положението е малко по търпимо - надявам се, това да е добър знак. Според мен, женското продължава да си пази територия и мен и затова е така.
3. Роби продължава да дърпа се на разходка, но понеже и вече топло времето, май се изморява да се дърпа постоянно и от време на време ходи и леко. Обучавах го в едно училище до нас как да върви на повод , но излезем ли на улицата, все едно нищо не сме говорили. Надявам се и това да мине, защото според мен бързо възприема какво да прави, но не го прави.

Скоро ще пиша отново. :re_037:

#20 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 30 May 2016 - 12:34 PM

Според мен всичко е въпрос на време и търпение, и постоянство. Хубавите неща стават бавно!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни