Dog.bg Форуми : Садизъм към домашно куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Садизъм към домашно куче Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   vasilenae Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 26-November 09

Публикувано: 20 June 2016 - 06:57 PM

Здравейте, искам да подам сигнал за садизъм към домашно куче. Става дума нежелание на собственичката да работи с кучето, както и да се занимава особено с него. Минимални разходки... Имам поглед върху нещата от две години. Кучето бяга през ден, решението й е ток.
Не знаех, че прилага тока толкова, докато не видях днес (все пак не й обръшам толкова внимание), че кучето е с много впита каишка. Пробвах да й кажа, но получих едно високомерно "Добрееее" с тон "не ме занимавай с глупости", докато ловджията, който я менторства за тока, не ми обясни "Това не е нашийник, това е токник". За тока разбрах прди месеци, когато "ловджията" ни го денмострира на най-слабата си степен, защото "кучетата с тая козина не правят добър контакт".
За мен това не е нормално, колкото и да било законно. Бях решила, че разходките до съседния блок вече са по-нормални, все пак тя взе кучето на два месеца (голдън) и вече е на две години и нещо. То расте и има нужда от разходка по-голяма от 200 метра. Често го срещаме избягал, дойкато момичето седи на лаф...
Сто процента не е единствена, но мислех, че вече е успяла да намери подход към кучето си. Нямаше да пусна тази тема, но ме вбеси наглостта й при стегната дотолкова каишка, че успях да прокарам само един пръст отдолу... и то трудно. Аз съм тактичен човек. Но за мен тази жена няма желание, нито емоционален капацитет да гледа куче. И то порода, която има сериозна необходимост от разходка над 200 метра на ден.
Разбира се, че любовта, която получава животното е, най-важна, по-важна от разходките. Но - първо, това е младо куче и е така от пале. Второ - с какво е заслужило ток?

#2 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 20 June 2016 - 09:13 PM

Мисля, че употребата на електрошокови нашийници е забранена тук, но в момента не мога да намеря извадката, в която го пише в закона.
Едва ли по нашите ширини ще отнемат кучето от стопанина му за каквото и да било. Все едно да отнемаха от "стопаните" кучетата по дворовете живеещи на метър синджир, които нямат здравен паспорт, чиито данъци не са платени, киснещи в собствените си изпражнения, които не са отвързвани с години, тези които не биват хранени редовно, същите, които зимата зъзнат в крайно неподходящата си за живеене колиба и само можете да се сетите още какво. За съжаление тези нещастни кучета сякаш са повече от кучетата, които са обичани от стопаните си, получават нужните грижи и възпитание без да ги перат с ток.
Когато хората,които смятат, че едно куче не може без синджир и хляб станат по-малко от тези, които идеално осъзнават, че кучето е живо същество, положението би се стабилизирало. За сега обаче е обратното. Ето и едно видео: https://www.youtube....h?v=4PCl0ruOPoI
Въпроса е защо тия хора са предпочели да дадат една кофа пари за този чудодеен нашийник от колкото да дадат дори по-малко, за да се срещнат със специалист, който да види какво толкова не е наред с поведението на животното.

#3 Потребителят е офлайн   vasilenae Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 26-November 09

Публикувано: 22 June 2016 - 04:13 PM

Чл. 7. (1) Забранява се проявата на жестокост към животните.

(2) За жестокост се смятат:

1. всяко действие или бездействие, което причинява продължително или повтарящо се страдание на животното, или трайно увреждане на здравето му или стрес;

2. действия по чл. 151 от Закона за ветеринарномедицинската дейност;

3. нарушаване на принципа на добрата практика по отглеждане на животни, когато това води до вредни последици за здравето на животните;

4. увеличаване агресивността на животните чрез селекция или обучение в агресивност към други животни и хора;

5. използване на строги и електрически нашийници, електрически остени, химически дразнещи или увреждащи субстанции или на технически уреди, помощни средства или приспособления, които целят да се повлияе върху поведението на животно, като му се причинява силен страх и болка;
ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ, ЧЛ.7

#4 Потребителят е офлайн   vasilenae Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 26-November 09

Публикувано: 22 June 2016 - 05:45 PM

Aз се чудя какво правим, все пак... Звънях в полицията, нц. Пратиха ме към Екоравновесие, утре ще пробвам.
Свързах се с Фондация 4 лапи, оттам днес ми казаха, че елетрическите шокови нашийници са противозаконни.

#5 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 22 June 2016 - 09:19 PM

Извинявам се ако обиждам някой, но каква е целта на темата??? Някой да вземе кучето на въпросната дама ли??? И какво ще стане като го вземат??? В приюта ли???? Там дали ще е по добре??? Тези нашийници, не са много хуманни, но след като ги има на пазара, значи мякой ги е допуснал.

Според мен, трябва да има някакви курсове и изисквания към кандидат стопаните. Повечето хора, си мислят, че е много лесно, гледайки хора разхождащи кучетата си, в приятното време, ама то не винаги е така.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни