Dog.bg Форуми : Помощ за малък голдън ретривър

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ за малък голдън ретривър Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 23 June 2016 - 11:23 AM

Здравейте, от скоро съм собственик на малко мъжко голдънче (скоро значи 6 дни). Подариха ми го когато беше на 30 дни и в момента живее вътре, но през деня го оставям на терасата понеже прави много поразии. Необходим ми е съвет как да го обучавам на хигиенни навици, понеже чувам много мнения, а искам най-правилното и подходящо. В момента на терасата съм му сложил пеленка с феромони, които уж трябва да го привличат, само че ходи навсякъде другаде, само не и там. Купих и капки, с които капя по пеленката, но отново резултата е нулев. След хранене го оставям на пеленката и не го пускам да се дръпне докато не свърши работата, но просто накрая заспива и така и нищо не става. Ако го видя че се подготвя да върши нещо лекичко го премествам на нея след което отново капвам няколко капки, но ефекта пак е нулев. Така че моля, дайте ми съвет какъв е правилният подход. Рано ли съм започнал, грешно ли го правя? Нямам опит в гледането на куче, за това всеки съвет ще е от някой опитен ще е от полза.

#2 Потребителят е офлайн   Vessy_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 21-June 16
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 June 2016 - 07:54 PM

Приучаването изисква време и много търпение, опитай когато се изпишка някъде с пелената да попиеш и така после да му мирише на неговото си. На някои кучета им действат точно обратното капките. Когато го видите, че тръгва да прави някоя работа го носете директно там, дори и вече да е изпишкал малко пак го занесете. Ще се научи има време :)

#3 Потребителят е офлайн   Spem Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 16-June 16

Публикувано: 28 June 2016 - 03:37 PM

И обезателно след като се изпишка там където искате веднага му давайте наградка. Нашият така се научи много бързо да върши работата само в банята, докато беше малък.

#4 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 30 June 2016 - 09:47 AM

Да, давам наградки. Имаме напредък определено. Лошото е, че денем съм на работа и стои самичък и не мога да го контролирам много, но сега имаме друг проблем. На два пъти го хващам да си яде изпражненията, когато ме няма. Когато съм там не го прави и в момента се опитвам да разбера каква е причината. Вчера го закарах за първото обезпаразитяване преди първата ваксина и днес видях, че има глисти. Надявам се едното да е било свързано с другото и проблемът да се реши след днешния разговор с доктора.

#5 Потребителят е офлайн   Bella_Poli01 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 24-July 16

Публикувано: 24 July 2016 - 06:54 PM

Здравейте! :ae_085: :aa_002: Имам женско голдънче от две седмици е вкъщи при мен ( на 2 месеца е след една седмица ще стане на 3 месеца). Вече свикна с мен и семейството ми но имаме страшно много проблеми с нея. :zd_120: Изчетох хиляди форуми,сайтове и книги за обучение ... какво да правим с кученцето през първите му дни вкъщи и т.н но никаква полза от съветите. :rf_011: Та значи пишка и ака където свари купваме й пелени тя пишка много рядко там пробвахме с капки пак не иска и забелязах че когато ще ходи до тоалетна тя не души първо а директно както си върви кляка и пишка карам й се като ходи където не трябва но няма резултат пак продължава. Знам че е малка да излиза навън се пак все още няма трета ваксина но питах жената от която взех кученцето и тя каза че е свикнала навън да пишка и почнах да я извеждам много често навън върши си работата но .... и като излезнем на нощната разходка (последната най-дългата) тя постоянно се въргаля в тревата разкъсва яростно тревата и понякога я яде понякога не. Решим да пресечем улицата тя решава че трябва да лежи по средата на главната улица където минават много коли или както си вървим и сяда и ми прави на инат не иска да върви ясно може да се е изморила и я оставям да стои но като се спре по средата на улицата й се карам и насилствено се налага да я дърпам за нагръдника за да се измести от там. Друг проблем е че като види друго куче тя полудява в истинския смисъл на думата - почва да скача да се върти да лае опитва се да се измуши от нагръдника (между другото винаги срещаме мъжки кучета не знам защо) те не й обръщат внимание но тя полудява и се дърпа няколко пъти я пуснах да играе с един две годишен лабрадор ...лабрадорчето почти не й обръщаше внимание а тя все му се навираше в устата и го ближеше по муцунката. Преди малко като я изведох навън видяхме кокер шпаньол отново мъжки тя пак истеряса той се изпишка до едно дръвче и затеретори а тя след него се дръпна и ако аз не я бях дръпнала за повода тя щеше да се овъргаля като прасе в урината му :eg_033: Вкъщи има поне 6 играчки дъвче си ги но дъвче и килимите отваря ми гардероба и си измъква дрехи от там отново й се карах и сега вече не ги мъкне поне не съм я виждала. Качва се по масите когато нас ни няма и няма как да й се скараме а я храним предостатъчно винаги след ядене издува коремчето.( А и пропуснах да кажа че като сме навън всеки път тя никога не си играе носих й топка гуменото кокалче ... не иска да си играе с тях винаги души земята и лапа почти всичко което види. Разходките ни са просто кошмарни. ) Нощно време когато дойде време за сън всъщност тя през по-голямата част от деня спи на всеки кръгъл час ни събужда като почва да скимти да лае много силно и да блъска като танкер или вратата на моята стая или на родителите ми и съответно аз не мога да спя изобщо. Вече съм много уморена и отчаяна не знам какво да правя. Иначе е много сладка, бяла е, но върши много глупости. Опитвам се да я обучавам първо на най-простите команди "ела тук" (понякога изпълнява понякога не и винаги когато ойде й давам лакомство) до някъде си научи името Бела но не винаги отговаря като й казвам, "донеси" до някъде и на командата "НЕ" се научи поне перфектно. Да отидем на училище .... супер ама във Стара Загора няма такова училище за кучета така че трябва аз да си я обучавам. Моля ви помогнете ми :wacko: :rf_011: :rf_011: :rf_011: :rf_011: :uc_029: :uc_029: :uc_029:

#6 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 22 August 2016 - 09:25 AM

Моят е също на 3 месеца, вече с всички ваксини и правим по-големи разходки без да се притеснявам. Това, че яде каквото намери според мен е нормално за породата. Моят прави същите работи, камъни, пръчки, листа, фасове, каквото се сетиш. Не го ли видя на време току виж го е глътнал. Оня ден изяде балона на едно дете, но то му го навираше в муцуната докато не го спука :D. Говорил съм и с други хора собственици на кучета от тази порода и ми казаха, че техните правели същото, особено като са малки. Има много хубави теми, за това как да я обучаваш да върви редом до теб на повод. Моят вече започна да се научава, че не трябва да се дърпа и да се спира (макар, че още се случва да се опита от време на време) и върви до мен с малки изключения. Също е хубаво веднага след като свърши работата вън да се награди щедро и да се прибере веднага. При мен резултата с тоалетната е плачевен, но аз си го и гледам на двора и му е трудно още да направи разлика между двора и вън. Относно играчките, лично аз му ги редувам. Давам му една или две с които да си играе докато ме няма, а вечер, когато се прибера и го пусна той сам си избира от другите играчки и играем с нея. На другия ден му давам други а старите прибирам и така да не му омръзват лесно. Като направи беля се караи строго, разбират и не се притеснявай да я подръпнеш рязко ако се спира и дърпа по време на разходката, особено на средата на улицата.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни