Dog.bg Форуми : Помощ относно породата!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ относно породата!

#1 Потребителят е офлайн   lollyb Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 23 June 2016 - 11:56 PM

Здравейте!
Имам си мъжко кученце, което купих с очакването да бъде хъски. Запозната съм с породата и като мъничко отговаряше - сини очички(а не кафеви като при маламутите), структура, как носи опашката си, но имам известни опасения от скоро дали моя сладур всъщност не е кръстоска между Хъски и Маламут, тъй като е малко по едър и ошичките му са по заострени. Много си го обичам и нямам проблем с това дали е кръстоска или не, но тъй като му дойде времето за размножаване не искам да заблудя някого и кученцата да са кръстоска, защото с тези неща трябва да се внимава. Ако някой по-компетентен от мен може да ми даде мнение според снимките, които ще приложа за моята дилема, ще съм благодарна!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 24 June 2016 - 09:20 AM

Защо пък хъскито да не може да е с кафяви очи? Ако имахте родословно свидетелство там щеше да пише що е то - хъски ли е, маламут ли е. Защо са тези амбиции за размножаване?

#3 Потребителят е офлайн   lollyb Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 24 June 2016 - 10:51 AM

Хъскито може да е с кафяви очи, не съм казала че не може, но това е един от отличителните белези на Маламута, за това го изтъкнах. Относно размножаването - защо пък не? Би било чудесно да имам още едно малко животинче, но стопаните на женското хъски целят продажба на кученцата. За това и попитах дали някой компетентен може да ми даде отговор. Когато го купувах не съм се интересувала от родословие, ако този фактор беше наличен черно на бяло нямаше да задавам въпроса си! :)

#4 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 24 June 2016 - 12:35 PM

Защото приютите са пълни с изоставени хъскита,хората не знаят с какво се захващат,като си вземат такава порода.Да го кажа простичко искате ли един ден куче произведено от Вас да се окаже на улицата?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   lollyb Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 24 June 2016 - 02:16 PM

Извинявам се, но въпроса ми беше в коренно различна посока. Това дали ще отглеждам малки или не - е мой проблем, Вие като сте си купували куче изоставили ли сте го? Защо мислите, че всички хора трябва да са еднакви и неизбежно кученцата ще бъдат в приют?! Това е доста тежка присъда ;)

#6 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 24 June 2016 - 05:30 PM

Добре, де защо толкова държите да създавате още породоподобни. В олх и без това се въртят хиляди обяви за продажба на кучета на килограм. Срещу скромните 100лв. всеки може да се сдобие с правоухо куче със сини очи, набедено за хъски. И после какво, кучето в един момент изненадва стопанина с нрава си, защото то е просто прищявка на този всеки, който лекомислено е дал малко пари за да си угоди и сега още по-лекомислено ще се отърве от животното.
Огледайте се наоколо. Не всички, но повечето собственици на кучета купувани от обява на килограм не получават добри грижи(някои седят заключени на терасата през повечето време, доста от тях биват хранени с трапезни остатъци и подобни простотии), не бива разбирано поведението им и доста често се вижда някой да си налага кучето със шутове насред улицата, но най-важното е, че стопаните на тия кучета купени на кило са убедени, че техния любимец задължително трябва да създаде поколение. Кученцата от поколението, на което вашия куч ще баща би ги последвало горе-долу същото.
Ако не вярвате посетете един приют и се уверете колко много такива "породисти" кучета има. Някога са били кучета на човек, на който му е дошло до гуша деструктивното им поведение, поради липса на игри и разходки. Хората избират в този случай по-лесното и то е просто да се отърват от кучето. Но така е устроен света, няма как всички да търсят начини и да се борят до достигане на желаната развръзка.

#7 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2016 - 09:00 PM

Аз пък се чудя щом сега не е ясна породата на таткото, като каква порода ще се предлагат приплодите му?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#8 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 25 June 2016 - 05:06 AM

Показване на мнениетоlollyb, в 24 June 2016 - 02:16 PM, написа:

Извинявам се, но въпроса ми беше в коренно различна посока. Това дали ще отглеждам малки или не - е мой проблем, Вие като сте си купували куче изоставили ли сте го? Защо мислите, че всички хора трябва да са еднакви и неизбежно кученцата ще бъдат в приют?! Това е доста тежка присъда ;)

Я кажи какво искаш да чуеш, за да ти се каже и да приключва тази безкрайна сага.

#9 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 25 June 2016 - 05:19 AM

Показване на мнениетоlollyb, в 23 June 2016 - 11:56 PM, написа:

Много си го обичам и нямам проблем с това дали е кръстоска или не, но тъй като му дойде времето за размножаване не искам да заблудя някого и кученцата да са кръстоска, защото с тези неща трябва да се внимава.

С кои неща трябва да се внимава??? Със заблудата или с размножаването????

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни