Dog.bg Форуми : Бебе лабрадор вкъщи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебе лабрадор вкъщи Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   tsvetka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 29-June 16

Публикувано: 29 June 2016 - 01:59 PM

Здравейте :) В събота при нас ще пристигне новият член на семейството ни - момиченце лабрадор на 30 дни. С приятеля ми живеем в апартамент и вече сме пригодили коридора, кухнята и банята за нея. Въпросът ми е как да процедираме с храненето и ходенето до доалетна, защото и двамата ходим на работа и по 8 часа ни няма. В редки случаи някой може на обяд да идва, но това ще е изключение. Притеснени сме да не объркаме режима й и да не се мъчи.
P.S. Купили сме пелени с капки, ще ги сложим в банята, а легълцето й ще е възможно най-далече.

#2 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 29 June 2016 - 02:19 PM

Не е ли твърде малко на 30 дни?

#3 Потребителят е офлайн   tsvetka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 29-June 16

Публикувано: 29 June 2016 - 02:22 PM

И аз това се чудя. Стопанинът каза, че са готови за новите си домове. Това ми е второто куче, което гледам, но първото го взехме на четири месеца и нямам представа, коя е точната възраст. Иначе видях автоматичните разпределители и може би това също е идея ?

#4 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2016 - 02:44 PM

Физически да, на 30 дни се хранят сами, но психически още са малки за отделяне от кучешкото семейство. Собственика просто бърза да се отърве. Ако може задръжте взимането му у вас поне още две седмици. За малкото това време е от значение, за да общува с майка си и другите кутрета. От толкова малко да стои само за толкова дълго време определено ще се сдуха. Къде ще ползва тоалет е най-малкия проблем, това се израства и учи, но объркана психика трудно се поправя.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#5 Потребителят е офлайн   tsvetka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 29-June 16

Публикувано: 29 June 2016 - 03:00 PM

Точно от това се страхувам. Като е бебе и стои самичко да не му съсипем психиката. Благодаря за отговорите, ще говоря с човека, дано се съгласи.

#6 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 30 June 2016 - 12:15 PM

Нашето голдънче го взехме на 30 дни, тоест тогава ми го подариха. Първите няколко дни беше много тежко, после свикна, но наистина най-добре поне още 2 дори 3 седмици да остане при другите.

#7 Потребителят е офлайн   denica_ah Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-January 13

Публикувано: 14 July 2016 - 12:21 PM

Здравейте,
нашето лабрадорче е на 2 месеца и 10 дни.Много игриво момиче.В момента тежи 5.700(тази сутрин е теглена).Вчера забелязях че козинката около врата и леко оредяла,днес направо при ветеринаря я заведох.Оказа се,че имала краста...как се е заразила,не ми стана ясно.Все още не я извеждаме навън.Ветеринаря каза,че е възможно да е била заразена преди да я вземем.Сега милата е с обръснато вратле,но нищо чудно да се наложи цялата да я обръснат.

#8 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 July 2016 - 08:26 PM

:ud_009:
А с каква цел е с обръснато вратле?
Крастата често се проявява при зле гледани кучета - лоша храна, стрес, мръсотия. И е напълно възможно от бебе да е заразена. Краста се лекува, но с лекарства. Тя се разпространява по кожата, не по косъма. Подстригването на козина не води до лечение. Трябват мазила, силна храна и добра среда
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#9 Потребителят е офлайн   deiza88 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-February 17

Публикувано: 10 February 2017 - 12:51 PM

Здравейте. Нова съм, затова предварително се извинявам, ако въпросът ми не е за тук. На нас също ни предстои да си вземем лабрадор. Ще го вземем, когато е на 37 дни. И аз се чудих, дали не е проблем че е толкова малко. Аз съм си къщи по цял ден, поне още месец, затова няма да е само. После ще имам излизане за по 2-3ч.на ден. Но ме притеснява факта, че е малко. Нямаме друг вариант. Как мислите зле ли ще е за кученцето толкова малко да се отдели от майката?

#10 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 11 February 2017 - 06:37 AM

Стара тема, грешка!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни