Dog.bg Форуми : Повръщане

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Повръщане

#1 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 18 July 2016 - 12:58 PM

Здравейте, кучето ми (двумесечен голдън) от време на време повръща през последната седмица. Бях се притеснил, че е болен и го заведох на ветеринар. Оказа се, че здравословно е добре. Жизнен е, играе си много и никога не отказва игра. След като притеснението ми за болест се опроверга, започнах да си мисля, че е от смяната на храната. Хранех го с роял, но лека полека започнах да давам акана (не смених храната от веднъж а в период от 4-5 дни лека полека). Говорих с доктора и за това, но според него не би трябвало да е от храната. Прибрах му косматите играчки, тъй като мислех, че може и да е от косми от играчките, които му дразнят лигавицата. Уви днес пак повърна след ядене. Рових из интернет и видях, че също може да се предизвика ако кучето яде доста бързо, а моето яде като невидяло. Та ако някой може да ми даде съвет, как мога да контролирам това (да яде малко по-бавно) ще съм благодарен. Също и евентуални други причини, както и начин да бъдат елиминирани биха ми били от полза. Благодаря предварително!

#2 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 18 July 2016 - 03:03 PM

Пробвай да му намалиш дажбата. Да не би да го прехранваш.

#3 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 18 July 2016 - 03:31 PM

Храня го по разписанието на храната. Дори ми се вижда слабичък. Не смятам, че е от преяждане, защото като се наяде продължава да си души купичката и да търси още. Понякога дори ми е гузно, че не му давам отгоре но се старая да храня точно по разписанието.

#4 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 18 July 2016 - 03:51 PM

Можете да давате дажбата на повече хранения или да я разпръсквате на по-холяма площ - примерно не в купа, а в нещо плоско - табла или тава ;) Идеята е да не си напълва устата с всяко посягане към купата и после да гълта всичко...има и купи за лакоми кучета - My link

#5 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 19 July 2016 - 07:21 AM

Така написано, оставам с впечатлението, че след хранене следва разходка?!?!?!
Ако е така, променете режима. Първо разходки, кратка почивка, след това ядене....
Двумесечно кученце е добре да се храни на три-четири пъти, т.е. дневнвта дажба да се раздели на три или четири хранения по възможност.
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

#6 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 19 July 2016 - 09:33 AM

Разходки не правим, тъй като тъкмо направихме едва втората ваксина. Той си прекарва по-голямата част от деня на терасата (достатъчно широка е, винаги има сенчесто място, вода, играчки итн). Вечер го пускам вътре при мен, но обикновено след хранене е кротък. Обикаля си и си души напред назад или просто си лежи, а повръщането не е редовно. Случва се от последната седмица може би и то не всеки ден. Преди да го заведа на лекар беше повърнал сутринта още преди дори да е ял, което ме накара да си мисля, че може да е болен. Днес пак като се нахрани и го виждам така как леко му се повдига, но не повръща. А наистина яде много бързо, така че явно ще се пробва с тези купички за лакомници.

#7 Потребителят е офлайн   angelo65 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 08-August 16

Публикувано: 08 August 2016 - 07:19 PM

kuche pekinez molia pomognete kogato predstoi patuvane s kola zapochva da se peni i tova e dori pri misalta che shte se kachva v kolata !!! sajaliavam no se namiram v chujbina i poradi tova pisha s lat .bukvi !!!!! SAJALIAVAM

#8 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 18 August 2016 - 07:44 AM

ще помоля на автора на темата с голдънчето да провери най-стриктно дали някоя от играчките или нещо друго липсва-вероятност за чуждо тяло в стомаха.
на автора на последния пост отговорът се нарича Сериния Serenia*/специално създадено лекарство за конторол на повръщането/ ,но е скъпо.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни