Dog.bg Форуми : Куцане след преумора?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куцане след преумора?

#1 Потребителят е офлайн   Martin Yordanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 28 July 2016 - 08:34 AM

Здравейте, имам няколко въпроса свързани със питбулче на 5 месеца.Вечерта го изкарах в 20 часа и около 4 часа бяхме навън, нямаше особени претоварвания, на няколко пъти му дадох да пие вода, по-малко гранули, като изпълни командите и тн.Кучето си поигра доста, но и често почиваше и лежеше до мен.Нямаше признаци на преумора, като го прибирах, въпреки че разходката бе дълга.

Сутринта забелязах, че леко накуцва с предната лапа но стъпва на нея, скача на дивана и се приземява обратно без особени проблеми, огледах лапата, няма подуване, няма следи от нараняване, няма нищо забито в нея.Кучето яде сутринта и като цяло сега спи, предполагам, че се е поизморило, а и по-принцип си ляга към 22:30 сега си легна в 00:00, което му се случва за първи път, обичайните разходки са ни сутрин за 2 часа, на обед за 30 мин. и вечер за 30 мин.

Та въпроса ми е какви са симптомите при преумора, може ли да накуцва в следствие на натоварването и като си почине и раздвижи да се оправи.Може ли да е някакво мускулно схващане в следствие на натоварване.На няколко пъти кучето ближе въпросната лапа.Става за кратко но предпочита да лежи.

#2 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 28 July 2016 - 02:57 PM

Изявено куцане с едната лапа, пазене на лапата и близане не ми звучи като преумора.
По-скоро някаква травма - стъпило е не както трябва. Наблюдавайте лапата.
Осил също може да е- не се вижда нищо първите дни, поне при моето куче беше така.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Martin Yordanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 28 July 2016 - 03:52 PM

Като се замисля, към 5 сутринта, кучето скочи от леглото на което спи за да иде по нужда. При полужение, че беше доста изморен и сънен има шанс да е навехнал лапата при приземяването.За щастие няма видими подувания, изкривявания, парене в самата лапа, при масажиране няма проблеми също.
Надявам се да е нещо по-леко и да мине без доктори, ако не се подобри до утре ще го закарам така или иначе.

#4 Потребителят е офлайн   Martin Yordanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 29 July 2016 - 07:06 AM

Днес бяхме на разходка и куцането почти не се усещаше, кучето изкачва стълби, слиза, бяга и тн. Вкъщи накуцването е по-осезаемо, като че ли си пази лапата но видимо състоянието му не се влошава.Предполагам, че е някаква лека травма, навехване или нещо от сорта.Бих искал да попитам за колко време отшумява подобна травма и мога ли с нещо да помогна, лекарства, компреси например.За сега избягвам дългите разходки и натоварвания, кучето си почива повече, храни се без проблеми, играе си и мисля да не бързам с лекарите, наблюдавам лапата и се надявам да се оправи възможно най-бързо.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни