Dog.bg Форуми : Хранителен режим

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранителен режим Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 09 August 2016 - 08:47 AM

Здравейте, кученцето е на почти 3 месеца (без няколко дни) и в момента се опитвам да го науча да ходи по нужда навън. Малкия си живее на двора, но искам да го науча да си върши нуждите извън къщи. В момента съм отпуска и излизаме по 7-8 пъти на ден навън и горе-долу започна да свиква да пишка навън (не че не го прави и вътре все още :P). Проблемът е с другата му нужда, До сега е успявал навън само 4 пъти. Колкото и да го извеждам той просто винаги го прави рано сутринта (към 3-4 може би), след което след първото хранене, което е около 6 и 45 сутринта (след разходка) и отново след обяд между 4 и 5. Както казах сега съм си у дома и ми е трудно да уцеля момента, в който трябва да го изкарам, а когато започна работа другата седмица ще е невъзможно, защото точно в тези интервали ме няма. Моля за съвет, как бих могъл да променя по някакъв начин режима му, как да процедирам да храня и после да разхождам или обратното (в момента го изкарвам преди храна). Има ли изобщо начин да го променя или просто да се примиря и да се надявам, че рано или късно ще започне да стиска и да чака да го изведа? И другият ми въпрос е свързан с това, колко често е нормално да си върши голямата нужда. В момента го прави по 8-9 пъти на ден, което ми се вижда доста. Вчера сутринта за 2 часа ходи 4 пъти, след обяд още 3 и вечерта още 3. Храня го с eukanuba puppy large breeds в случай, че храната има отношение с по-горното, но смятам от другата седмица да я сменя. Извинявам се за дългия пост или ако е вече дъвкано, но не намерих информация. Благодаря предварително!

#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 10 August 2016 - 12:33 PM

Възможно е да го прехранвате.Каква е дневната дажба от храната и колко давате?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 10 August 2016 - 09:24 PM

По указанието на гърба на пакета храня. Дневната дажба е 310гр разделено на четири хранения.

#4 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 11 August 2016 - 09:21 AM

Принципно дажбите са винаги ориентировъчни,така че може малко да намалите.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 11 August 2016 - 04:47 PM

Здравейте.По принцип като грамаж според мен не е много моето също ядеше горе долу толкова като беше на 3 месеца. Но ходеше по 4 5 пъти на ден.Знам че ако прекалено ходи по голяма нужда може да не усвоява добре храната и от там да идва това.Най - добре попитайте ветеринарите и те ще ви кажат най - добре.Пробвайте да смените марката храна :)

#6 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 19 August 2016 - 07:29 AM

Благодаря за отговорите. Смених храната. Преди хранех с Eukanuba puppy large, а сега минахме на Equillibrio puppy large. В момента ходи по-голяма нужда около 4-6 пъти на ден, което е доста по-добре спрямо преди, но проблема с времето, по което го върши си остава :). Така се случва, че ме няма у дома тогава и единственото, което ми остава като се прибера е да почистя. Иначе правим разходки редовно, но без резултат.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни