Dog.bg Форуми : Съвети за куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Съвети за куче

#1 Потребителят е офлайн   Andy_Roddick Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-August 16

Публикувано: 10 August 2016 - 09:28 AM

Здравейте приятели,

Първо искам да се извиня, че отварям някаква си тема от нищото и почти със сигурност на неправилното място. Съжалвам, но не съм ползвал форуми от 10тина години и ми бе трудно да се ориентирам къде е правилното място за пускането на въпроса ми.

Отварям темата с молба за съвет и идеи за куче, което да бъде отглеждано в апартамент. Аз съм млад човек (на 27) и съм влюбен в кучетата от дете, но никога не съм имал възможността да имам свое собствено. Наскоро мои приятели си взеха кучета и виждам колко щастливи са, а и колко добре им се отразява на ежедневието. Предполагам ще подбуя малко съмнения в повечето от вас за сериозността ми, но искам да ви уверя, че любовта ми към животните е безгранична, а и така ще сбъдна една мечта.

Общо взето, основните ми изисквания(неподходяща дума) за кчуето са следните
- Да бъде социално и дружелюбно. Като млад човек, се срещам с доста нови хора, а и често приемам гости вкъщи, включително и деца.
- Да пътува лесно в кола. Всеки уикенд съм в планината или на море и ще искам да си го взимам с мен да катерим баири и да си мокрим носовете в солена вода
- Да може да изкарва 8 часа затворен. Знам колко е важно да се обръща постоянно внимание на кучето си, но тук идва най-големия проблем за мен. РАБОТЯ! Всеки ден ще трябва да си изкарва времето от 9 до 5 сам самичък и ми се ще да му е комфортно, а и да не прави много поразии.
- Предпочитам mid-size кучета. Всъщност обичам големите породи, но в апартамент от 60 квадрата и сам мога да се досетя, че не е много подходящо. Малките породи не ги харесвам

Вероятно е утопия да се намери куче, отговарящо на изискванията ми, но ще ми е интересно да чуя вашите съвети. За сега съм се насочил към 2 породи, но предпочитам да не ги сполдям в този пост, за да не повлиявам на съветите ви.

Поздрави,
Анди

#2 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 10 August 2016 - 08:04 PM

Шиба ину,но много се скубе.
Френски булдог-пак сменя,но поне е с къса козина.
А пък най-подходящо за апартамент е да не се скубе :) затова -пудел :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни