Dog.bg Форуми : ИДИОПАТИЧНА ЕПИЛЕПСИЯ- МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ИДИОПАТИЧНА ЕПИЛЕПСИЯ- МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

#1 Потребителят е офлайн   tara0524 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 19-January 15
  • Gender:Female

Публикувано: 15 August 2016 - 09:14 AM

Здравейте, искам вашето мнение, защото вече се чудя какво лечение да предприема, диагнозата ни е идиопатична епилепсия.... Имам дого аржентино на 1г и 8 м., преди 2 месеца направи първия пристъп. Нашият ветеринар в Пловдив е наистина много добър, аз много му се доверявам и смятам, че е голям специалист. Той му назначи минимална доза финлепсин 200мг. (хуманнен медикамент), като му давахме по 1 таблетка на ден в 22 и 30ч., две седмици не беше правил пристъпи, след което направи 2 през няколко часа, пристъпите са му доста тежки, с времетраене около 2 мин., имам съмнение, че си беше изплюл таблетката обаче. Миналата седмица бяхме в Централна ветеринарна клиника, правиха ни кръвни изследвания- всичко е в норма, и ЯМР(ядрено магнитет резонанс)- не показа аномалии. В клиниката казаха, че финлепсина не е добър ваниант, нито като медикамент, нито като доза, защото Арон е 52кг. и назначиха лечение с калиев бромит, направиха ми разтвор и дозировка. Като казаха първата седмица на 12ч по 5 мл, след това по 3 мл на 12ч., но 3 седмици да остане и на финлепсин сутрин и вечер, дори по 2 таблетки, докато брома се понатрупа и се спре финлепсина. Дадоха ми е деазепам, в краен случай, да минават по- леко пристъпите. Имаше такъв същата вечер, като се върнахме от изследванията, мина значително по- леко. Запознах Карагьозов с горенаписаното, той е против лечение с бром, тъй като много натоварвал бъбреците. Друг ветеринар в Пловдив, също се съгласява с идеяла за лечение с калиев бромит, но на таблетки, защото е по- лесно за прием. Сега от мен зависи какво лечение да предприема. Четох една статия- статистика за кучета с епилепсия, които са с тежка форма, при която дори фенобарбитала не влияе, но в комбинация с бром 83 % се повлияват отлично, а дори при 23% пристъпите изчезват изцяло. Искам и вашето мнение и най- вече ме интересува за вриднто действие на калиевия бромит и финлепсина. Защото финлепсна за сега май му действа много добре.... но ако калиевия бромит е по- добър и безвреден и дава шанс за подобряване.
Благодаря Ви предварително!

#2 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 15 August 2016 - 09:50 AM

пуснете си темата във ветеринарния раздел

#3 Потребителят е офлайн   tara0524 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 19-January 15
  • Gender:Female

Публикувано: 16 August 2016 - 12:19 PM

Показване на мнениетоaldald, в 15 August 2016 - 09:50 AM, написа:

пуснете си темата във ветеринарния раздел


Нямам никаква идея как да направя това. Къде се намира този ветеринарен раздел? Благодаря предварително!~

#4 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 August 2016 - 01:50 PM

Ветеринарен кабинет

#5 Потребителят е офлайн   tara0524 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 19-January 15
  • Gender:Female

Публикувано: 17 August 2016 - 07:53 AM

МНОГО БЛАГОДАРЯ!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни