Dog.bg Форуми : Първо куче-Питбул

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Първо куче-Питбул

#1 Потребителят е офлайн   Стелкоо Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 15-August 16

Публикувано: 15 August 2016 - 11:47 PM

Здравейте!
От доста време съм се решил, да си взема Питбул.
Това ще ми е първото куче, и знам, че питбула не е за първо куче. Но какво и да ми казвате за друго куче не мисля затова, моля ви посъветвайте ме някои работи.
Имайте предвид че найстина това ще ми е първото куче, не знам дори колко пари ще ми трябват за храна, ваксини и други работи. Затова ми трябва помощ, за да знам с какво се захващам и дали ще успея да се грижа за него. Готов съм да приема всякакви мнения за това:
-Каква храна трябва да му се взима като малък и съответно като поотрастне.
-Също така и какви ваксини му трябват и след 3тата ваксина, кога мога да го изкарвам навън.
-Какво трябва да направия, за да го науча да се изхожда навън.
-На каква възраст може да започна да го дресирам.
-От къде мога да го науча на по-лесните команди като (легни, стани, редом, при мен, на място, чакай и т.н.).
-Колко пъти на ден трябва да го храна като малък и после като по-голям.
И за всичко за което се сетите може да ми го споделите, ще съм ви много благодарен.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО! :) :) :)

#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 17 August 2016 - 02:25 PM

Да започнем от там,че в Бг няма развъдник легитимен за породата.Ще Ви се наложи да търсите в Чужбина.За първо куче е труден избор,може би е по подходящо да осиновите питбулоподобно,толкова много търсят дом.Имайте предвид,че породата не е от лесните,трябва нон стоп упоритост и твърдост от ваша страна,време за дълги и изтощителни разходи,работа с животното.Ваксините и храната са ви най малкия проблем. Не знам доколко сте запознат с породата,но е добре да се информирате и да прочетете повече преди да се нагърбите с това предизвикателство.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 20 August 2016 - 06:31 AM

Показване на мнениетоkoniarska, в 17 August 2016 - 02:25 PM, написа:

Да започнем от там,че в Бг няма развъдник легитимен за породата.Ще Ви се наложи да търсите в Чужбина.За първо куче е труден избор,може би е по подходящо да осиновите питбулоподобно,толкова много търсят дом.Имайте предвид,че породата не е от лесните,трябва нон стоп упоритост и твърдост от ваша страна,време за дълги и изтощителни разходи,работа с животното.Ваксините и храната са ви най малкия проблем. Не знам доколко сте запознат с породата,но е добре да се информирате и да прочетете повече преди да се нагърбите с това предизвикателство.

Точно

#4 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 20 August 2016 - 03:02 PM

Показване на мнениетоСтелкоо, в 15 August 2016 - 11:47 PM, написа:

Здравейте!
От доста време съм се решил, да си взема Питбул.
Това ще ми е първото куче, и знам, че питбула не е за първо куче. Но какво и да ми казвате за друго куче не мисля затова, моля ви посъветвайте ме някои работи.
Имайте предвид че найстина това ще ми е първото куче, не знам дори колко пари ще ми трябват за храна, ваксини и други работи. Затова ми трябва помощ, за да знам с какво се захващам и дали ще успея да се грижа за него. Готов съм да приема всякакви мнения за това:
-Каква храна трябва да му се взима като малък и съответно като поотрастне.
-Също така и какви ваксини му трябват и след 3тата ваксина, кога мога да го изкарвам навън.
-Какво трябва да направия, за да го науча да се изхожда навън.
-На каква възраст може да започна да го дресирам.
-От къде мога да го науча на по-лесните команди като (легни, стани, редом, при мен, на място, чакай и т.н.).
-Колко пъти на ден трябва да го храна като малък и после като по-голям.
И за всичко за което се сетите може да ми го споделите, ще съм ви много благодарен.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО! :) :) :)

Питбула не е за всеки.
Докато е малък, всичко е наред, но като порасне, трябва да му отделяш доста време, защото най-вероятно ще си играете само двамата.
Пит-а е куче атлет, обичащо предизвикателствата. Трябва да се изморява, защото измореният питбул, е щастлив питбул. Обича хората, но най-обича стопаните си, следствие на което, трябва винаги да е с теб. Не може да го оставиш на някой, като ти се доходи някъде.

Така, че по въпросите които задаваш, си личи, че не знаеш с какво се захващаш. (без да се обиждаш).

#5 Потребителят е офлайн   Стелкоо Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 15-August 16

Публикувано: 20 August 2016 - 03:17 PM

Показване на мнениетоВраца_Баце, в 20 August 2016 - 03:02 PM, написа:

.

Така, че по въпросите които задаваш, си личи, че не знаеш с какво се захващаш. (без да се обиждаш).


Не се обиждам, напълно ми е ясно, че не знам с какво се захващам. Но имам голямо желание и мисля, че ще успея.

#6 Потребителят е офлайн   Стелкоо Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 15-August 16

Публикувано: 20 August 2016 - 03:25 PM

Показване на мнениетоkoniarska, в 17 August 2016 - 02:25 PM, написа:

Да започнем от там,че в Бг няма развъдник легитимен за породата.Ще Ви се наложи да търсите в Чужбина.За първо куче е труден избор,може би е по подходящо да осиновите питбулоподобно,толкова много търсят дом.Имайте предвид,че породата не е от лесните,трябва нон стоп упоритост и твърдост от ваша страна,време за дълги и изтощителни разходи,работа с животното.Ваксините и храната са ви най малкия проблем. Не знам доколко сте запознат с породата,но е добре да се информирате и да прочетете повече преди да се нагърбите с това предизвикателство.


За разходките не ми е проблем, защото секи ден ходя да тичам на стадиона и мога да го вземам с мен.
Мда гледам да прочета всичко свързано с тази порода, където видя нещо което не съм чел и веднага се заемам. :D :D

#7 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2016 - 08:33 AM

В интернет има доста обяви за млади питбули, на по няколко месеца търсещи дом ТУК Например
Ако не го вземеш тримесечно поне ще си спестиш периода на пишкане вкъщи и гризане на каквото свари :) а и ще можеш да видиш характера, да избереш. Ще можеш да си избереш здраво куче. Дворното развъждане на тази порода е много разпространено и съответно нямаш гаранция за това, което получаваш (вид и здраве).
Добре социализираният питбул е голяма радост за стопанина, а и за другите кучета, които срещате- игриви, неуморни :) Моето куче обича да играе с тях.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Стелкоо Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 15-August 16

Публикувано: 22 August 2016 - 12:49 AM

Показване на мнениетоowl, в 21 August 2016 - 08:33 AM, написа:

В интернет има доста обяви за млади питбули, на по няколко месеца търсещи дом ТУК Например
Ако не го вземеш тримесечно поне ще си спестиш периода на пишкане вкъщи и гризане на каквото свари :) а и ще можеш да видиш характера, да избереш. Ще можеш да си избереш здраво куче. Дворното развъждане на тази порода е много разпространено и съответно нямаш гаранция за това, което получаваш (вид и здраве).
Добре социализираният питбул е голяма радост за стопанина, а и за другите кучета, които срещате- игриви, неуморни :) Моето куче обича да играе с тях.


Много ти благодаря!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни